Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

samoindukcija u elektroinstalacijama

[es] :: Elektronika :: samoindukcija u elektroinstalacijama

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miso.vucko
Mišo Vujkan
instalater i stočar ;-)
Kotor Varoš-BIH; Knin-HR

Član broj: 270720
Poruke: 110
89.201.251.*



+2 Profil

icon samoindukcija u elektroinstalacijama19.06.2011. u 22:02 - pre 156 meseci
Zdravo svima ovdje.
Imam problem s samoindukcijom u instalacijama. Između dva izmjenična prekidača na kojima imaju tinjalice je spojena štedna fluroscentna žarulja. Kada svjetlo radi sve je uredu. Ali kada ga ugasim ono kao da treperi nekom malom svetlošću. Na tinjalicama se također vidi treperenje iako normalno svjetle kada je ugaseno svjetlo. Kada izvadim tinjalice iz prekidača nema nikakve svjetlosti na žarulji. Je li normalno da tinjalice u prekidačima izazivaju toliku samoindukciju da se može upaliti žarulja ili je možda nešto drugo problem?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: samoindukcija u elektroinstalacijama19.06.2011. u 22:21 - pre 156 meseci
Do ovog trenutka se nisam ozbiljnije bavio time, ali mislim da to nije samoindukcija nego su tu tinjalice u funkciji provodnika velikog otpora.

U svom hodniku sam zamenio klasicnu sijalicu stednom i pojavili su se neki problemi. Bilo je poodavno pa se ne secam egzaktno sta se desavalo ali mislim da je stedna stalno malo gorela i ja sam brze bolje izbacio tinjalicu iz prekidaca da mi se stedna ne pokvari. A koliko je meni poznato stedna je vrlo nalik na fluorescentnu ako cak nije i identicna u principu a samo oblik se razlikuje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

miso.vucko
Mišo Vujkan
instalater i stočar ;-)
Kotor Varoš-BIH; Knin-HR

Član broj: 270720
Poruke: 110
89.201.251.*



+2 Profil

icon Re: samoindukcija u elektroinstalacijama19.06.2011. u 22:31 - pre 156 meseci
Znači trebalo bi biti kao neko pravilo ako se stavljaju tinjalice u prekidače ne bi trebalo stavljati štedne/fluroscentne žarulje? Je li znaš možda koliki se napon javlja na štednoj žarulji tako preko tinjalica?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: samoindukcija u elektroinstalacijama19.06.2011. u 22:57 - pre 156 meseci
Preko tinjalice se puni elko u štednoj i kad dostigne napon starta oscilatora isti proradi pali cev koja prazni elko.
Vađenjem tinjalice rešava se problem
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

miso.vucko
Mišo Vujkan
instalater i stočar ;-)
Kotor Varoš-BIH; Knin-HR

Član broj: 270720
Poruke: 110
*.dsl.optinet.hr.



+2 Profil

icon Re: samoindukcija u elektroinstalacijama20.06.2011. u 21:52 - pre 156 meseci
fala na odgovorima
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: samoindukcija u elektroinstalacijama

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.