Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???

[es] :: Mreže i novosti :: Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnimilosradojevic
Milos Radojevic
Podgorica
Beograd

Član broj: 26583
Poruke: 44
*.beogrid.net.

Sajt: www.zivesvirke.com


+2 Profil

icon Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???14.07.2011. u 20:31 - pre 154 meseci
Zdravo ljudi,

cuo sam da je prije mozda 15 dana stupio na snagu zakon o prenosu pretplatnickog broja o prenosu pretplatnickog broja sa jednog operatera na drugi... Sve mi je to jasno, ali jedna stvar nije. Kako se tarifiraju pozivi ka tom broju. Primera radi, ja imam broj 0631234567 i prenesem ga kod mt:s-a. Sad ljudi koji me budu zvali sa mt:s, da li ce se njima obracunavati kao da zovu svoju mrezu ili telenor... Nije mi bas jasno, sta planiraju da urade povodom toga, jer ama bas nigdje nijesam mogao naci detaljnije o tome...


Ako bude kao da zovu svoju mrezu, onda ce da nastane takav haos, da ljudi nece ni znati za sta placaju ni kako...

Zna li iko ista kakvi su planovi nasim operaterima, ili jos nesto povodom ovoga?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???14.07.2011. u 20:40 - pre 154 meseci
Kad preneses broj u mts ti si korisnik mts-a, i ljudi koji te zovu na tvoj (preneti) 063 broj placaju cenu poziva ka mts-u.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

crnimilosradojevic
Milos Radojevic
Podgorica
Beograd

Član broj: 26583
Poruke: 44
*.beogrid.net.

Sajt: www.zivesvirke.com


+2 Profil

icon Re: Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???14.07.2011. u 20:49 - pre 154 meseci
A oni sto su u Telenoru ostali, placaju kao da zovu mt:s?

E to je mnogo lose, jer ja primjera radi imam besplatne minute u okviru mreze i pozovem neku firmu sa prefiksom 063 i moram da ih pitam na kojoj su mrezi, da bi znao da li smijem da pricam pola sata ili jedan minut i koliko ce da mi skine poziv sa racuna...

Ako je tako, onda nakada necemo znati tacno koliko ce da nam skine za neki poziv, zar ne(s obzirom da nisu iste cijene ka svim mrezama)?

Poredjenja radi, onda bi trebalo isto kad odem u roaming, da ne skida meni, vec da se naplacuje sve toj osobi koja me zove, kao da zove tu zemlju gdje se nalazim...(Sto nikako nije logicno)
 
Odgovor na temu

mrmilos
Beograd

Član broj: 34522
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???14.07.2011. u 21:13 - pre 154 meseci
sve je jasno. kada prebacis broj iz jedne mreze u drugu, postajes korisnik te druge mreze. prilikom pozivanja onaj ko te zove cuje prvo automat koji ga obavestava da je broj prebacen u odredjenu mrezu (osim ako ste u istoj mrezi, tada se automat ne "javlja")...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Prenesi Broj - Kako se tarifira po prenosu???

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.