Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 ili 4 gb ram memorije

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: 2 ili 4 gb ram memorije

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan231
dejan zivanovic
svrljig

Član broj: 35620
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon 2 ili 4 gb ram memorije11.06.2011. u 15:16 - pre 156 meseci
Uzeo bi novi kompijuter, plocu sa integrisanom grafickom hd 4200(512 memorija), procesor amd athlon x4 i sve bi to radilo na windows 7. Medjutim interesuje me da li bi pri obicnom radu, osetio razliku ukoliko bi umesto 2 stavio 4 gb ram memorije.
Igrice me ne interesuju , najzahtevnija stvar je gledanje bly rau videa.
Ne bi da dajem vise para nego sto je potrebno. Koliko bi prilikom kopiranja, istovremeno gledanja filma u hdtv formatu, skidanje sa neta bilo neophodno ram memorije.
Milsim da je 2gb uredu, ali interesuje me iz iskustv drugih koji (naglasavam ne koriste racunar za igrice) ne rade neke zahtevne stvari, a imali su 2 pa dodali jos 2 gb, da li su osetili neku bitnu razliku? Hvala.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: 2 ili 4 gb ram memorije11.06.2011. u 17:09 - pre 156 meseci
Nema nikakve potrebe da kupujes 4GB rama, eventualno zbog cene jer je pitanje da li će ikada biti niža. 2GB ti završava posao i više nego dovoljno, a memoriju možeš uvek da dodaš ako zatreba. Pozdrav!
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: 2 ili 4 gb ram memorije11.06.2011. u 18:29 - pre 156 meseci
Ako ne znaš koliko ti treba memorije, to znači da će ti najverovatnije biti dovoljno i 2GB. Mada s obzirom na male razlike u ceni možeš i na više da ideš, nikad ne znaš kad će ti zatrebati. Ja sam godinu dana bio na 2GB i onda prešao na 2x2GB. Ovako razliku u normalnom radu nećeš primetiti, ali kad pootvaraš puno tabova u browseru, neki IDE, par virtuelnih mašina... brzo se to popuni i na 2GB počinje da swap-uje.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

dejan231
dejan zivanovic
svrljig

Član broj: 35620
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: 2 ili 4 gb ram memorije12.06.2011. u 14:53 - pre 156 meseci
Interesuje me ukoliko otvorim odjednom oko 20 internet strana da li ce se tada osetiti razlika u radu izmedju 2 i 4 gb. Ovo pitam zato sto cesto to radim, nemam naviku da zatvaram stranice na netu, pa kada pocne da mi usporava racunar ja se setim da treba da ih pogasim i onda sve ispocetka
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: 2 ili 4 gb ram memorije12.06.2011. u 17:46 - pre 156 meseci
Evo upravo sam uradio jedan mali test sa 20+ otvorenih stranica u Google Chrome-u (njega koristim) i rezultati su sledeci:

1) Zauzeće memorije pre opterećenja:



2) Zauzeće memorije posle opterećenja:



Procesi:




Tabovi:



-----------

Rekao bih da ce 2GB RAM memorije da ti zavrsi posao. Ukoliko se ipak odlučiš za 4GB, moja ti je preporuka da kupiš jednu memoriju od 4GB umesto 2x2GB.

Pozdrav


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: 2 ili 4 gb ram memorije

[ Pregleda: 2636 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.