Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: [codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GMarco24
Senior web developer
Beograd

Član broj: 234565
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon [codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found23.06.2011. u 12:11 - pre 156 meseci
Da ne otvaram novu temu za tupava pitanja...
Poceo sam CodeIgniter, krenuo prvi video tutorial, radio sve isto kao i on i dobijem:

Fatal error: Class 'Controller' not found in C:\xampp\htdocs\application\controllers\site.php on line 4

Na doticnom redu ne pise nista drugo nego:

Code:

class Site extends Controller


Ja znam da cete svi da kazete: "procitaj uputstvo, imas tu..." , "pomuci se malo...", ali kad provedem sat vremena pokusavajuci da ispisem 'Hello World' dodje mi da ga bacim kroz prozor i skocim za njim

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 23.06.2011. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Objektno orijentisano programiranje - php knjiga23.06.2011. u 12:21 - pre 156 meseci
Procitaj uputstvo :)
Treba da pise "extends CI_Controller"

Usput, otvori novu temu kad imas pitanje koje nije vezano za naslov postojece
 
Odgovor na temu

GMarco24
Senior web developer
Beograd

Član broj: 234565
Poruke: 88
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Objektno orijentisano programiranje - php knjiga23.06.2011. u 13:18 - pre 156 meseci
Pa ajde ako hoces, prebaci ovaj deo od novog pitanja, posto sad imam jos podpitanja :)
Gledam video tutorial, covek pise:

class Site extends Controller

i njemu to radi bez problema. Sad vidim da u uputstvu stvarno pise CI_Controller...

Jedino sto je on radio video u vreme 1.7.1. verzije, a ja skinuo 2.0.2. Je l' u tome caka i ako jeste, ima li mnogo promena, tj. mogu li da nastavim preko video tutoriala da ucim ako su malo stariji?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: [codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found23.06.2011. u 13:46 - pre 156 meseci
Skoro pa samo je to promena ako mi se cini, ja sam skoro poceo CI (v2) da gledam iz radozlanosti nisam koristio ranije verzije. I da, applications folder je izbacen iz CI foldera, inace sve je ostalo isto tako da moze taj video tutorial opusteno. Inace par pluginova tj gotovih kodova za starije verzije sam nasao i uspesno ih prilagodio verziji 2, obicno je to __construct() umesto naziva klase, i dodavanje CI_ ispred sistemskih klasa, trivijalno
 
Odgovor na temu

batika

Član broj: 72401
Poruke: 67
89.216.68.*



Profil

icon Re: [codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found24.06.2011. u 12:54 - pre 156 meseci
Izmene sa v1 na verziju 2 ti donose to da php4 vise ne mozes da koristis.

Od v2 glavni kontroler (tvoj - MY_Controller) ti ne stoji u folderu library vec u core.

Svi ugradjeni kontroleri vise nusu Controller nego CI_Controller

isto ti je i za modele.
nije vise extends Model nego extends CI_Model

i da ne mozes da koristis parent::CI_Model
moras da pises parent::__construct();

To su ti glavne razlike u odnosu na v1

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: [codeigniter] Glavni kontroler - Class 'Controller' not found

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.