Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??

[es] :: Windows desktop :: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??

[ Pregleda: 3878 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??04.11.2009. u 16:58 - pre 176 meseci
Imam problem kada god podizem Xp sp2 stalno mi javlja Found New Hardware i u pitanju je "Network Controller"
naravno kada idem u Device Manager pod Network Adapters mi je pod zutim uzvicnikom "Network Controller"...pokusao sam sa CD da pronadjem drivere ali nepostoje, inace Lan card mi radi ok, ali samo pri podizanju mi se stalno navedeno javlja.....pa imali neki nacin da to iskljucim??

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??04.11.2009. u 17:46 - pre 176 meseci
Pusti ga neka traži pa kad ne nađe, onda će da prijavi unknown device ili nešto slično i neće više da ga traži. Ipak, to verovatno nije ta mrežna kartica, proveri da li ima još nešto od hardvera što ne koristiš.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??04.11.2009. u 17:56 - pre 176 meseci
Malo mi se cini da si sa pogresne strane pristupio problemu - nije pravo pitanje kako iskljuciti upozorenje, vec je pravo pitanje kako naci pravi drajver. Ovo me malo podseca na scenu iz serije Mucke, kada na kolima stalno svetli lampica upozoravajuci da nema ulja, pa kada Rodni pita Delboja da li je dolio ulje, on kaze da nije nego je odsrafio lampicu. Znaci i ti bi sad hteo da "odsrafis tvoju lampicu", mada je u stvari jedino pravo resenje "doliti ulje".

Ja se ne secam kada sam poslednji put instalirao neki drajver sa prilozenog CD-a, doticni mi uglavnom sluze kao podmetac za casu/solju/sta vec. Jedini izvor drajvera je sajt proizvodjaca, jer cesto izbace jos nekoliko verzija u odnosu na onaj sa CD-a u kojima poprave razne greske, a ponekad i Windows Update ponudi ispravnu noviju verziju drajvera. Ako je mrezna kartica integrisana (a po tvom opisu naslucujem da je tako), onda lepo odes na sajt proizvodjaca tvoje maticne ploce, pronadjes model, skines drajvere i za cipset na maticnoj ploci i za mreznu karticu, i instaliras oba. Cesto se u drajverima za cipset nadje i drajver za kontroler mrezne kartice, a onda se jos zasebno instaliraju drajveri i za samu mreznu karticu. Ako ne znas ko je proizvodjac i koji model maticne ploce imas, dovoljno je da otvoris kuciste, i sigurno pise sve to negde krupnim slovima. Postoji cak i mogucnost da se drajver ne instalira zasebno, nego postoji jedan instalacioni fajl koji odjednom instalira drajvere i za mreznu, i za zvucnu, i za graficku, i za sve ostale integrisane komponente.

Ako je mrezna kartica ubacena kao zasebna kartica, postoji nekoliko nacina da saznas proizvodjaca i model ako ne znas koji su, a to cu ti reci ako je kod tebe bas takva mrezna kartica.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??04.11.2009. u 19:13 - pre 176 meseci
Naravno, mada mislim da nije u pitanju mrežna kartica pošto mu mreža ipak radi nego nešto drugo. Neki drugi network adapter. Ipak, ja sam do juče ostavljao na primer NetMod sa uzvičnikom jer mi se nisu instalirali drajveri pošto ISDN ne koristim godinama. Sinoć sam konačno otkačio kabl pa više nema uzvičnika.
Možda bi mogao da pogledaš properties da vidiš ima li još neki detalj o tom adapteru.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??05.11.2009. u 08:04 - pre 175 meseci
Primetio sam da ljudi cesto iz neznanja ne instaliraju drajvere za chipset, a na savremenim integrisanim plocama postoji zaseban drajver za mrezni kontroler, a poseban za mrezni adapter. Onaj prvi je integrisan sa ostalim drajverima za chipset, drugi je obicno u zasebnom fajlu. Uostalom, u pitanju je XP SP2, imao sam slicne zvrcke na par masina, mozda bi XP SP3 popravio stvar.

E da, sad se setih, na jednom racunaru koji je bio pazario Virut i jos stosta pride, nisam nikako mogao da reinstaliram mreznu. Mozda je takav slucaj i ovde?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Found New Hardware Wizard-Network Controller -kako iskljuciti??

[ Pregleda: 3878 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.