Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FID sklopka za kupatilo

[es] :: Elektronika :: FID sklopka za kupatilo

[ Pregleda: 9411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VMedic

Član broj: 84138
Poruke: 34
*.beogrid.net.



Profil

icon FID sklopka za kupatilo27.06.2011. u 18:17 - pre 156 meseci
Pozdrav svima...
Pre neki dan sam radio kompletnu promenu instalacije u jednom stanu gde nije izvedeno uzemljenje... Posto nisam mogao jednostavno da odradim bez uzemljenja i ostavim ljudima tako, odlucio sam da odradim semu koju sam nasao ovde na forumu, nulovanje pre FID sklopke.
Uradio sam sledece... N dovod u stan ( nula) spojio na PE sabirnicu u tabli ( uzemljenje) i odatle na ulaz 500ma FID sklopke. N izlaz FID sklopke ide na N sabirnicu i to je to. Medjutim.. hteo sam da stavim jos jedan FID od 30ma(monofazni) za bojler posebno i to sam uradio ovako: izlaz osiguraca( 16A) za bojler ide na ulaz za fazu FID-a(30ma) a izlaz ide na fazu bojlera, sa N sabirnice sam doveo N ulaz u FID ( 30ma), a izlaz ide direktno na nulu bojlera... E sad... ovo novo "uzemljenje" radi posao... pri dodiru bilo koje faze u stanu faze i uzemljenja( ili nule) izbacuju i osigurac i FID od 500ma, medjutim kada spojim direktno fazu i uzemljenje od bojlera, desi se ista stvar, a FID od 30ma ne izbaci , izbaci onaj od 500ma.... Napominjem da TEST dugme radi funkciju, ali pri spajanju faze i "uzemljenja" 30ma-FID ne izbacuje... Zamolio bih nekog da mi ukaze na to gde sam pogresio i kako da bojler izbacuje mali FID pre velikog...
Hvala...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
62.101.128.89



+334 Profil

icon Re: FID sklopka za kupatilo27.06.2011. u 19:37 - pre 156 meseci
Ti si sve dobro spojio, ali se desilo ono na sta sam vise puta upozoravao.
Svako pravi svakakve FID sklopke.
Ipak probaj ti ne direktno fazu i PE nego preko sijalice od 60W. Mozda se iznenadis rezultatom.
Jer direktni slus napravi struju vecu od 500 mA i samo je stvar brzine reagovanja sklopki koja ce prva i jedina izbaciti.
 
Odgovor na temu

VMedic

Član broj: 84138
Poruke: 34
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: FID sklopka za kupatilo27.06.2011. u 19:44 - pre 156 meseci
bas zbog toga sam kupio najskuplju Schneiderovu FID sklopku koju sam nasao.... 30ma... palo mi je na pamet to sa brzinom reagovanja, ali... ne mogu da verujem da brze reaguje ova od 500ma od ove "najbolje" Sneiderove od 30ma.. Probacu sa sijalicom, hvala na odgovoru...

[Ovu poruku je menjao VMedic dana 28.06.2011. u 07:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: FID sklopka za kupatilo

[ Pregleda: 9411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.