Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daljinsko paljenje svetla

[es] :: Elektronika :: Daljinsko paljenje svetla

[ Pregleda: 4881 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanco
Milan Janković
Process engineer
Johnson electric, Nis
Niš, Srbija

Član broj: 251371
Poruke: 28
46.16.106.*



+2 Profil

icon Daljinsko paljenje svetla21.06.2011. u 12:19 - pre 156 meseci
Video sam kod prijatelja daljinski regulator svetla. Na kutiji pise ReLight light under control, 1 kanal, imace set sadrzi daljinski IC regulator i prijemnik, pise da je za 8m. Na kutiji pise da ih prodaje firma CHAMPION-L. Interesuje me da li ovakvim regulatorom mogu da palim i gasim osvetljene na postolju koje se sastoji od 5 dioda koje napaja baterija od 15V (vezao sam 4 baterije od 1,5V i jednu bateriju od 9V).
Ako je ovo nije izvodljivo regulatorom koji sam naveo ili slicnim molim da mi kazete kako bih mogao da resim problem. Ovo mi je potrebno da ne bih morao uvek kada hocu da upalim postolje i osvetlim model da pomerm model sa postolja i rizikujemm ostecenje jer se postolje nalazi na polici visine skoro 2m.
Hvala unapred.
Ako stanemo gubimo sve
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Daljinsko paljenje svetla21.06.2011. u 16:35 - pre 156 meseci
a sto mora biti bezicno ? sta fali izvuci dve zice i skratiti sebi muku oko resavanja necega za sta vec postoji prosto resenje ?
 
Odgovor na temu

milanco
Milan Janković
Process engineer
Johnson electric, Nis
Niš, Srbija

Član broj: 251371
Poruke: 28
46.16.106.*



+2 Profil

icon Re: Daljinsko paljenje svetla22.06.2011. u 07:37 - pre 156 meseci
nista ne fali prekidacu, prekidac sam vec namestio ali na nezgodoim mestu.
A da li moze pomocu jednog daljinskog da se pale dva ili tri postolja, ne mora u isto vreme???

Posto ovi upavljaci nisu bas jevtini da li je izvodljivo tako nesto napraviti sam?
Ako stanemo gubimo sve
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Daljinsko paljenje svetla24.06.2011. u 13:20 - pre 156 meseci
ajde da prvo definisemo o kakvom se daljinskom radi ? jel to onaj set bezicnih uticnica ili sta ? naravno da mozes da palis vise uredjaja sa tako necim ali mislim da ti je preskupo uzimati takav komplet da bi palio svetlo.. sem toga postoji razlika izmedju paljenja / gasenja i dimovanja tj regulacije svetla, ne razumem zasto si vezao 4x1,5V i 9V bateriju na red tj sta ce ti 15V da bi palio 5 LED kad one rade na mnogo manje od 15V ?

imas par projekata za samogradnju daljinskog dimera za svetlo kojim upravljas bilo kojim IC daljinskim, imas i sa vise kanala isti, i jednokanalni koji mozes napraviti vise komada pa upravljati svakim posebno, isto tako mozes napraviti i obican PWM regulator pa izvuci kablove do svetla (za 5 dioda ti treba jako tanak kabel osim ako nisi uzeo jake diode od 20 ili vise vati) pa da se ne mucis sa kontrolerima i daljinskom varijantom...

trebao si mao da preciznije objasnis sta radis sa ovim svetlom, sta osvetljavas i da li to slikas ili fotografises ili snimas ?

LED bele diode daju svetlo daleko od prirodnog, bolje je staviti RGB diode pa nastelovati boju svetla i nijansu po zelji...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Daljinsko paljenje svetla

[ Pregleda: 4881 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.