Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)

[es] :: Matematika :: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7621 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 15:12 - pre 157 meseci



zatim, koristis one uslove (ekvivalencije) koje si gore naveo...



Resenje prve uglaste zagrade [...] je prazan skup, jer je , a to je prazan skup (ako ne znas preko brojevne prave, ajde logicki, treba da je manje ili jednako od 4, a istovremeno vece od 6, pa ne postoji takvo koje zadovoljava ove osobine)

Resenje druge uglaste zagrade [...] je , jer je resenje , a je , a presek ova dva skupa je

I sad, imas da pripada praznom skupu ili , tj. uniju ova 2 skupa, pa je konacno resenje , kako ti trazis celobrojna resenja, to su onda 1 i 2.

Sad cu i resenje 2 zadatka, samo dok otkucam...
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

patkan1992
Milos Milosanovic
Majdanpek

Član broj: 151764
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 15:23 - pre 157 meseci
Sad vidim gde je moja greska.... Ja sam je okrenuo kao: , i tako je ostavio.. Nisam trojku prebacio ispod razlomka na desnu stranu...


Ajde, cekam i drugi zad. Hvala puno brate! :)
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 15:33 - pre 157 meseci



ponovo, pomocu onih ekvivalencija imamo:



Resenje prve uglaste zagrade [...] je (to valjda znas zbog cega je...)

Resenje druge zagrade [...] je , jer je resenje , a resenje je , a tebi treba presek ova dva resenja (za resenje druge zagrade [...]),a to je

Za konacno resenje se uzima unija (jer izmedju zagrada [...] stoji ILI, tj. unija), pa odatle sledi , a to je samo

A posto trazis celobrojna resenja, resenja su -6,-5,-4,-3
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 15:36 - pre 157 meseci
Inace, pogledaj link koji ti je Srdjan dao, http://www.matematiranje.com/I...na/iracionalne_nejednacine.pdf, imas tu kompletno uradjene slicne zadatke (sa presecima intervala, sto vidim da tebe zbunjuje malo...)
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

patkan1992
Milos Milosanovic
Majdanpek

Član broj: 151764
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 15:57 - pre 157 meseci
Bolje nije moglo da bude objasnjeno.. Hvala ti najvise!




Mozes li da mi kazes sta dobijas za ovaj: ?

Imam sledece: - Za ovu kvadratnu dobijam: , pa odatle imam .
I ja kao resenje dobijam: . A u resenjima pise da je resenje:
Nigde nemam da je manjejednako , vec samo . A imam , pa odatle mi da se i broj 2 racuna.
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 16:38 - pre 157 meseci
iz ovoga imas

iz ovoga imas

a presek ta dva skupa je

P.S oni su napravili gresku, treba da stoji , a ne (u onom uslovu...)
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

patkan1992
Milos Milosanovic
Majdanpek

Član broj: 151764
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 19:32 - pre 157 meseci
Kako da naprave takvu gresku :/

Hvala puno, sada mi je mnogo jasnije ovo! :)
 
Odgovor na temu

SrdjanR271
Srdjan Radosavljevic
dipl. inženjer informatike

Član broj: 174403
Poruke: 443
*.amres.ac.rs.



+88 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 22:06 - pre 157 meseci
[url=http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=13&ved=0CCEQFjACOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.prilika.net%2Firacnejed1.p...VC4ssLIMDq54j5Yzjw&cad=rja]Iracionalne ne j-ne[/url]
A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.
 
Odgovor na temu

SrdjanR271
Srdjan Radosavljevic
dipl. inženjer informatike

Član broj: 174403
Poruke: 443
*.amres.ac.rs.



+88 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)15.06.2011. u 22:08 - pre 157 meseci
www.prilika.net/iracnejed1.pdf
A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.
 
Odgovor na temu

ana0201
Krusevac

Član broj: 297604
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)19.01.2012. u 11:49 - pre 150 meseci
Moze li mi neko pomoci oko ovog zadatka? pod velikim korenom je Xna kv.-5x+4<x-3
Hvala unapred...
Ana Stojanovic
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)19.01.2012. u 12:28 - pre 150 meseci
Obzirom da je kvadratni koren nenegativna funkcija, desna strana mora biti veća od nule, tj. x>3. Takođe, potkorena veličina mora biti nenegativna. E, onda kada su obe strane definisane i nenegativne, kvadriraj nejednačinu i dodaj dobijeni uslov.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Iracionalna nejednacina (buni me sto je koren sa desne strane)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7621 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.