Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta

[es] :: Wireless :: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13528 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 12:26 - pre 156 meseci
nisi dobro razumeo coveka on poredi onaj patent za punjenje mob relefona preko akumulatora sa tvojim kako da ga nazovem ne znam ni ja...
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 12:46 - pre 156 meseci
Citat:
daksi990: Pa sta ispada da sam ciganin ? stvarno nije lepo od tebe sto pravis takvo poredjenje ako do sada niste videli nista ovakvo nemorate odmah da ponizavate


Nisi me razumeo. Samo sam tvoj postupak uporedio sa onim sto je taj covek radio, to sto je on Rom nema nikakve veze.

Hteo sam da kazem da se neke stvari mogu napraviti na sasvim slobodan nacin, ali rezultati mogu biti isto tako slobodni :) Od bezazlenih do veoma rizičnih i opasnih.

Kod tebe ovako kako si napravio verujem da radi, ali su performanse sigurno osakaćene. Konkretno je ovde najveći problem impedanse i refleksije RF signala.


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 13:01 - pre 156 meseci
pitam se... sta bi bilo kada ta antena nebi bila zakacena ili ako nebi imala ap da se zakaci... nesto bi mirisalo i pored hladjenja


I romi su ljudi. Zasto se postavljas kao da su romi nesto lose?

Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
0

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 13:36 - pre 156 meseci
Offtopic ko je pomenuo cigu sa akomulatorom, taj alcatel se puni na 12v inace.. :)
 
0

Vlada666

Član broj: 256346
Poruke: 139
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 13:59 - pre 156 meseci
Naravno da ovo ne radi...
<<Koji se pas silom u lov vodi, taj zeca ne hvata.>>
<<Dok ima ovaca bice i vune>>
<<Dete mnogo milovano nikad dobro vaspitano.>>
<<Ko traži istinu mora je znati podnijeti.>>
<<Musterija je uvek u pravu>>
<<Dobro je tesko videti, a lako se pozna.>>
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 19:38 - pre 156 meseci
To je tvoj problem ako ne verujes da to radi ja nemam nameru nikog ovde da zezam ako mislis da sam ovo napravio samo da bi ljudi komentarisali grdno se varas
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 19:51 - pre 156 meseci
Citat:
gigamg1: pitam se... sta bi bilo kada ta antena nebi bila zakacena ili ako nebi imala ap da se zakaci... nesto bi mirisalo i pored hladjenja


I romi su ljudi. Zasto se postavljas kao da su romi nesto lose?
:)

ako si mislio sta se desava kad nema neta to ti odmah mogu odgovoriti da i tad radi normalno jer radnim danima imam internet od 15h do 7h znaci od 7 do 15 nemam internet i nista se ne menja ako si na to mislio .A sto se tice roma nemam nista lose jer imam par prijatelja koji su romi ali nisu romi kao ovi sto pune alkatel i secu krov na diani (pustinjaci)
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 19:56 - pre 156 meseci
Citat:
New Village DC: Nisi me razumeo. Samo sam tvoj postupak uporedio sa onim sto je taj covek radio, to sto je on Rom nema nikakve veze.

Hteo sam da kazem da se neke stvari mogu napraviti na sasvim slobodan nacin, ali rezultati mogu biti isto tako slobodni :) Od bezazlenih do veoma rizičnih i opasnih.

Kod tebe ovako kako si napravio verujem da radi, ali su performanse sigurno osakaćene. Konkretno je ovde najveći problem impedanse i refleksije RF signala.

mozes li da mi pojasnis koji je to problem u impedansi i refleksije rf signala? za impedansu dali bi bilo bolje da stavim kabal od 50 oma? a ovo refleksija rf signala iskreno i ne znam sta je
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 19:56 - pre 156 meseci
Ok, daksi, shvatili smo, to radi. hajde pomozi i nama da to napravimo. Posalji fotografije, posebno dela gde se kablovi spajaju. Zatim, reci i sledece:

Cime si merio:

1. Nivo signala koji dolazi od svakog pojedinacnog uredjaja
2. Nivo signala koji stigne do antene
3. Broj gresaka u prenosu svakog poiedinacnog uredjaja kada je isti na antenu zakacen sam
4. Broj gresaka u prenosu kada su uredjaji zakaceni zajedno, ovako kako si to uradio
5. Efektivan domet kada je na antenu zakaceni uredjaji po jedan u jednom momentu
6. Efektivan domet kada su na antenu zakacena oba uredjaja ovako zajedno, na tvoj nacin
7. Interferencije signala

Ove informacije znacajno bi pomogle u tome da ukapiramo kako si postigao uspeh.
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 20:11 - pre 156 meseci
da napomenem da nisam neki ekspert za wifi za signal sam siguran da se nije promenio jer sam proverio na oba rutera kada su bili upareni i kada su radeli zasebno to kako sam spojio se vidi i na slici konektore sam koristio od antenica (wireless kartica) to za protok sam takodje proverio jer znam da download na tp-linku nije prelazio 1 mb i kao uparen i kad je zasebno radio ali na d-linku je sasvim drugacija prica download ide i do 3 mb ali to moram da mu ugodim posto ima problema sa mac adresom lan kartice ali uveravam vas da to nije zato sto su upareni jer je tako i radio i kad nije bio uparen to za kvalitete u razdaljini nisam proveravao zato sto iskreno i ne znam ne kazem ja da tu nema gubitka ima sigurno ali ja iskreno nisam primetio neku razliku
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 21:13 - pre 156 meseci
Kako si i sam rekao da nisi ekspert za wifi,jer da jesi ovo ti sigurno ne bi palo na pamet jer se kosi sa osnovnim pravilima radio-tehnike.
Glavni razlog zasto ovo radi kako radi je sto su wireless uredjaji relativno male snage i ta interferencija izmedju dva uredjaja se ne primecuje to jest nisu jos crkli a da si recimo radio-amater i da si spojio ovako 2 predajnika od par stotina vati onda bi video veselja kada bi sve to upalio.

A mogao si samo malo bolje da objasnis kako ti ruteri rade to jest kako su podeseni.
Ja sam shvatio samo da rade na istom kanalu a ostalo nisi nista rekao.
Jesu li im isti nazivi mreze (SSID) ,da li se na oba kace isti klijenti ili pola-pola,jesi probao da ih podesis na rade na razlicitim kanalima,...
 
0

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+449 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 22:27 - pre 156 meseci
Thereifixedit, srpski doprinos.
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 23:52 - pre 156 meseci
Citat:
Glavni razlog zasto ovo radi kako radi je sto su wireless uredjaji relativno male snage i ta interferencija izmedju dva uredjaja se ne primecuje to jest nisu jos crkli a da si recimo radio-amater i da si spojio ovako 2 predajnika od par stotina vati onda bi video veselja kada bi sve to upalio.

Čuo sam preporuke od mnogih da "olade" sa izlaznim snagama kada je signal između 2 WiFi stanice jači od -50dBm, jer dolazi do eventualnog slabljenja osetljivosti uređaja... osetljiva je elektronika to (i još "veoma kvalitetna"), snage su reda 60tak do 100mW, a treba iz toga izvući posle toliko KM i neke korisne podatke. Još nisam imao priliku da vidim štetu od "prejakih signala", ali sam siguran da ću ovde da je vidim pre ili kasnije. Inače (autoru teme): Nemoj da ovu sliku pokazuješ bilo kakvom provajderu, inače će ljudi da piju lekove po deset dana.

Ovo me podseća na tipuse koji uvale ekser ili novčić u rupu za osigurač i kažu da "radi".
A man is smart. People are stupid.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta11.06.2011. u 23:57 - pre 156 meseci
Šta, kao, ne radi?
 
0

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 00:59 - pre 156 meseci
Ima li ovde moderatora?

Nekad su se ovakve teme automatski brisale il ibar veći deo odgovora u njima
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 01:04 - pre 156 meseci
oba rade kao ap-client i zakacena su na isti ap znaci identicno su podeseni ja sam to napravio i to radi ali koliko i kako ce to raditi u buducnosti ne znam ako neko zeli da proba neka proba na svoju odgovornost nezelim nikog da ubedjujem to sto sam ja eksperimentisao to je moja stvar ljudi prave svakojake gluposti pa neka i upali
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 01:12 - pre 156 meseci
Citat:
BBS: Ima li ovde moderatora?

Nekad su se ovakve teme automatski brisale il ibar veći deo odgovora u njima

Jeste li vi ljudi poremeceni ili sta je problem ma zabole me vise sta ko misli ovo je samo potvrda koliko ima glupih i nedokazanih ljudi svi ste vi puni znanja i teorije samo znate da pravite druge glupim a negledate sebe poslednji put kazem da ovo radi ko neveruje neka proba sam ili ja posedujem neke vanserijske rutere ili to stvarno radi
 
0

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+449 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 01:16 - pre 156 meseci
Citat:
BBS: Ima li ovde moderatora?

Nekad su se ovakve teme automatski brisale il ibar veći deo odgovora u njima


Opusti se, covece, ne trazi ti tema 'leba. Valja se malo i zabaviti i nasaliti, vidis da se covek ne ljuti sto mu kude izum.
 
0

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 01:40 - pre 156 meseci
ma zezajte koliko hocete ja to ne smatram to za izum ja sam se salio kad sam to rekao a posto ovde ljudi samo znaju da negiraju i ponizavaju i glume neko ludilo sa tom teoriom mene to ne brine sto se mene tice tema moze da se obrise jer neki ljudi stoje iza svoje teorije i to mora tako da bude kao sto znamo da automobil na leru moze samo da ide nizbrdo ali to nemora da znaci jer postoje mesta na kojima je ''gravitaciona anomalija''pa kola mogu ici na leru uzbrdo ! http://www.youtube.com/watch?v=uf8qKbWRfzk&NR=1
 
0

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta12.06.2011. u 03:02 - pre 156 meseci
Jes da nema nikakve veze sa wiralesom, ustvari delimicno ima, samo da vidite jednu potvrdu da je skoro sve moguce ;)

Znaci neradi se o meni odmah da kazem, nego o jednom mom drugaru, sa kojim se tada umalo neposvadjah, jer nisam mogao da verujem, mislio sam da me pali.....

Imao je net kod SBB-a i paket tadasnji 1.5 mega bita po sekundi...

Download mu ide normalno sve OK, a kada predje pola, zavisi negde od oko 50-60%, krene tako da siba i siba i siba i sibaaaaaaa, i rokne ga na i skida mu oko 30 mega bita po sekundi !

Ja nisam verovao dok nisam otisao da vidim, a evo slikao slikano je tada, posto mozda i drugi nece verovati.




Nije mi bilo jasno dosta stvari kako skida sa Rapida na kome nema premium ni nista 30 mega bita po sekundi i stalno se ubrza kada predje 50 - 60 % od pocetka prvi deo ide normalno... I nista ostalo je da je neka greska do SBB-a...

Zimus ja dodjem kod njega, (odjavio SBB), i lepo donesem moj ruter, nakacimo se na jedan signal, kad verovali ili ne ista prica ! A kacili smo se na telekomove modeme ( ADSL ), nakacimo se na drugi, opet ista pesma :D On se smeje crce od smeha, kaze znas koliko sam ja stvari ovako skinuo, znaci on nadje velike linkove, ono ga normalno kilavi onako do 50 % posle toga svuce znaci dok odes u WC...

Evo i slike od zimus sa mojim ruterom, slikao sam sa telefonom :



Tako da za mene je ovo ostala jedna velika misterija i nesto najcudnije sto sam video svojim ocima ! Da mi je neko pricao sada ko ja vama, ne bi verovao i svadjao bi se do besvesti da je to ne moguce, al posto sam sam video i uverio se, onda isto tako i ovaj sto je otvorio temu da mi kaze da je upario ovo i da mu skida 50 mega bita po sekundi ili bilo sta drugo ne mogu da ne verujem, jer sam vec video ovo nesto ne verovatno.

btw. Ja mislim da je neki bug ili problem kod njegove mrezne kartice, nemam drugog realnog objasnjenja...

 
0

[es] :: Wireless :: Neki me prave na budalu ali ovo stvarno radi normalno bez ikakvih konflikta
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13528 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.