Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229206 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 13:24 - pre 154 meseci
Odin, pa on isto tako objasnjava sve sa po jednom nedokazanom recenicom.
Lepo ga pitam da odgovori na pitanja o elementarnim cesticama, sta je problem ako nauka zna ?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 13:49 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation: Odin, pa on isto tako objasnjava sve sa po jednom nedokazanom recenicom.

Od svih bica u Kumovoj Slami, ti si na poslednjem mjestu kome bi prilicilo da uputi takav prigovor.

Dosad sam mislio da nisi bas u vinklo, a sad mislim da si pored svega toga jos i bezobrazan.
 
0

SASASTA

Član broj: 289575
Poruke: 73
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+72 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 14:39 - pre 154 meseci
Ama ljudi pogledajte ovo pa kazite dal vam je jasno http://www.youtube.com/watch?v...roA&feature=watch_response


[Ovu poruku je menjao SASASTA dana 01.09.2011. u 15:50 GMT+1]
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 16:29 - pre 154 meseci
znam Odin , u pravu si, ali hocu da isteram do kraja, jer zaista lupeta lik. ocu da shvati makar 2% koliko je sve ovo njegovo shuplje.


Zemlja regulise polja - baba jede gibnicu.

jel zemlja kao planeta svestan entitet, pa je u stanju da "regulise" ista, i jel ti znas sta pricas breeeee ????

Cekaj, cekaj, Arhimede, nisi nista objasnio, gde bezis ?
Gde ti je kineticka energija?
Imas posudu sa vodom, u njoj je potopljena obrnuta casa, ispunjena vazduhom i pritisnuta na dno. Ispod case nema nista da je gura na gore. Iznad case je voda i pritiska je na dole. Casa je cvrsta, voda nema fizickog dodira sa vazuhom niti zna sta je u casi. Ipak kad pustis casu ona poleti uvis.
AAA NEEEEEE! OTKRILI SMO ANTIGRAVITACIJU!!!
SSHHHHH! CUTI DA NIKO NECUJE!!!


e ovako, gledaj -

sila koja se suprotstavlja gravitaciji - NIJE antigravitacija. vec je sila koja se u jednacini ponistava. treci njutnov zakon u punoj snazi.

Antigravitacija bi teoretski trebala da bude sila koja odbija predmete, a ima izvor u identicnom antipodnom procesu kao gravitacija.

to sto si ti objasnio sa casom je sila gravitacije minus sila izazvana pritiskom.


kada bacis kamen u vis - ti mu nisi dao antigravitaciona svojstva, iako je ocigledno da tih par sekundi ide suprotno gravitaciji, vec si mu dao potencijalnu energiju kojom se on suprotstavlja sili gravitacije. prosto neverovatno da ja ovo objashnjavam coveku koji je privilegovan od strane Galakticke federacije da dobija insajderski info.


Sta su to elementanre cestice, od cega su, sta im daje individualne karakteristika, sta im daje mogucnost kretanja, dokle mogu da se dele na manje cestice, i sta je uopste sila?

elementarne cestice su cestice za koej se smatra da se ne mogu podeliti na manje. to je zvanicni naucni termin, mada je poslednjih trideset godina ovo dovedeno u pitanje, jer je zakljuceno da je svaka od tih cestica sastavljena od "vibrirajuce energije" odnosno kvantnih fluktuacija.

elementarne cestice su podeljene u dve grupe - Fermioni i Bosoni.

Fermioni su povezani sa materijom, odnosno sve sto je materija je sastavljena od fermiona. tri nama najbitnija fermiona su:

Up kvark - poseduje mogucnost interakcije SVE cetiri sile - elmag, gravitaciona, jaka i slaba
down kvark - takodje
elektron - poseduje elektricnu, gravitacionu i slabu silu. ne poseduje jaku, jer je jaka odgovorna za formiranje nukleusa, odnosno nukleona (proton neutron) koji kasnije formiraju atom.

ostali fermioni iz standardnog modela su izvedeni formulama, i pretstavljaju teoretske cestice koje su odgovorne za postojanje tamne materije koja je parcijalno posmatrana u svemiru, ili su deo raspada ostalih fermiona


Bosoni - su prenosioci sila. svi Bosoni su zapravo pojedinacne kvante (paketi energije)

Gluon je cestica koja prenosi jaku silu, i on je odgovoran za "zalepljivanje" kvarkova jedan za drugi, otud i ime - "Gluon" (lepak)

Foton je medijant elektromagnetne sile (izmedju ostalog i svetlo)

W i Z bosoni su odgovorni za raspad vecih cestica u manje


da bi svemir IKAKO mogao da funkcionise, potrebno je da se definise sila gravitacije, po ovom sistemu. jos od Ajnshtajna i Bhor-a, postalo je jasno da je svemir kvantizovan, i da je sve u svemiru skup kvantnih polja, i izvedene formule za slabu silu na osnovu elektromagnetne (faradej) pretstavlja NAJBOLJI naucni trud da se teorija prebaci u praksu. tada je postalo vise nego jasno da jaka i gravitaciona moraju da takodje budu kvantne sile (sile koje poseduju Bosone)

uz pomoc Fermi-ja i kasnijih naucnih trudova i kolajdera, doslo je do otkrivanja i Jake sile, i jedino je ostala gravitacija.


Laicki receno - da bi tela dobijala masu, odnosno imala masu, zakljuceno je da mora da postoji takozvano "higs polje" u pozadini svemira, odnosno, sobzirom da po proracunu SVE ima masu, i gravitaciona svojstva - zakljuceno je da "Higgs Boson" dolazi od nekud, i daje masu.

Jos od kako je Ajnshtajn uveo Kosmoloshku konstantu, a od skora kako je zapazen Kasimirov efekat, da vakuum, odnosno ono sto mi percepiramo kao "nista" zapravo ima pozitivnu vrednost, koja se naziva "zero point energy". to je osnov da se povezu postojanje higsovog polja, i cinjenice da vremeprostor i sve u njemu imaju masu.

sobzirom da se svi ostali setovi elementarnih cestica matematicki slazu sa tvrdnjom da SVE ima masu - u svemiru, po standardnom modelu bar - ne moze da postoji objekat negativne mase.

e sad, posto si ti GF izgleda neobrazovan, moram da te poducim - JEIDNO objekat negativne mase moze da emituje teoretsko antigravitaciono svojstvo. antigravitacija sama po sebi ne postoji, jer to onda pretpostavlja da postoji DODATNI boson koji vrsi antigravitacionu interakciju - sto ni u ludilu ne moze.


GF, ti moras da shvatis sledece - standardni model nije za dzabe najjaca teorija trenutno. jeste - udarila je u zid, jer se smatra da je energija LHC-a u CERNU od 1.4TeV dovoljna da se sudarima proton-proton uoci Higs, ali poslednjih 100 godina nauke zapravo ide na ruku teoriji - SVE ostale sile su se uklopile, bolje nego ijedna teorija ikada, u istoriji covecanstva.

a sve i da standardni model NIJE u pravu, i da gresi - i dalje stoji, odnosno - i dalje je iskljucivo sigurno da je i gravitacija sila koja vrsi interakcije Boson-ima. ukoliko ne postoje ti bosoni - svemir je besmislen, i mi svi zivimo u Matriksu i neko nas lozi. u prevodu - Gravitacija mora da je sila elementarne cestice. ne moze drugacije


a ti sad, natenane procitaj sve ovo, i onda zakljuci da li je moguce makar i teoretski da postoji antigravitaciona sila, aparatura ili masina.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 17:55 - pre 154 meseci
Citat:
ali hocu da isteram do kraja, jer zaista lupeta lik. ocu da shvati makar 2% koliko je sve ovo njegovo shuplje.

Jesi siguran?


Citat:
jel zemlja kao planeta svestan entitet, pa je u stanju da "regulise" ista, i jel ti znas sta pricas breeeee ????

Prvo, polje je rezonantno, kao oscilator, a drugo planeta ima svest i fino ga regulise.

Citat:
sila koja se suprotstavlja gravitaciji - NIJE antigravitacija. vec je sila koja se u jednacini ponistava. treci njutnov zakon u punoj snazi.

Ja sve vreme pricam da postoji samo jedna sila u univerzumu ujedno gravitaciona i antigravitaciona i sve ostalo se ispoljava kao njeni promenljivi vektori. Stvori odgovarajuce vektore i telo ce ti konstantno lebdeti.


Citat:
Antigravitacija bi teoretski trebala da bude sila koja odbija predmete, a ima izvor u identicnom antipodnom procesu kao gravitacija.

Da nema antigravitacije nista ne bi postojalo, sve bi se teoretski sabilo u jednu tacku, sto nije slucaj i atomi se lako odbijaju antigravitacionom komponentom izrazenom oko njih.

Citat:
to sto si ti objasnio sa casom je sila gravitacije minus sila izazvana pritiskom.

Gde ti je pritisak, kad voda deluje od gore, a casa lezi na dnu?
Sta je razlicit pritisak ako nije ujedno razlicito kvantno polje, vektori gravitacije/antigravitacije?

Citat:
kada bacis kamen u vis - ti mu nisi dao antigravitaciona svojstva, iako je ocigledno da tih par sekundi ide suprotno gravitaciji, vec si mu dao potencijalnu energiju kojom se on suprotstavlja sili gravitacije. prosto neverovatno

da ja ovo objashnjavam coveku koji je privilegovan od strane Galakticke federacije da dobija insajderski info.

Opet isto, suprotan vektor gravitaciji, inercija, jedna ista sila promenljivih vektora, neverovatno je samo da ti to ne vidis.
Objasni sta je inercija i zasto je relativna na svaki objekat.


Citat:
elementarne cestice su cestice za koej se smatra da se ne mogu podeliti na manje. to je zvanicni naucni termin

Tako se smatralo i za atome pre nekoliko hiljada godina

Citat:
mada je poslednjih trideset godina ovo dovedeno u pitanje, jer je zakljuceno da je svaka od tih cestica sastavljena od "vibrirajuce energije" odnosno kvantnih fluktuacija.

NEEEEEEEE! Nemoguce! Pa sad si na mom terenu. O cemu ja pricam sve vreme?


Citat:
da bi tela dobijala masu, odnosno imala masu, zakljuceno je da mora da postoji takozvano "higs polje" u pozadini svemira

Kakvo je to "polje", i sta je uopste "polje"? Opet odosmo na fluktuacije?

Citat:
po standardnom modelu bar - ne moze da postoji objekat negativne mase.

Ne treba ti nikakva negativna masa, trebati samo da kanalises vektor sile i da ides gde hoces (presumeris postojecu gravitaciju, obrnes fazu i ides gde hoces)

Citat:
e sad, posto si ti GF izgleda neobrazovan, moram da te poducim - JEIDNO objekat negativne mase moze da emituje teoretsko antigravitaciono svojstvo. antigravitacija sama po sebi ne postoji, jer to onda pretpostavlja da postoji

DODATNI boson koji vrsi antigravitacionu interakciju - sto ni u ludilu ne moze.

Da ja sam neobrazovan, sigurno je to razlog sto antigravitacija "ne postoji"


Citat:
GF, ti moras da shvatis sledece - standardni model nije za dzabe najjaca teorija trenutno. jeste - udarila je u zid, jer se smatra da je energija LHC-a u CERNU od 1.4TeV dovoljna da se sudarima proton-proton uoci Higs, ali

poslednjih 100 godina nauke zapravo ide na ruku teoriji - SVE ostale sile su se uklopile, bolje nego ijedna teorija ikada, u istoriji covecanstva.

Oni kad dokazuju cestice urade milion sudara i onda u 0.1% vide neki efekat i zakljuce to je "cestica" i tako dalje.
Fizika cestica je sarena laza koja se prodaje gluPonima
Ujedno se obrcu milijarde za gradnju akceleratora.
Da bilo sta od toga ima veze sa mozgom oni bi dosad napravili neki konkretan upotrebljiv uredjaj na primer da transmutujes elemente po zelji.
Pravi naucnici u tajnim bazama u tajnosti imaju skoro sve vec napravljeno, bez ikakvih akceleratora i 1.4TeV i gluposti o kvarkovima i ostalo.
Imaju free energy, anitigravitaciju, telportaciju, nadsvetlosnu komunikaciju, citanje podataka iz kontinuma, replikaciju....


Nista od pitanja o cesticama mi nisi odgovorio, samo si naveo izmisljenu teoriju, da one postoje, kako se zovu, i da poseduju nekakve razlicite sile.
Da ponovim pitanje:
Sta su to elementanre cestice (odgovorio si fluktuacije), od cega su, sta im daje individualne karakteristika, sta im daje mogucnost kretanja, dokle mogu da se dele na manje cestice, i sta je uopste sila?
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 19:52 - pre 154 meseci
Freerunner, slazes li se ti da je SVE energija?
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 20:04 - pre 154 meseci
Citat:
Acky: Freerunner, slazes li se ti da je SVE energija?


posle cu da odgovorim ovom LUDOM coveku koji se pretstavlja kao GF, a da odgovorim na tvoje pitanej Acky -

jeste. ja sam zapravo izveo naucno logicku postavku koja manje vise potvrdjuje da postoji Bog, odnosno inteligentni kreator univerzuma. za ove GF-ove federacije, anunakije i ostale Omatikaje nisam siguran, ali za Boga jesam. Krauss i Hawking tvrde da je svemir nastao "ni iz chega" jer je po nekoj njihovoj racunici ukupna energija svemira - nula. sto je jako retardirana izjava, sobzirom da se na ISTOM banketu gde je Kraus i pretstavio tu ideju, 5 minuta posle izjave o ukupnoj energiji jednakoj nuli - zacudjavao kako kvantna fluktuacija previre nepoznatom kolicinom energije. dakle - covek tvrdi da je zakljucio ukupnu energiju univerzuma, a nema pojma kolika je energija jednog kvanta. svaka mu cast na "naucnoj metodi"


ako te zanima mogu ti ispisati zasto je Bog najverovatniji kreator univerzuma, vise nego bilo koje ponudjeno reshenje "prvog uzroka" odnosno onog sto je iniciralo Veliki prasak (sto je samo po sebi paradoks, jer ne postoji "pre" velikog praska, sa njime je nastalo i vreme)
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
+1

lobo585

Član broj: 260526
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 20:19 - pre 154 meseci
GT...
Pretpostavimo da je tvoja teorija o nadolazecim dogadjajima moguca...
Sta u tom slucaju mi kao pojedinci treba da radimo i kako da se pripremamo za 'Disclosure' i 'Prvi kontakt'?
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 20:31 - pre 154 meseci
Citat:
Sta u tom slucaju mi kao pojedinci treba da radimo i kako da se pripremamo za 'Disclosure' i 'Prvi kontakt'?

Da ne podlezete propagandi i sejanju straha, budite optimisticni, veseli, sirite to osecanje drugima oko sebe, i ako zelite saznajte vise informacija o tome sta se konkretno desava.
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 21:19 - pre 154 meseci
Freerunner. Neznam kako se ovde citira post, nebitno... pa ako imas vremena i volje napisi zasto je Bog najverovatniji kreator, i sta nazivas Bogom, uzviseno bice, svest, energiju ili smo mi mikrosvemir neke celije nekog bica. Po meni sve ima svoj princip, t.j. svoje inteligentne zakonitosti i ne verujem u cistu mehaniku i slucajnost, verujem da je sve vodjeno svescu. Energija svojim delovanjem ima sopstvenu inteligenciju koju mi jos uvek ne shvatamo, fizicari posmatraju samo nus pojave toga i kroz to prave modele i zakone. Sta mislis o tom super hologramu i fraktalnost svemira koji se plasira u zadnje vreme?
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 21:23 - pre 154 meseci
I ja se slazem za mogucnost Kreatora ili Boga. Bilo da je on sva materija i ne materija tj. od njega smo i mi sazdani tj. njegovi delovi od prilike kao superstring, ali eto kazem mogucnost.
Zajsta deluje impresivno da bi bas sve ali sve u univerzumu bilo samo slucajno.

He bas fin spoj kao jedne od mogucnosti teorija superstringa i knjiga razgovor s bogom :)
YU1OTW
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 22:17 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation: Oni kad dokazuju cestice urade milion sudara i onda u 0.1% vide neki efekat i zakljuce to je "cestica" i tako dalje.
Fizika cestica je sarena laza koja se prodaje gluPonima :D
Ujedno se obrcu milijarde za gradnju akceleratora.
Da bilo sta od toga ima veze sa mozgom oni bi dosad napravili neki konkretan upotrebljiv uredjaj na primer da transmutujes elemente po zelji.


Sa ovim stavom se slažem. Koliko sam ja shvatio, sva ta istraživanja se baziraju na statistici i bezbrojnim ponavljanjima. Samo treba biti dovoljno maštovit i eto teorije. Sve se uklapa, pa ništa čudno, kad postoji namera i motiv da se nešto uklopi - uklopiće se pre ili kasnije, naručito ako su u pozadini (debele) pare. Elementarne čestice su nepojmljive našem umu, sve se to plastično predstavlja, ali pitanje je koliko je naša ljudska interpretacija svega toga bliska realnosti. Prosto ne može to staviti pod "mikroskop" i videti jasno kako je. Čak i vrhunski naučnici se meuđusobno ne slažu da je sve to baš tako, mišljenja po mnogim pitanjima su podeljena.

Moje mišljenje je da su putovanja nadsvetlosnom brzinom moguća, kao i mnoge druge stvari koje pominje GF, samo je pitanje koliko smo mi daleko od toga, trenutno deluje da smo veoma daleko. Ne bih ulazio u neka naučna objašnjenja, nego gledam to ovako; svemir je veličanstven sam po sebi, naša planeta, živa bića na njoj. Bio bi žešći smor da smo ograničeni na brzinu svetlosti i da ne postoji aposlutno nikakva mogućnost da putujemo po svemiru i kolonizujemo pogodne planete. To mi zvuči kao užasno dosadan svemir koji beskorisno zvrji prazan, a definitivno nije takav. Kao što je nekada bilo nepojmljivo da se ode preko okeana na drugi kontinent zbog velike udaljenosti jer čovek apsolutno nije imao ideju kako da napravi prevozno sredstvo sa kojim bi to mogao da realizuje, tako danas deluje neverovatno da se za par sati otputuje u drugu galaksiju.

 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje01.09.2011. u 23:55 - pre 154 meseci
zlatousti - polako momak. razmisli pre nego sto napises tako neke stvari.

"sva ta istrazivanja" se NE zasnivaju na statistici, nego na proracunu, i poklapanjem rezultata sa proracunom. ukoliko dodje do poklapanja, onda se teorija pretvara u zakon, odnosno, moze se sa odredjenom sigurnoscu tvrditi da je nesto tako.

ne moze nauka da trpi "nameru i motiv" da bi se nesto uklopilo. cisto da shvatis naucni princip, da ti objasnim upravo problematiku standardnog modela:

fali gravitacija. sve ostale cestice su dobijene, odnosno raznim analitickim metodama su dokazane. e - CERN i Fermilab, koji kostaju milijarde i milijarde evra, su samo poslednji u nizu kolajdera - bilo ih je preko dvadeset, svaki sledeci jaci. e - sad ni CERN nije uspeo da dokaze Higs i Graviton. niko tu ne moze da "natrpa" rezultate, a veruj mi na rec - nedokazivanje Higs-a IZLUDJUJE naucnu zajednicu.

i, da napomenem - nije istina da su izjavili da ga "nisu nasli". izjavili su da ga nisu nasli na spektrima koji su bili ocekivani - sto ne znaci da ne postoji negde drugde. poenta cele price je da detektori u LHC-u skupljaju OGROMNU koicinu podataka (svi kompovi u srbiji nemaju ni 10% kapaciteta na svojim hard diskovima da pokriju jedan dan rada LHC-a) i vise od 80% podataka tek treba da se analizira. ovih 20% koji su analizirani su bili samo "pokusaj da se ugleda Higs tamo gde bi najverovatnije trebao da bude"

e sad - najveci problem sa tvojim postom je sto ponistavas naucnu metodu, izjavljivajuci kako oni "budze rezultate jer imaju motiva", a sa druge strane , kazes kako je steta sto smo "daleko od toga da letimo kroz svemir brzinom svetlosti". a kako si majke ti zamislio da letimo brze od svetla, ako mislis da je Nauka praksa nalik cenkanju na pijaci ?

Fermioni koje spomenuh - leptoni i kvarkovi, UOPSTE nisu stvar necije volje i budzenja, definitivno su tu. onog trenutka kada su otkriveni, sa tim znanjem je izvrsen pristup drugim problemima i to znanje se savrseno uklopilo u njihovo resenje, nema u nauci trange frange, to znaj.



Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 00:03 - pre 154 meseci
Acky - sve su to teorije, koje namju bas nekog veceg osnova da budu dokazane. aktuelni naucni stav o istoriji univerzuma je da on definitivno postoji SA POCETKOM, odnosno da se zaista desio veliki prasak. Univerzum sa minus beskonacnim vremenom je paradoksalan, jer ako iams minus beskonacnost onda koncept "sad" prestaje da ima smisao.

malo naprednijom logikom, u koju sad ne zelim da ulazim, mozemo da zakljucimo da je svemir imao pocetak, cemu u prilog ide i teorija velikog praska, i paradoks vremenskog postojanja sa minus beskonacnoscu.

1. Veliki prasak je FINO podesen, da nastane zivot. iz vise razloga:

- Fundamentalne sile ovakve kakve jesu, da se promene za pola procenta, svaka od njih, dobijas svemir bez hemije, ili sa jako redukovanom hemijom. promenis li jaku nukelarnu interakciju za 1% gore ili dole, sve zvezde postaju plavi dzinovi ili crveni patuljci, nijedna od njih nesposobna da odrzava ugljenican zivot. promenis li elektromagnetnu za 1% sagorevaju sve zvezde pre nego sto uopste dodje do formiranja galaksija. a onda kad pogledas krupnu sliku - koliko su zapravo interakcije podesene, da nastane hemija, kovalentne veze, odnosi nukleona, mogucnost formiranja RNK/DNK u procesu abiogeneze, pa da sve to na makro nivou stvori planete, reljef, tektonske ploce, zivot u svemu tome, to je, ako pretpostavimo nasumicnost u inicijalnom trenutku svaranja svemira - verovatnoca manja od bilo kojeg broja koji covek moze da zamisli

- Entropija velikog praska: najvisa entropija, odnosno najverovatnije stanje materije u svemiru je po Bekenshtajn-Hokingovoj teoriji - Crna rupa. ne samo da su Interakcije prelepo podesene, nego je sama "chorba" materije u trenutku stvaranja univerzuma bila tako dobro "raporedjena" da mi sada posmatramo jedan svemir koji je imao uzasno nisku entropiju, prosto neverovatno razlicitu od najverovatnijeg stanja svemira/materije.


Ova dva faktora upucuju na to da ti inicijalni uslovi u "prvokm uzroku" odnosno onome sto je bio veliki prasak u trenutku maksimalne gustine - moraju da su podeseni. tek kada sagledamo ovo, dolazimo do premise:

ako Bog postoji, univerzum ima svrhu

ako Bog ne postoji, univerzum nema svrhu

i kada pogledamo izjavu broj dva, dolazimo do toga da je najneverovatnija "slucajnost" iznedrila nenormalno, nepojmljivo kompleksan svet - "bez srvhe" .. ?


e sad, sta prosipaju Ateisti iz aktuelne nauchne zajednice kao argument protiv Boga - Multiverzum. to je zapravo JEDINO objashnjenje po kojem ovaj nas unvierzum moze da postoji bez kreatora, a da jeste fino podesen.

Multiverzum pretpostavlja da je ovaj nas svemir, JEDNA od beskonacno iteracija univerzuma, u ansamblu multiverzuma.

Multiverzum sa drugacijim fizichkim konstantama postoji kao teorija Kosmichke inflacije, i momentalno ga iskljucujemo iz price, jer spada pod Ad infinitum problematiku (jedan stvorio drugi, a ko je onda ovaj prvi, i tako dalje) a koliko znamo - beskonacnost je samo matematichki koncept, nijedna realna mera u univerzumu nije beskonachna.

Kvantni multiverzum, "Many worlds theory" pretpostavlja da postoji beskonachno mnogo multiverzuma, gde se svaki kvantni dogadjaj, na osnovu Hajzenbergovog principa dualnosti dogadja na oba nacina (nasumicni dogadjaja pojedinacnog kvanta se desio, i nije se desio)

dakle, univerzuma po toj teoriji ima beskonachno, i svi su isti, po pitanju fizichkih konstanti. te onda prelazimo na mikro fiziku -

ukoliko jedan foton naidje na jedan molekul gvozdja, ono sto ce da se desi je nasumichno - on ce da prodje, on ce da se apsorbuje u toplotu, on ce da se reflektuje. i to je takodje stvar Hajzenberga.

e ali na MAKRO nivou - mi tacno znamo sta ce da se desi. ako upalimo baterijsku lampu i uperimo u metalna vrata - sa druge strane vrata nece biti svetla.

Ukoliko je Kvantni Multiverzum tacan - onda ova izjava da sa druge strane vrata nece biti svela - NIJE tacna. jer ako imas beskoancno univerzuma, i ako u svakom od njih hajzenberg obecava da ce da se dese SVI kvantni dogadjaji - onda se u jednom od univerzuma to desilo, svetlo baterijske lampe je proslo kroz vrata komplet. i to nije stvar mogucnosti, to je stvar SIGURNOSTI.

verovatnoca za takav dogadjaj u nasem svemiru:

0.000…00 1%

verovatnoca u ansamblu mu,tiverzuma

0.000…00 1% PUTA beskonacno

= sigurnost dogadjaja.


e a sobzirom da ja NISAM do sad video da se moj mobilni pretvori u zlato (teoretski moguce, a po teoriji kvantnog multiverzuma ne da je moguce, nego je NUZNO da se desi), i sobzirom da nisam video milijardu drugih nenormalnih stvari da se deshavaju, shodno hajzenbergovom principu i izvesnosti takvih dogadjaja u multivezumu, zakljucak je -

Kvantni multiverzum nije tacan.


te ostaje jedno reshenje - Postoji samo jedan Univerzum, i zbog toga sto je fino podesen, da iznedri zivot, koji moze da ga posmatra i analizira, taj Univerzum je po svom stanju stvari - stvorio Bog.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
217.65.192.*



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 00:50 - pre 154 meseci
@Freerunner

Moje mišljenje je da je današnja nauka na nivou kao kada se deca igraju školice. To o čemu ti pričaš je tako, ali u idealnom svetu, a u korumpiranom kapitalističkom svetu je sve, pa i nauka i njeni rezultati, podređeno novcu.

Mi kao civilizacija pitanje da li koristimo 5% raspoloživih resursa za napredak nauke, tako da će stvari o kojima ovde maštamo i pričamo još dugo biti u domenu SFa, osim ako zaista ne dođu alieni i, iz nama potpuno nejasnog razloga, poklone nam tehnologiju.

Nama kao civilizaciji kuca poslednji čas da nešto drastično promenimo, inače nam sleduje propast. Lično sam optimista, no ako ne uspemo mi, šta da se radi, verujem da kosmos vrvi od života i da će biti zabavno i bez nas.

 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 01:04 - pre 154 meseci
Citat:
fali gravitacija. sve ostale cestice su dobijene, odnosno raznim analitickim metodama su dokazane.

To ti je kao kladionica, sve sam pogodio samo sam jednu omasio
Citat:
- CERN i Fermilab, koji kostaju milijarde i milijarde evra, su samo poslednji u nizu kolajdera - bilo ih je preko dvadeset, svaki sledeci jaci. e - sad ni CERN nije uspeo da dokaze Higs i Graviton. niko tu ne moze da "natrpa" rezultate, a veruj mi na rec - nedokazivanje Higs-a IZLUDJUJE naucnu zajednicu.

Tvoje je pravo da verujes u bajke
Citat:
Fermioni koje spomenuh - leptoni i kvarkovi, UOPSTE nisu stvar necije volje i budzenja, definitivno su tu. onog trenutka kada su otkriveni, sa tim znanjem je izvrsen pristup drugim problemima i to znanje se savrseno uklopilo u njihovo resenje, nema u nauci trange frange, to znaj.

Zar mislis da ti bolje znas fiziku, zbog neceg sto si procitao, nego oni koji rade na tajnim projektima gde se obrcu hiljade milijardi dolara tokom decenija?
Nemoj da se nerviras, nisi ti kriv sto pojedini fizicari prodaju maglu


Citat:
Univerzum sa minus beskonacnim vremenom je paradoksalan

A sta cemo sa putovanjem kroz vreme odnosno uzrocno posledicnim prepisivanjem kontinuma?

Citat:
Fundamentalne sile ovakve kakve jesu, da se promene za pola procenta, svaka od njih, dobijas svemir bez hemije, ili sa jako redukovanom hemijom. promenis li jaku nukelarnu interakciju za 1% gore ili dole, sve zvezde postaju plavi dzinovi ili crveni patuljci, nijedna od njih nesposobna da odrzava ugljenican zivot. promenis li elektromagnetnu za 1% sagorevaju sve zvezde pre nego sto uopste dodje do formiranja galaksija.

Ne mozes da promenis sile kao nesto pojedinanco jer one i ne postoje kao takve, vec je sve kreirano iz geometrije ujedinjenog polja.

Citat:
ako Bog postoji, univerzum ima svrhu
ako Bog ne postoji, univerzum nema svrhu

I treca stavka ako ja postojim, univerzum ima svrhu

Citat:
Multiverzum pretpostavlja da je ovaj nas svemir, JEDNA od beskonacno iteracija univerzuma, u ansamblu multiverzuma.

Percipiramo sebe, sto znaci postojanje svesti kao polja, i ona postoji u celom univerzumu sto znaci da se proteze i u beskonacni multivarzum.

Citat:
a koliko znamo - beskonacnost je samo matematichki koncept, nijedna realna mera u univerzumu nije beskonachna.

Koliko puta mozes da podelis neki broj ili rastojanje?

Citat:
ako imas beskoancno univerzuma, i ako u svakom od njih hajzenberg obecava da ce da se dese SVI kvantni dogadjaji - onda se u jednom od univerzuma to desilo, svetlo baterijske lampe je proslo kroz vrata komplet. i to nije stvar mogucnosti, to je stvar SIGURNOSTI.

Stvar lokalne svesti univerzuma i izbora posmatraca na vise nivoa svesti, sta ce da percipira i kako da manipulise materijom oko sebe, ako hoce moze da napravi materiju prozracnom (napredna bica).

Citat:
i sobzirom da nisam video milijardu drugih nenormalnih stvari da se deshavaju, shodno hajzenbergovom principu i izvesnosti takvih dogadjaja u multivezumu, zakljucak je -
Kvantni multiverzum nije tacan.

Znas li ti koliki je multiuniverzum a ti zivis ovde jedan treptaj, femto sekundu u poredjenju sa necim drugim, budi malo strpljiviji pa ces videti sve

Citat:
Univerzum je po svom stanju stvari - stvorio Bog.

Zar nije logicnije da je bog stvorio (definisao) sam sebe, stvarajuci multiverzum?
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 01:23 - pre 154 meseci
brate GF - ti si retardiran. znaci - ti si degenerik, ti si neki glupan koji nije u stanju da razume ni funkciju vece papira, kamoli da nam prosipa ovde price o galaktickim federacijama "na osnovu podataka koje si analizirao i pazljivo probrao" .. ti si izgleda neko neostvareno dete.

To ti je kao kladionica, sve sam pogodio samo sam jednu omasio -

ne, nije kao kladionica, to je naucna metoda. nesto sto ti ne bi razumeo izgleda, ni za milion godina, sve da ti ejlijeni daju 8mi denzitet. ti si u startu hendikepiran. krenulo se od JEDNE sile - elektromagnetne, i dobijeni su rezultati jake i slabe. to sto tebi deluje kao kladionica znaci da si neko balavo stvorenje koji dnevno ponavlja sve fore iz "kad porastem bicu kengur"

Zar mislis da ti bolje znas fiziku, zbog neceg sto si procitao, nego oni koji rade na tajnim projektima gde se obrcu hiljade milijardi dolara tokom decenija?
Nemoj da se nerviras, nisi ti kriv sto pojedini fizicari prodaju maglu


objasni mi poentu gde neko ulaze milijarde dolara, samo da bi dobio netacne rezultate i prodao maglu narodu koji to ni ne razume ? LHC i Fermilab su tebi "tajni projekti za prodavanje magle" .. ? sad postaje jasno zato verujes i u galakticku federaciju.

A sta cemo sa putovanjem kroz vreme odnosno uzrocno posledicnim prepisivanjem kontinuma?

jos jedan primer gde ti napises nesto RETARDIRANO i to ti je kao cinjenica. u kojoj to nauci ili praksi postoji ovaj termin - "uzrocno posledicno prepisivanje kontinuuma" .. ? putovanje kroz vreme postoji samo teoretski i to nije nikakva cinjenica, sa kojom mozes da zapocnes raspravu uz argument "a sta cemo sa" ...

Ne mozes da promenis sile kao nesto pojedinanco jer one i ne postoje kao takve, vec je sve kreirano iz geometrije ujedinjenog polja.

jos jedna od gomila fekalija koja ti pises. "geometrija ujedinjenog polja" je nepostojeci termin. TEORIJA ujedinjenog polja nema nikakvu geometriju, to je daleko sofisticiraniji sistem od onoga sto se u nauci vodi kao Geometrija. Fundamentalne interakcije imaju odredjene vrednosti, a nauka, a vala ni tvoja galakticka federacija NE ZNAJU zasto su te vrednosti tacno tolike. to zna Bog.

Percipiramo sebe, sto znaci postojanje svesti kao polja, i ona postoji u celom univerzumu sto znaci da se proteze i u beskonacni multivarzum

svest nije polje. svest je komplikovani sklop elektronskih sinapsi u mozgu coveka, i sa naucno analitickog stanovista, svest je komplikovana bioloshko fizicka komponenta zivota. "polje" u fizici ima sasvim drugacije znacenje, i ne znam u kojem je problemu tvoj mozak kad povezujes ove dve stvari. svest ne postoji u univerzumu, svest postoji u coveku, a TEK mi nije jasno kako si ovo povezao sa Multiverzumom ... koliko si ti samo neobrazovan, covece!

Koliko puta mozes da podelis neki broj ili rastojanje? -

JEL VIDIS KOLIKO SI GLUP, EEEE ? ja lepo KAZEM - beskonacnost je matematicki koncept, NE POSTOJI u realnosti ( veliki prasak, granice svemira, vreme sa pocetnom tackom, i najverovatnije krajnjom) a ti me pitas kolko puta mogu da podelim nesto .. ? jel RAZUMES ti sta je KONCEPT, a sta je realnost .. ? brate, ja sam ubedjen da bi lakse mogao da objasnim deci iz 8 razreda sta je KONCEPT, a sta realnost .. ?

broj moze da podelis - beskonacno puta. predmet mozes da podelis N puta, gde je N realan broj, a ne beskonacnost. .. ? jel ti sad jasno ISTA u toj tvojoj praznoj glavi ???



brate, smesan si. ako si teo da prosipas pricu o galaktickoj federaciji, trebao si brate MILION puta bolje da se pripremis. ovo sto ti pises je tuzno i zalosno.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 01:41 - pre 154 meseci
Tipicno, ponovo vredjanje, kad nema argumenata.

Citat:
znaci da si neko balavo stvorenje koji dnevno ponavlja sve fore iz "kad porastem bicu kengur"

Poznat mi je taj film ali ne bi mogao da se setim ni jedne fore.

Citat:
objasni mi poentu gde neko ulaze milijarde dolara, samo da bi dobio netacne rezultate i prodao maglu narodu koji to ni ne razume ? LHC i Fermilab su tebi "tajni projekti za prodavanje magle" .. ? sad postaje jasno zato verujes i u galakticku federaciju.

Toliko si se zaleteo da ni ne kontas sta pisem.
Tajni projekti u koje se ulazu huljade milijardi tokom decenija su Area 51, javne kompanije sa tajnim programima i slicno.
LHC je prodavanje magle da bi se sakrila prava fizika, i u njega se ulazu SAMO nekoliko milijardi.

Citat:
svest nije polje. svest je komplikovani sklop elektronskih sinapsi u mozgu coveka, i sa naucno analitickog stanovista, svest je komplikovana bioloshko fizicka komponenta zivota. "polje" u fizici ima sasvim drugacije znacenje, i ne znam u kojem je problemu tvoj mozak kad povezujes ove dve stvari. svest ne postoji u univerzumu, svest postoji u coveku, a TEK mi nije jasno kako si ovo povezao sa Multiverzumom ... koliko si ti samo neobrazovan, covece!

Vec sam objasnjavao i necu ponavljati svest je polje i nije ogranicena na mozak. Imas ti jos dosta da se obrazujes o realnosti.

Citat:
jos jedna od gomila fekalija koja ti pises. "geometrija ujedinjenog polja" je nepostojeci termin. TEORIJA ujedinjenog polja nema nikakvu geometriju, to je daleko sofisticiraniji sistem od onoga sto se u nauci vodi kao Geometrija. Fundamentalne interakcije imaju odredjene vrednosti, a nauka, a vala ni tvoja galakticka federacija NE ZNAJU zasto su te vrednosti tacno tolike. to zna Bog.

DA nema geometrije nista ne bi moglo da se napravi nikakav uredjaj a kamo li oni koji prevazilaze javnu tehnologiju.

Citat:
broj moze da podelis - beskonacno puta. predmet mozes da podelis N puta, gde je N realan broj, a ne beskonacnost. .. ? jel ti sad jasno ISTA u toj tvojoj praznoj glavi ???

Meni je sve jasno ali tebi nije.
Zasto miltiverzum ne bi bio beskonacan, zasto bi se delio ogranicen broj puta?

Citat:
brate, smesan si. ako si teo da prosipas pricu o galaktickoj federaciji, trebao si brate MILION puta bolje da se pripremis. ovo sto ti pises je tuzno i zalosno.

Ja dobro znam ocemu pricam, zao mi je sto si programiran da ne razmisljas svojom glavom, mogli bismo zajedno postici nesto vise.
Nema ljutnje, kad budes hteo da napredujes u konstruktivnoj diskusiji ja sam tu.
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 02:35 - pre 154 meseci
gledaj - svako sa ocenom 4 iz fizike, gimnazije zna da sam ja pobedio u ovoj raspravi. dalje nema smisla diskutovati, ja sam ti rekao zasto je nemoguce da postoje antigravitacioni brodovi, i zasto vecina stvari koje si izneo za proslost Galaksije mlecnog puta ne mogu da budu tacne.

dal ima vanzemaljaca - ima ih. najverovatnije u nasoj galaksiji, na vise isntanci. matematika primenjena na realnost sugerise da je verovatnoca za njihovo postojanje izuzetno velika. da li postoji galakticka federacija o kojoj ti pricas - ne, ne postoji. jer se previse "cinjenica" ne uklapa ni sa jednom od ovih nauka: sociologijom, fizikom, kosmologijom, biologijom.


Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje02.09.2011. u 08:49 - pre 154 meseci
Ne znam po kojoj logici si ti pobedio?
Ovo nije takmicenje iz fizike u skoli, nego u naprednom poimanju teorija koje prevazilaze one potencirane.
Ako se nesto uci u sistemu edukacije ne znaci da je tacno.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229206 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.