Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a

[es] :: Wireless :: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.customer.blic.net.



+11 Profil

icon Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a04.07.2011. u 12:49 - pre 155 meseci
Volio bih da u ovoj temi napisemo nasa iskustva o pojedinim AP-ovima
i o njihovom optimalnom broju klijenata koje mogu da opsluzuju..

Takodje ne bi bilo lose da se kaze sa koliko klijenata ce sigurno
biti problema odnosno koliki je maksimum i gdje se vec pocinju
problemi stvarat zbog preopterecenja AP-a usljed velikog broja klijenata.

Koji su to brojevi kod: Mikrotikovih, TP-Linkovih, Linksisovih, Planetovih.. AP-ova ??



Evo nekih mojih zapazanja:

- TP-LINK WR543G , ono sto sam ja primjetio jeste da je njemu optimalno
da radi sa 10 klijenata , vec preko 13 ili 14 blago se gube performanse..

- Linksys WRT54G ,savrseno radi do oko 15 klijenata, vec preko toga ako ima vise
hevy downloadera od surfera nastaju problemi i osjeti se pad performansi u mrezi.

- Linksys WRTU54G-TM, otprilike slicno kao i WRT54G , iako je na njemu pad performansi
na 20 klijenata bio neznatan, uglavnom je oko 15 klijenata optimalan broj da bi sve radilo savrseno.

- PLANET WAP-4000, do 12 klijenata odlicno sve radi , vec na 15 blago se gube performanse..


NAPOMENA: Ova zapazanja su moja licna iz mog licnog iskustva ako se neko neslaze neka slobodno napise i sve sto sam primjetio to je bilo u praksi u stvarnim radnjama kod prebacivanja velikih fajlova izmedju vise korisnika odjednom u istom trenutku i kasnije to isto je radjeno na razlicitim brojevima klijenata i na razlicitim AP-ovima.

[Ovu poruku je menjao bojan.javorac dana 04.07.2011. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a04.07.2011. u 20:42 - pre 155 meseci
pa to ti nije bas merodavno, svi klijenti bi trebalo da imaju dobar signal da bi to moglo da se izmeri, i onda da se svima ogranici protok da budu u okviru standarda koji se koristi
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.customer.blic.net.



+11 Profil

icon Re: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a05.07.2011. u 08:38 - pre 155 meseci
Sigurno da ovo nije najbolje mjerenje i testiranje , zato molim one koji su radili detaljnija mjerenja da nam prenesu ovdje svoja zapazanja.. dosta puta sam pitao na forumu oko optimalnog broja klijenata na razlicitim ap-ovima a primjetih da su i drugi pitali bas to , tako da mislim da je tema na svome mjestu i da je potrebna forumu..
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a05.07.2011. u 09:33 - pre 155 meseci
Citat:
guslac: pa to ti nije bas merodavno, svi klijenti bi trebalo da imaju dobar signal da bi to moglo da se izmeri, i onda da se svima ogranici protok da budu u okviru standarda koji se koristi

Jesmo specijalisti pljuvati po tuđim radovima!
Onaj je utvdio 2. činjenice neka priloži rezultate.
Odlična tema.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.customer.blic.net.



+11 Profil

icon Re: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a05.07.2011. u 10:55 - pre 155 meseci
Pazi, ne ljutim se ja svako neka kaze sto misli slobodno..

Sto se tice naseg testiranja, koristili smo Total Comander za prebacivanje fajlova jer je odlican da se u realnom vremenu gleda brzina protoka podataka a velicina fajla je bila 1GB , tj. svi smo prebacivali taj jedan te isti fajl radi boljeg poredjenja.
Fajl je bio jedan dio DVD filma i imao je extenziju .VOB , takav nam je trebao jer nismo htjeli koristiti vise malih fajlova poput muzike kod koje pjesme imaju prosjecno 3 MB i da smo uzeli kolicinu muzickih fajlova od 1GB to bi bilo 333 pjesme u tih 1GB koji nebi bio kompletan i jedan odnosno bio bi sastavljen iz 333 komadica muzike tako da nismo htjeli tako da testiramo jer ce rezultati biti sigurno slabiji. Svakako vam je poznato da vise manjih fajlova ukupne velicine kao jedan fajl se ustvari sporije kopira za razliku od tog jednog fajla koji je velicine kao ti svi mali fajlovi kad se sabere..
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Optimalan broj klijenata kod razlicitih AP-a

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.