Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja

[es] :: Zaštita :: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja

[ Pregleda: 3357 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karadza3a
tivat

Član broj: 102350
Poruke: 106
*.crnagora.net.

Sajt: www.malifudbal.co.cc


Profil

icon Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja22.12.2009. u 20:25 - pre 174 meseci
Proces xeioqi.exe mi je zauzimao sav slobodan kapacitet procesora. Kako bi se neki program ugasio, on bi zauzeo njegovo mjesto, pa je zauzeće procesora uvjek bilo od 91-100%. Nije htio da se ugasi pritiskom na End Task u Task Manageru ni u Command Promptu preko taskkill /im xeioqi.exe.
Process Explorer je prepoznao problematični proces ali ne i njegov opis ni proizvođača, a kada sam pokušao Kill Process ugasio se(Process Explorer ne xeioqi) uz Dr. Watson Debuggera al sam pronašao njegovu lokaciju (C:\Documents and Settings\User\xeioqi.exe).
Malwarebytes' Anti-Malware je našao nekoliko drugih malware-a ali ne xeioqi.exe, ali je ovaj prestao da radi(tj. zauzeće procesora je bilo 0%), da bi opet počeo kad sam restartovao komp.
Na kraju sam usao u Safe mod i izbrisao ga bez problema.

E sad, ni task manager ni u Process Explorer ga ne prikazuje više, ali kompjuter i dalje radi usporeno, tj. kod skrolovanja u svim programima komp sjecka. Okacicu logove od Malwarebytes' Anti-Malware-a i HiJackThis-a.

Da li neko može da mi pomogne da riješim ovaj problem? Hvala unaprijed.
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smejali stavi ovo u svoj potpis!!

E-mail: [email protected]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja23.12.2009. u 09:59 - pre 174 meseci
Sto se tice hjt trebalo bi da fixujes ovo:


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.ask.com?o=14978&l=dis
O4 - HKCU\..\Run: [xeioqi] C:\Documents and Settings\Familija Karadzic\xeioqi.exe


I jesi skenirao dr.webom?
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja23.12.2009. u 10:11 - pre 174 meseci
@scOrp 10 ja mislim da ce se automatski resiti muka fixovanjem tog procesa koji si naveo

O4 - HKCU\..\Run: [xeioqi] C:\Documents and Settings\Familija Karadzic\xeioqi.exe

Mada neka za svaki slusaj predje sa Dr Web-om da proveri da li je neka stetocina ostala...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja23.12.2009. u 11:14 - pre 174 meseci
Skini ovaj program
http://oldtimer.geekstogo.com/OTM.exe

pokreni ga,ispod "Paste Instructions for Items to be Moved" kopiraj ovo dole oznaceno

Citat:
:reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"xeioqi"=-

:files
C:\Documents and Settings\Familija Karadzic\xeioqi.exe

:commands
[purity]
[emptytemp]


idi na Move it!

pa onda scan sa mbam-om (malwarebytes anti malware).
http://www.malwarebytes.org/mbam.php
pa tek onda ako ti smatras da je bas potrebno skeniraj sa Dr.Web-om.



pa javi ima li napredka
 
Odgovor na temu

karadza3a
tivat

Član broj: 102350
Poruke: 106
*.crnagora.net.

Sajt: www.malifudbal.co.cc


Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja23.12.2009. u 20:53 - pre 174 meseci
Evo vratio se u normalu i mbam ne nalazi ništa.

Hvala na pomoći i sretni praznici.
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smejali stavi ovo u svoj potpis!!

E-mail: [email protected]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja23.12.2009. u 21:34 - pre 174 meseci
hajde postavi i svez HijackThis log

i Hvala
 
Odgovor na temu

karadza3a
tivat

Član broj: 102350
Poruke: 106
*.crnagora.net.

Sajt: www.malifudbal.co.cc


Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja24.12.2009. u 14:30 - pre 174 meseci
Evo i HJT loga...
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smejali stavi ovo u svoj potpis!!

E-mail: [email protected]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja24.12.2009. u 15:03 - pre 174 meseci
Vec ti rekoh da fixujes ovo:

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.ask.com?o=14978&l=dis
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja25.12.2009. u 19:26 - pre 174 meseci
Nisam želio da otvaram novu temu jer mi se ova čini tako prikladno. Računar radi izuzetno sporo, kad pogledam konfuguraciju (cpu intel core2duo, ddrII 2GB, hdd 250GB sataII, chipset P45 itd...). Jest da je pretrpan programima i programčićima, što može da bude uzrok, ali bih ipak želio mišljenje stručnih ljudi. Odskeniran je sa Malwarebytes' Anti-Malware- om, Dr.Web- om, SuperAntiSpyware- om i ne znam više čime. Tako reći svi su pronašli po nešto, i kao očistili, ali ja Vam šaljem poslednje logove kao i log Hijackthis-a. Bio bih zahvalan na Vašem mišljenju i pomoći.

evo log od Dr.Web-a ne ide jer je preko 8 MB
Ako neko bude smatrao da je potreban neka napiše pa ću ga dići na RapidShare i postaviti link.
Još jednom hvala.

Na kraju zaboravih da je na računaru instaliran KAV 2009 sa važećom licencom. Skeniran i bez prijetnji.
[Ovu poruku je menjao comkm dana 25.12.2009. u 20:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao comkm dana 25.12.2009. u 20:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
79.101.170.*



+34 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja25.12.2009. u 19:46 - pre 174 meseci
Pogledaj opterecenost CPU-a. Vidim da ljudi na Interenetu imaju problema sa SearchIndexer.exe

http://social.msdn.microsoft.c...af-59dd-44fe-b13e-dcca7939e8b4
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja25.12.2009. u 20:17 - pre 174 meseci
CPU Usage = 0%
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Usporen rad kompa - sjeckanje kod skrolovanja

[ Pregleda: 3357 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.