Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lan, internet, DHCP?

[es] :: Linux mreže :: Lan, internet, DHCP?

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jocar
Arilje

Član broj: 9530
Poruke: 224
*.ptt.yu.



Profil

icon Lan, internet, DHCP?13.02.2004. u 14:58 - pre 244 meseci
Jedan problem mi se javio prilikom instaliracije mreze izmedju linuxa i windowsa. Naime, sve se podesi valjano, fiksni IP mrezne kartice, ubaceni IP linux i windows hosta u /etc/hosts, itd. Linux i windows se vide preko sambe, sve funkcionise odlicno osim sto se vise ne moze na internet. Kppp se lepo ukonektuje, ali nema protoka. Posumnjam na /etc/resolv.conf i ubacim brojeve DSN servera za ptt i verat (kako se tacno zovu, tj. sta treba upisati za ISP?), ali nema efekta. Pa onda pokrenem automatsku konfiguraciju "internet sharing" (Mandrake 9.2), instalira se DHCP, i od tada se problemi povecavaju. Windows vise ne vidi linux, na ping iz windowsa dobija se"...host unreached..", a iz linuxa se vidi windows ali to mnogo duze traje ucitavanje nego ranije, na ping iz linuxa dobija se "permission denied" (uz root ovlascenja). Uz sve to i dalje se ne moze na internet.
Pre podesavanja mreze na internet se islo bez problema. Cilj mi je funkcionalna mreza izmedju linuxa i windowsa i mogucnost izlaska na internet iz linuxa. I jedno i drugo je vec bilo ostvareno, ali, nazalost, ne istovremeno.
Trebaju mi ideje sta dalje? Da li je neophodan DHCP, sta upisati u /etc/resolv.conf za ISP?
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: Lan, internet, DHCP?13.02.2004. u 22:48 - pre 244 meseci
Treba ti maskarada podesena na linux-u, znaci treba ti iptables, ukratko pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/15807/0#111760


[Ovu poruku je menjao dpanic dana 14.02.2004. u 00:52 GMT]
 
Odgovor na temu

jocar
Arilje

Član broj: 9530
Poruke: 224
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Lan, internet, DHCP?17.02.2004. u 09:36 - pre 244 meseci
Uspeo sam, hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Lan, internet, DHCP?

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.