Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64332 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate17.07.2011. u 12:26 - pre 155 meseci
Kako ventura ne shvataš da postoji objektivna cena rada, koja je utisnuta u proizvod i ista od Lenjingrada do Vladivostoka. Zna se ko je i kako određuje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate17.07.2011. u 12:40 - pre 155 meseci
Nedeljko, postoji samo zakon ponude i potražnje. Za nekoga je Bugati milion i po evra, i zato se toliko i prodaje, ne zato što toliko vredi u proizvodnji...
Svaka roba vredi onoliko koliko je kupac spreman da je plati, to je osnovno pravilo...

 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate17.07.2011. u 13:17 - pre 155 meseci
tacno tako...

Ali ako naidje velika kriza, i Bugati ce da pojeftini. ;)
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate17.07.2011. u 14:53 - pre 155 meseci
Ma, naravno da se cene određuju na tržištu. Bio sam ironičan. Pojam "objektivne cene rada" debelo smrdi na komisije Centralnih komiteta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate17.07.2011. u 19:39 - pre 155 meseci
Zapravo smrdi na uravnilovku, nedosanjani san ove nacije
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

IcemanX
System administrator/Test automation
engineer
Betware doo
Beograd

Član broj: 253997
Poruke: 155
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 01:35 - pre 155 meseci
MS da hoce mogao je vec davno onesposobiti koriscenje piratskog softvera ali je fora u tome sto je bitno navuci veliki broj ljudi na njihov proizvod e ali onda kad treba nesto ozbiljno da se radi s njim i zaradjuje kes ,onda oni kazu izvolite gospodine pa kupite licencu ,morate imati legalan softver..koliko ja vidim to je sva prica
alea iacta est
 
+2

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 08:40 - pre 155 meseci
@IcemanX

+1
 
0

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
195.78.86.*



+73 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 08:42 - pre 155 meseci
Nije sve bas tako jednostavno. Windows kao OS jeste svetski program, ali koliko sam video prodaje se lokalno tj lokalizovano. Koliko sam citamo na nekim diskusijama, normalno je da se u nemackoj prodaje nemacka vezija, u italiji italijanska, da ne pricam za francusku (koji nece da cuju engleski). Cak se i kod severnih suseda, madjarska, prodaje lokalizovan windows, ne znam kako je u hrvatskoj.

Ovde je specificna situacija, svu "teraju" englesku verziju ali mora da se kupi ovde. Slicno i za office, ovde bi morala da se prodaje lokalizovana verzija. Office je skuplja aplikacija ali se moglo na nekim akcijama preko neta kupiti posebno word i excel vrlo jeftino, ali kad nema racuna ko da nije kupljeno.

MS se i potrudio da lokalizuje programe, ali drugu clanovi BSA verovatno nikad nece, stvarno nisam siguran da ce se autocad ili corel pojaviti lokalizovano.

Stvarno ne znam kakva je firma BSA srbija, i kako su placeni, pausalno ili na procenat. U njihovom modelu jednostavno nedostaje edukacija pa je mozda bolje da neko drugi kontolise, verujem da se moze lakse dogovoriti, jer sa bsa bi bilo teze. Njihov rad bi bio tuzba, ali nemaju pravo da zaplene racunar, pa onda neko drugi to mora da uradi. Okruglo pa na cose, sto bi se reklo.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 13:12 - pre 155 meseci
To koliko je win precenjen, preskup, itd... možemo videti i po tome što Bil Gejts ne zna šta će s parama pa mora da ih poklanja

Ja se strašno potresam zbog te piraterije koja umanjuje ultraprofit ultrabogatima , evo, sve me žuč pojede.

Citat:
bojan_bozovic: Ljudi takođe mogu da se naviknu i da u Photoshopu prave Myspace layoute, mislim, to je idiotizam... Ja imam samo Paint.NET ovde, realno, šta će meni Photoshop, uopšte? Nema opravdanja za pirate, nikakvog!


Evo, ja photoshop koristim zadnjih par godina isključivo da bi promenio veličinu JPEG slike i snimio je na drugom nivou kompresije. Kada sam na Linuxu, to odradim u Gimp-u, a kada sam na windowsu (što je retko) to odradim u fotošopu. I sada će neko da mi kaže da sam ja silno oštetio nekog i "ukrao" nešto? E, baš sam se potresao, jer nit sam oštetio nit sam ukrao: da nemam piratski fotošop, ne bih ga ni koristio a naročito ne kupio samo zbog rekompresovanja JPEG slika, i to je sve. Od te takve piraterije proizvođači mogu samo da imaju koristi, jer ja znam da koristim fotošop i kada bi mi (u drugoj virtualnoj realnosti) na poslu zatrebao program za ozbiljnije stvari, naravno da bih navijao da se kupi i instalira upravo taj isti fotošop koji koristim kod kuće.

Inače, okozio sam se kada sam pre nekoliko godina kupovao laptop, i tražio da bude bez windowsa. Nađoh ga, i to srećom sa YU tastaturom (što je bio još jedan uslov za kupovinu). Bio je jeftiniji za nekih 150€ samo zato što nije imao windows na sebi već neki freeDOS. Što se mene tiče, mogli su da ga daju i potpuno praznog, ionako sam odmah skinuo taj freedos i stavio Linux.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 15:21 - pre 155 meseci
Citat:
pisac: To koliko je win precenjen, preskup, itd... možemo videti i po tome što Bil Gejts ne zna šta će s parama pa mora da ih poklanja :D

Ja se strašno potresam zbog te piraterije koja umanjuje ultraprofit ultrabogatima ;), evo, sve me žuč pojede.



Evo, ja photoshop koristim zadnjih par godina isključivo da bi promenio veličinu JPEG slike i snimio je na drugom nivou kompresije. Kada sam na Linuxu, to odradim u Gimp-u, a kada sam na windowsu (što je retko) to odradim u fotošopu. I sada će neko da mi kaže da sam ja silno oštetio nekog i "ukrao" nešto? :D E, baš sam se potresao, jer nit sam oštetio nit sam ukrao: da nemam piratski fotošop, ne bih ga ni koristio a naročito ne kupio samo zbog rekompresovanja JPEG slika, i to je sve. Od te takve piraterije proizvođači mogu samo da imaju koristi, jer ja znam da koristim fotošop i kada bi mi (u drugoj virtualnoj realnosti) na poslu zatrebao program za ozbiljnije stvari, naravno da bih navijao da se kupi i instalira upravo taj isti fotošop koji koristim kod kuće.

Inače, okozio sam se kada sam pre nekoliko godina kupovao laptop, i tražio da bude bez windowsa. Nađoh ga, i to srećom sa YU tastaturom (što je bio još jedan uslov za kupovinu). Bio je jeftiniji za nekih 150€ samo zato što nije imao windows na sebi već neki freeDOS. Što se mene tiče, mogli su da ga daju i potpuno praznog, ionako sam odmah skinuo taj freedos i stavio Linux.


Nije tačno da ti znaš da koristiš Photoshop kad ga koristiš samo za resize fotografija. Da li bi umeo da napraviš CMYK separaciju za neki Heidelberg foto-slog? Ne? E, upravo o tome pričam.
I jesi oštetio nekoga, upravo onoga koji ga je napisao, nema veze da li je to firma ili pojedinac. Izvini, rad košta, bio fizički ili intelektualni, i naplaćuje se.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 17:26 - pre 155 meseci
A ne, nisam ga oštetio. Od mene nema ni koristi ni štete. U stvari, više ima koristi, ma kako sitna bila.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate18.07.2011. u 23:41 - pre 155 meseci
Ne, nikakvu korist. Da pisac softvera želi da se njegov program besplatno koristi, delio bi ga džabe, zar ne?
Ti kad napišeš knjigu, ako da fotokopiranu uzmem umesto da platim, jer inače je ne bi ni čitao? Zvuči poznato, a?

:)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 01:30 - pre 155 meseci
Oni koji prave softver i mlate milione, dobro znaju da je piraterija u određenom procentu vrlo korisna za promociju tog njihovog softvera.
 
+2

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dta.co.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 08:27 - pre 155 meseci
Citat:
pisac: Oni koji prave softver i mlate milione, dobro znaju da je piraterija u određenom procentu vrlo korisna za promociju tog njihovog softvera.


And pigs can fly, to je taj tip argumenata.

Apsolutno nema nikakvog opravdanja za takvo ponasanje, jer realno imas i Paint.NET a imas i gimp na windowsima koji su opet besplatni.
 
+2

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 08:57 - pre 155 meseci
Aha, kako da ne. Očigledno da vama nije baš jasno kako to recimo MS zgrće milijarde i pored (kontrolisane) piraterije... i kako je uopšte postao monopolista pored živog linuxa.

Ali ne može svako sve da zna. Oni koji znaju znanje, oni znaju, ćute i broje pare.

Što se mene tiče, apsolutno me žiga ona stvar što koristim kompletan preskupi piratski fotošop (umesto nekog besplatnog programčića) samo da bih smanjio rezoluciju slike. Nikog nisam oštetio, ništa nisam ukrao, a ko misli drugačije taj u stvari ne zna da misli.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 09:07 - pre 155 meseci
Te teorije zavere su stvarno bezvezne. Naravno da ne moze MS da blokira sve pirate, tj moze ali uz ZESTOKO maltretiranje legalnih korisnika. Nijedan sistem detekcije nije savrsen, sto vise stezes kajs to ce biti vise laznih detekcija legalnih korisnika kao pirata i njihovo naknandno maltretiranje, cak i izlaganje litigaciji za izgubljeno vreme/novac/itd, tako da postoji prelomna tacka u kojoj ce dalje maltretiranje korisnika izazvati veci odliv nego sto je dodatna naplata i to je situacija koju imas sada sa sistemom aktivacije. Cilj ove igranke nije market share, cilj je profit a market share je samo indikator.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 09:21 - pre 155 meseci
@pisac

Svejedno je šta ti misliš o tome da li to doprinosi ili šteti proizvođaču i da li si sa te strane u pravu ili ne, jer to ne menja činjenicu da si prekršio zakon.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 09:49 - pre 155 meseci
Citat:
pisac: Što se mene tiče, apsolutno me žiga ona stvar što koristim kompletan preskupi piratski fotošop (umesto nekog besplatnog programčića) samo da bih smanjio rezoluciju slike. Nikog nisam oštetio, ništa nisam ukrao, a ko misli drugačije taj u stvari ne zna da misli.


Photoshop nema veze sa Microsoftom.
Nisi ništa ukrao, samo koristiš piratski softver tj. ne plaćaš licencu. Slično bi bilo da sam ušao u nečiji prazan stan, živeo neko vreme i iselio se. Ništa nisam ukrao i dalje je njegov stan a ja nisam platio stanarinu
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 11:29 - pre 155 meseci
Ako odeš na more i uzmeš privatan smeštaj, pa na kraju ne platiš, a gazda živi od toga, da li si ga oštetio, sve i da nije došao nijedan drugi turista da se interesuje za njegov smeštaj?

Krađan je krivično delo, pa stoga nije uporediva sa korišćenjem piratskog sadržaja, koje je prekršaj. Sa druge strane, dilovanje piratskog sadržaja jeste krivično delo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate19.07.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Citat:
component: Slično bi bilo da sam ušao u nečiji prazan stan, živeo neko vreme i iselio se.
Slično, ali ne i isto.

Propuštate jednu bitnu činjenicu: Ja da nemam recimo piratski fotošop, ja ne bih imao ni legalan fotošop jer mi jednostavno ne treba kada imam druge (besplatne) alternative. Dakle, proizvođač fotošopa u svakom slučaju apsolutno ništa ne gubi time što ja imam piratski fotošop, već naprotiv čak i ima koristi. A koja je to korist? Pa korist je u tome što ja posedovanjem (piratskog) fotošopa ipak širim i neko znanje i svest o postojanju tog programa ostalim (neukim) korisnicima, koji mogu da se zainteresuju, saznaju, probaju kod mene piratsku verziju, nauče da rade na njoj, a kasnije kupe i legalnu verziju za svoje potrebe (ili potrebe svoje firme).

Veliki proizvođači softvera dobro znaju da je ovakva home-use overkill "piraterija" softvera upravo povoljna po prodaju njihovog proizvoda, jer kao što rekoh: od mene ionako ništa nikad ne bi ni dobili. Problem može biti samo ako ja kao posedovalac piratske verzije, dam nekome da iskopira tu piratsku verziju za potrebe svoje firme koja bi (da nema izbora) morala da kupi softver jer joj zaista treba, ali to je upravo ono o čemu se radi i u ovoj temi . Dakle, od mene samo koristi imaju, a firme će da guze i rasturaju kako bi naterali da plate to što imaju.

P.S. Moraću da tražim Adobeu nadoknadu za ovoliko moje reklamiranje fotošopa u ovoj temi hehe

 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64332 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.