Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64391 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 22:14 - pre 154 meseci
Citat:
Sceka:

Pa pazi, u stvari ti jedini stalno vrsis svakojake zamene teza, odnosno, 'brkas' pojmove! I pri tome vices, sto nije dozvoljeno na forumu ali 'ajde... Prodavac softvera je odgovoran i mora da bude u skladu sa 'zakonom o zastiti potrosaca'! Prodavac a ne proizvodjac!

Još samo da pročitaš zakon o zaštiti potrošača pa ćemo da zajedno zapevamo. Prvo ne vičem. Vikanje bi bilo da sve pišem velikim slovima. Tek sam naglasio dve rečenice kao bitne. Drugo, po pitanju odgovornosti evo šta kaže zakon:
Citat:
5. Garantni list
Član 21.

...
uz odgovornost prodavca i proizvodjača za ispravnost kupljenog proizvoda
...

Dakle odgovorni su i prodavac i proizvodjač. A zašto? Zato što na primer prodavac ne može testirati svaki pojedini primerak proizvoda pa je odgovoran proizvodjač a opet prodavac je odgovoran za skladištenje i slično. Da se ne bi nadmudrivali i prebacivali lopticu u dvorište kupca zakonodavac je presekao i odgovornima proglasio i prodavca i proizvodjača. Toliko o tvojim "babama i žabama".

Vidim da i ti imaš "drugo":
Citat:
Sceka:

Drugo, hvalisanje nije zabranjeno zakonom ni po kom osnovu.

Jeste i to eksplicitno, evo pročitaj:
Citat:
2. Osnovna prava potrošača
Član 3.
Osnovna prava potrošača u smislu ovog zakona jesu prava na:
...
3) informisanost - raspolaganje činjenicama od značaja za pravilan izbor i zaštitu od nepoštene oglasne poruke ili oznake na proizvodima koje mogu potrošača da dovedu u zabludu;
...

Član 18.
Obaveštenje o ceni iz člana 17. ovog zakona, ne može dovoditi u zabludu potrošača u pogledu visine cene, odnosno stvarati utisak:
1) da je cena niža nego što jeste;
2) da su u cenu uključene posebne usluge za koje se plaća posebna cena;


5. Garantni list
Član 21.

...
Prodavac, odnosno proizvodjač, ne može kupca dovoditi u zabludu o postojanju, sadržini i trajanju garancije.


2. Cena usluge
Član 37.
Cena usluge mora biti unapred utvrena na način koji potrošača ne dovodi u zabludu u pogledu cene usluge.


1.1. Oglašavanje
Član 47.
Zabranjeno je oglašavanje proizvoda i usluga koje dovodi ili može da dovede potrošača u zabludu, u skladu sa zakonom.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 22:30 - pre 154 meseci
Vidi trola kako je naprasno postao "legalista", a zakon o autorskom i srodnim pravima ko šiša.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 22:37 - pre 154 meseci
Citat:
kandorus:Još samo da pročitaš zakon o zaštiti potrošača pa ćemo da zajedno zapevamo. 


Ma ne pada mi napamet nista da citam. Ja odem, kupim, ako sam se za*e*ao odem pa kupim drugo. Ako ne valja ono sto sam kupio, pitam mogu li da dobijem drugu stvar kao zamenu (ne zanima me nikakva popravka nikada nicega) ako ne moze, zahvalim se i kupim u drugoj radnji. Toliko o zajednickom pevanju! :)

A mislim da je @Nedeljko lepo objasnio sve, k'o da sam ja pisao! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64391 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.