Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati

[es] :: Zaštita :: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati

[ Pregleda: 3726 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati10.07.2011. u 20:25 - pre 154 meseci
U pitanju je Windows XP SP2 laptop i zadnja verzija Malwarebytes Anti-Malware

Posle skeeniranja izbacuje sledeći info:


Code:
Malwarebytes' Anti-Malware 1.51.0.1200
www.malwarebytes.org

Verzija baze: 7064

Windows 5.1.2600 Service Pack 2
Internet Explorer 6.0.2900.2180

10.07.11 21:18:25
mbam-log-2011-07-10 (21-18-21).txt

Način skeniranja: Brzo skeniranje
Skeniranih objekata 139452
Proteklo vreme 8 minuta(e), 45 sekundi

Inficirani procesi u memoriji: 0
Inficirani moduli u memoriji: 0
Inficirani ključevi u registru: 3
Inficirane vrednosti u registru: 2
Inficirani podaci u registru: 4
Inficirane fascikle: 5
Inficirane datoteke: 0

Inficirani procesi u memoriji:
(Maliciozne stavke nisu pronađene)

Inficirani moduli u memoriji:
(Maliciozne stavke nisu pronađene)

Inficirani ključevi u registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{1D4DB7D2-6EC9-47a3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\FunWebProducts (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DRM\amty (Worm.Autorun) -> No action taken.

Inficirane vrednosti u registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run\csrcs (Trojan.Agent) -> Value: csrcs -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices\csrcs (Trojan.Agent) -> Value: csrcs -> No action taken.

Inficirani podaci u registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell (Hijack.Shell) -> Bad: (Explorer.exe csrcs.exe) Good: (Explorer.exe) -> No action taken.

Inficirane fascikle:
c:\program files\funwebproducts (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
c:\program files\funwebproducts\Installr (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
c:\program files\funwebproducts\Installr\1.bin (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
c:\program files\funwebproducts\Installr\2.bin (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
c:\program files\funwebproducts\Installr\3.bin (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.

Inficirane datoteke:
(Maliciozne stavke nisu pronađene)



Šta se od ovog može bezbedno obrisati tj. staviti u karantin?

Ovo pitam jer je ovaj program ranije znao da obori sistem jer je prijavljivao za brisanje i legitimne procese

 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati10.07.2011. u 21:54 - pre 154 meseci
Brisi sve.

Ne znam za slucaj da je nekom mbam oborio sistem, pre ce biti da je virus to uradio.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati10.07.2011. u 21:57 - pre 154 meseci
Brisi sve.

Ne znam za slucaj da je nekom mbam oborio sistem, pre ce biti da je virus to uradio.

Citat:
Ovo pitam jer je ovaj program ranije znao da obori sistem jer je prijavljivao za brisanje i legitimne procese


Virus upravo to i radi, zarazi legitimne programe.
Kod tebe je slucaj da imas crva i adware-a. Instaliraj ovaj program da bi se ubuduce zastitio od zaraze putem USB flash-a http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati10.07.2011. u 22:14 - pre 154 meseci
Briši sve. Kako ti je palo na pamet FunWebProducts screensavere ili wallpapere ili smajlije ili šta već, da instaliraš? To je poznati spyware koji ti zarazi komp i moraš da ga ukloniš u potpunosti, da li će to MBAM da uradi ne znam, jer koliko ja znam za njega, neće da se deinstalira sam...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati11.07.2011. u 15:09 - pre 154 meseci
@kristi1
Možda nisi čuo ali je oborio na desetine hiljada računara pre nekih godinu ipo dana, bilo je i tema na ovom forumu o tome. Objašnjenje iz kompanije je bilo izvinite naša greška podignite windows i popravite oštećeni sistem.

Dakle vrlo dobro znam šta pitam

Što se tiče programa koji si naveo koliko mu je memorijsko zauzeće jer se radi o laptopu sa samo 256MB memorije


@bojan_bozovic

Računar nije moj i zato mi je veoma bitno da brisanjem nekog procesa neoborim sistem ili obrišem nešto što korisnuku treba
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati11.07.2011. u 15:48 - pre 154 meseci
Citat:
Možda nisi čuo ali je oborio na desetine hiljada računara pre nekih godinu ipo dana, bilo je i tema na ovom forumu o tome. Objašnjenje iz kompanije je bilo izvinite naša greška podignite windows i popravite oštećeni sistem.


I ja nisam cuo, a koristim ga nekoliko godina. Bio bih zahvalan za neki link :)
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati11.07.2011. u 16:48 - pre 154 meseci
Čim pronađem malo više vremena pronaći ću temu i ovde na forumu i po onostranim forumima a mogu d aostavim i prepisku koju sm imao sa njima
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati11.07.2011. u 20:50 - pre 154 meseci
Citat:
Što se tiče programa koji si naveo koliko mu je memorijsko zauzeće jer se radi o laptopu sa samo 256MB memorije




Tezak 750 kb

Program nema nikakve veze sa antivirusom i bukvalno se ne oseca na sistemu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Malwarebytes Anti-Malware šta obrisati

[ Pregleda: 3726 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.