Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?

[ Pregleda: 6286 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?16.06.2011. u 20:21 - pre 156 meseci
Pitanje sam dakle postavio u naslovu... Ja trazim ketridze HP 21 i 22, posto sam za njih siguran da mogu da se dopunjuju, cuo sam da mogu i 55 i 56, ali nigde ne mogu da nadjem nijedan od ova dva. Da li neko zna da li se mogu dopunjavati ketridzi 301 i 301xl, ali naravno pod dopunjavanjem podrazumevam i da stampac stampa, posto svaki moze da se dopuni, ali posle dopunjavanja nece svaki i da stampa :D
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

Dream man

Član broj: 91822
Poruke: 27
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?16.06.2011. u 21:09 - pre 156 meseci
Je li pitanje koji MF štampač ili ketridži?
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?16.06.2011. u 21:34 - pre 156 meseci
Koji MF stampac, ali to dakle podrazumeva i da ketridzi tog MF budu punjivi...
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

Dream man

Član broj: 91822
Poruke: 27
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?16.06.2011. u 21:45 - pre 156 meseci
Moram da postavim još jedno pitanje.

Govorimo o InkJet opcijama? Odavno je konstatovano da su apsolutno neisplativi, čak i sa punjenjem, osim u kategoriji od 20+ hiljada.
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?16.06.2011. u 23:36 - pre 156 meseci
A sto su neisplativi?
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

Dream man

Član broj: 91822
Poruke: 27
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?17.06.2011. u 01:27 - pre 156 meseci
HP Tri-colour No.301XL košta oko 2.800 din, kapacitet mu je kako HP kaže 330 strana. Za štampu je potreban i crni ketridž 301XL Black koji košta oko 2.500 dinara a kapacitet mu je oko 480 strana.
Na primeru kolor štampe gde se troše i kolor i crni ketridž cena jedne strane izaže oko 11 dinara. Dok bi štampa samo crno-belo koštala nešto preko 5 dinara/strana.

Da uzmemo za primer laser (monohrom) HP P2055 čiji toner ima kapacitet oko 6.500 strana i košta oko 15.500. Cena strane je oko 2 dinara.

Dakle, za hiljadu strana kod inkjeta treba promeniti 2-3 ketridža i ukupna cena odštampanih strana je veća za 3.000 dinara.
Tu su i problemi za zapušenim diznama ketridža ako se ređe koristi.
Kvalitet štampe je srazmerno ceni lošiji, mada to nekome nije ni bitno.

Kod nešto skupljih inkjet opcija kao na primer HP Officejet Pro 8500A A910a All in one, CM755A koji i sam posedujem sama tehnologija je izmenjena, pa je otklonjena opasnost od zapušenih ketridža i cena štampe je znatno niža.

Ako realno ne postoji potreba za kolor štampom uvek je bolje uzeti laser. Ukoliko je boja neizbežna toplo preporučujem gore pomenuti HP ili neka druga kolor laser opcija.
 
Odgovor na temu

Ataya
Apatin, Srbija

Član broj: 287229
Poruke: 1
*.client.mmnetkds.com.



+1 Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?01.07.2011. u 11:34 - pre 155 meseci
Nisam hteo da otvaram novu temu, pošto vidim da je ova srodna mom pitanju, tj pitanjima. Ovako želim da kupim MF štampač u koloru (znači za kućnu upotrebu budžet negde od 8k do otprilike nekih 20k al to već stvarno onda maximum maximuma :) ), pa me interesuje sledeće:

1. Da li laserski ili ink-jet da bude? (napomenuo bih da se ponekad desi da ne štampam i po mecec dana i više, pa ovo pitanje je baš zbog tog da kažem "praznog hoda" )
Pošto iz ličnog iskustva znam da ako ne štampaš redovno sa ink-jetom:
Citat:
Dream man: Tu su i problemi za zapušenim diznama ketridža ako se ređe koristi.


2. Baš kako je dream man rekao kod običnih ink-jet štampača recimo platiš ga 2800, a posle tih 300+ strana mora se menjati tj dopunjavati ketridž koji košta skoro ko i sam štampač, pa mislim da nije isplativa opcija. Interesuje me odnos cene ink-jet/laser ketridža ili tonera? Primer: recimo da uzmem MF uređaj za 15k, a posle tih odštampanih lupam 1000 str koliko ide sa tim početnim ketridžom ili tonerom moram menjati, a sami ketridži ili toneri ako koštaju kao i sam štampač misim da nije isplativo uzimati takav uređaj. Ali možda i nisam upravu baš zato i pitam.

Pa sad sve preporuke, sugestije i informacije su dobro došle!
Što jednostavno, kad može i komplikovano! :)
 
Odgovor na temu

herbuts
Subotica

Član broj: 22292
Poruke: 56
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?01.08.2011. u 11:47 - pre 154 meseci
Takodje, potrebna mi je pomoc oko izbora MF uredjaja.

Da razjasnim razlog kupovine: uredjaj je potreban samo radi povremenog skeniranja/stampanja/fotokopiranja. Ali, bas retko stampanje, napr jednom mesecno po par listova, jer ako imam potrebe za vise stampe to uradim na poslu.
Color stampa dobro dosla ali nije neophodna. Najvise koriscenje MF-a radi skeniranja knjiga, dokumenata,...
Bitno je da ne bude velikih dimenzija, da bi zauzeo sto manje prostora u stanu.
Pozeljna mogucnost refilovanja ketridza.
Da li uopste razmatrati kupovinu ink-jet zbog retkosti upotrebe?

Gledao sam napr: Epson sx218, Canon MG5150, HP 3050, HP photosmart all in one cn255b, Lexmark s305, ...
Dali se na njima mogu refilovati ketridzi?

Hvala na odgovorima tj pomoci


[Ovu poruku je menjao herbuts dana 01.08.2011. u 12:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koji multifunkcionalni stampac/skener, a da moze da se pune ketridzi?

[ Pregleda: 6286 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.