Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letter spacing u Reporting Services 2008

[es] :: .NET :: Letter spacing u Reporting Services 2008

[ Pregleda: 1230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chemical brother

Član broj: 26031
Poruke: 55
80.87.240.*



Profil

icon Letter spacing u Reporting Services 200813.07.2011. u 08:07 - pre 155 meseci
Pozdrav,

postoji li u Reporting Services nekakva String funkcija koja bi mi omogućila podešavanje razmaka među karakterima u nekom stringu?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Letter spacing u Reporting Services 200815.07.2011. u 08:07 - pre 155 meseci
Nadam se da sam te dobro razumeo, ti zelis da menjas tracking&kerning fonta kojim stampas nesto u RepServices?

Ako da, onda ne :) Reporting services koristi ono sto je konfigurisano u fontu, jedino da nadjes slican font sda bolje odradjenim spacingom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

chemical brother

Član broj: 26031
Poruke: 55
80.87.240.*



Profil

icon Re: Letter spacing u Reporting Services 200815.07.2011. u 10:24 - pre 155 meseci
Mislim da si me dobro razumio, znaci, ono sto trebam da napravim jeste da u neko polje upisem neke znakove gdje mi je izmedju znakova potreban odredjen razmak, da bih znakove uklopio u odgovarajuce rubrike.

jedino sto mi pada na pamet je da na neki nacin splitujem rijec na znakove i da ih po indeksima upisujem na odgovarajuce lokacije, mada ni to nisam siguran kako uraditi.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Letter spacing u Reporting Services 200815.07.2011. u 15:20 - pre 155 meseci
Reporting services nije bas dobar za field placing reporte kao sto je to npr Crystal Reports. Jedino sto bi mozdamogao da uradis je da napravis virtuelnu tabelu sa vrednostima koje hoces da reportujes i da onda od te virtuelne tabele napravis report table i da tako rasporedis vrednosti po celijama.

Alternativa moze da ti bude i koriscenje nekog fixed-width fonta (console, Lucid, itd) kojima je space iste sirine kao slovo pa da onda regulises razmake brojem space-ova
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Letter spacing u Reporting Services 2008

[ Pregleda: 1230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.