Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost

[es] :: Google :: Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost14.06.2011. u 15:00 - pre 155 meseci
G-servise koristim godinama, imam značajan broj Google dokumenata, bazu kontakata u Google Contacts, ogroman broj mail-ova u Gmail-u. Imam običan privatni, besplatni Google Account s kojim koristim sve ove servise.

Gmail sam prestao da sync-ujem sa Outlook-om (IMAP) jer ništa više ne radim offline -- drugim rečima, sve mi je u oblaku, a Gmail interfejs daleko mi više odgovara od Outlook-a. Ako bi to nestalo ili iz bilo kojeg razloga ne bih mogao da se ulogujem, to bi bila katastrofa, moj cloud bi postao teški kišni oblak mučnine.

Može da se desi. Recimo da mi Gmail suspenduje nalog jer sam, sad potenciram, 5x napisao terrorism, attack, how to make a bomb i slično. Hoću da kažem, razlog može da bude administrativne, a ne tehničke prirode krađe i zamene lozinke. S tehničke strane, Google garantuje bekap podataka. Ali, ni jedna garancija zapravo nije garancija od ljudske gluposti, nenamerne greške ili više sile. A onda povratka i žalbi nema.

Backup/sync celog G-sadržaja nije moguć kao 1-click backup, već svaki od servisa na drugačini način:
- Sync mejlova preko IMAP-a sa Outlook-om,
- Sync kontakata preko 3-rd party aplikacije (jer Google nema svoju za Outlook ili bar ne znam), pa koristim MyPhoneExplorer, koji mi sync-uje Google Contacts, Outlook Contacts i imenik u mobu.
- Sync kalendara i Tasks radim iz istog prgrama, na isti način.
- Prenos dokumenata iz Google Doc na HDD je moguć, ali kao klasično prenošenje, ne sync. Nisam probao da li mogu da prevučem sve Google Docs foldere i dokumenta u lokal. Tu nema sync-a?

Sadržaj drugih G-servisa ne navodim jer ove koristim.

Šta vi radite, kako bekapuje, sync-ujete i koje je vaše mišljenje o rezervnom čuvanju podataka koje imate u Google cloud-u?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost14.06.2011. u 20:29 - pre 155 meseci
Za emails:
Prosledjujem sve e-mailove na drugu adresu (ne mora biti gmail), verovatnoca da oba acc suspenduju u isto vreme, je mala. A skoro nemoguca da dve nezavisne kompanije suspenduju dva nezavisna naloga istog trenutka. (A pogotovo ako se emailovi prosledjuju na 3 adrese xD)

Kontakte imam na androidu + kada se setim exportujem ih u .vcf (nekoliko puta godisnje)

Kalendar ne koristim na glavnom nalogu, vec imam drugi koji skoro pa sluzi samo za to + serovan na ostalim adresama.

Docs takodje. + Vazne stvari imam i na HDD.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost16.06.2011. u 18:09 - pre 155 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Za emails: Prosledjujem sve e-mailove na drugu adresu (ne mora biti gmail)

Prosleđuješ primljenje mejlove, šta je s poslatima? Sem toga, primam dosta mejlova, sredio sam sistem razvrstavanja i labela u Gmail-u, želim da mi isto tako bude sačuvano, a ne "na gomili". Ok, znači IMAP sa Outlook-om.

Citat:
Kontakte imam na androidu + kada se setim exportujem ih u .vcf

To je backup, ne sync. Meni su kontakti i njihovi podaci s moba isti kao u Google Contacts, koji se vide iz Gmail-a. Svaki dan promenim neki podatak u Google Contacts, kao što to uradim nezavisno na telefonu s drugim kontaktima i MyPhoneExpolorer to uredno sync-uje. Puka slučajnost da MyPhoneExpolorer to može, Google nudi sync kontakata sa Android kontaktima ali NE i sa Outlook kontaktima (mora neka 3rd party app).

Citat:
Docs takodje. + Vazne stvari imam i na HDD.

Google Docs mogu da se downloaduj-uju na HDD, Google sve strpa u ZIP fajl (do 2GB).
 
Odgovor na temu

[es] :: Google :: Google Apps i Cloud: backup, sync, zaštita i sigurnost

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.