Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.

[es] :: Windows mreže :: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.

[ Pregleda: 3778 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ScHwAbA
American International Assurance, New
Zealand
Novi Zeland

Član broj: 301
Poruke: 38
*.tranzpeer.net

ICQ: 28350276


Profil

icon Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.11.03.2002. u 02:33 - pre 268 meseci
Imam dva LAN-a, e sada, za zadatak na faksu sam dobio da ih povezem, a oba LAN-a imaju vec: DNS, ACTIVE DIRECTORY, DHCP, i naravno po DOMAIN CONTROLLER. Drugi Lan ima isto to, kako povezati ta dva, posto imaju oba DHCP, i to mora da ostane , i oba imaju drugaciji DNS, i to mora da ostane, znaci sve sto jeste mora da ostane a ja imam zadatak da ih povezem, molim vas ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan! ?

pozdrav!
... when men were men
and wrote their own device driver ...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.11.03.2002. u 12:15 - pre 268 meseci
Ne znam kako treba da ih povežeš, pretpostavljam da ti treba trust između domena. Trust omogućava korišćenje resursa na domenu A korisnicima sa domena B. Trust je uvek one-way, dakle ako postaviš trust domen A - domen B, domen B 'ne veruje' domenu A. Za dva domena (da bi uzajamno verovali) trebaju ti 2 trust-a. Svaki domen može jednostrano da otkaže trust koji je postavio.
Kod Windows 2000 domena koristi se Kerberos protokol. Za postavljanje trust-a uloguj se kao domain admin na root (prvi za domen) Domain controller . Idi na Administrative tools / User Manager for domains, Policies / Trust relations. Prvo
dodaj 'trusting domain' 'trusted domenu' (biće ti jasno kad otvoriš 'trust relations'). Password koji se unosi je samo za inicijalnu komunikaciju među njima, posle će biti promenjen. Ako hoćeš da veruju jedan drugom, postupak ponoviš i na drugom Global catalog serveru (root Domain controller, prvi DC koji je kreiran).

Što se tiče DHCP, ako su domeni subnetovani ( savki ima svoj subnet ) neće biti problema, svaki DHCP će nastaviti da daje adrese svojim klijentima iz njegovog address pool-a. Ako koriste privatne isti range privatnih adresa promeni DHCP scope na jednom, tako da se ne poklapaju adrese. Kada aktiviraš novi scope uradi ipconfig /renew na klijentima, ili ih resetuj da se prime nove adrese pre nego nastaviš da povezuješ. Kod DNS samo podesi forwarder na drugi DNS za nerazrešena imena.

Sve što sam napisao je uopšteno, zavisi od konfiguracije i strukture mreže.

Pogledaj ovo:
http://www.microsoft.com/windo...eate_explicit_domain_trust.htm
 
Odgovor na temu

ScHwAbA
American International Assurance, New
Zealand
Novi Zeland

Član broj: 301
Poruke: 38
*.tranzpeer.net

ICQ: 28350276


Profil

icon Re: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.11.03.2002. u 18:25 - pre 268 meseci
Mihailo, puno ti hvala, nisam se nadao da ce mi neko odgovoriti, ja cu to da probam ukoliko danas, imam neke 2 nedelje da napravim sve ovo da mora da radi, obe mreze imaju DHCP, razlicit DNS, naravno setupovan AD, i DC. Nesmem da koristim router da ih povezem jer bi to onda sredilo problem izmedju dva DHCP-a, posto ceo setup moram da imam "kakav je takav je" i samo da spojim dve mreze direktnim kablom na hab. Profesor je navalio da je to malo zajebano ali kako si mi ti objasnio ovde, uopste nezvuci tako. Da li mogu da te pitam opet nesto ako mi zatreba?

Puno hvala , pozdrav!
... when men were men
and wrote their own device driver ...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.11.03.2002. u 23:47 - pre 268 meseci
Mala ispravka: User manager for domains se u Win 2000 zove AD domains & trusts, a mislim da su ove opcije (trusting, trusted) odvojene u meniju, videćeš već.

Slobodno pitaj i daj što detaljnije informacije o mrežama.
 
Odgovor na temu

ScHwAbA
American International Assurance, New
Zealand
Novi Zeland

Član broj: 301
Poruke: 38
*.tranzpeer.net

ICQ: 28350276


Profil

icon Re: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.12.03.2002. u 04:03 - pre 268 meseci
E super, napravio sam trust i sve to kako si mi rekao manje vise, sem sto sam morao jos da odem i na DNS, i dodam secondary DNS, i to je to!

mnogo ti hvala, kad budem imao pitanja, opet cu te smarati!!!
pozdrav!
... when men were men
and wrote their own device driver ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Zdruziti dva DNS servera sa AD, DHCP .... itd.

[ Pregleda: 3778 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.