Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?

[es] :: Wireless :: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8450 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?10.06.2011. u 02:35 - pre 156 meseci
Pozdrav svima, ja sam nesto zamislio, pa me evo ovde da pitam dosta iskusnije da li je izvodljivo...

Dakle komsija do mene ima SBB i onaj njihov silence atlanta modem ili kako vec... Ja sam smislio da umesto njega stavim moj TP LINK TL-WR 543G ruter, nadam se da je ovo izvodljivo, jer nisam bas zalazio oko onog kabla sto ide sa krova do SBB modema, mislim moze da se zasafi u ovaj moj TP LINK, jel isti konektor ?

Ako moze a nadam se da moze, jer odokativno mislim da je isti konektor u pitanju, dalja zamisao bi bila :

Da znaci spojim taj racunar tamo lan kablom do mog tp linka, a da se ja kacim bezicnim putem, znaci okrenuo bih antenu tamo Hyperlink 24 decibela, mada bi i ovom slucaju bilo dovoljno sta bilo, nema oprickih prepreka, i malo je rastojanje...

Dakle da li je to izvodljivo ja da se kacim bezicno, a da taj racunar tamo ima internet preko lan kabla od mog TP linka...

Kao i to da li mogu npr podeliti konekciju da imam ja 3 mega bita po sekundi i 3 taj racunar tamo...

Unapred hvala svima na sugestijama, naravno sve ovo se podrazumeva ako se moj tp link moze spojiti sa onim kablom koji ide u SBB modem, a u slucaju da ne moze, sta predlazete ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?10.06.2011. u 02:45 - pre 156 meseci
iz modema u ruter, i dalje radis sa netom sta god zelis, kablom, bezicno...
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?10.06.2011. u 03:34 - pre 156 meseci
Citat:
guslac: iz modema u ruter, i dalje radis sa netom sta god zelis, kablom, bezicno...


Znaci iz tvog odgovora vidim da nije moguce povezati onaj koaksijalni kabal sa krova direktno na ruter.

Dobro onda, znaci kao prvo moraju oba uredjaja svo vreme biti ukljucena... Kao drugo kako da povezem modem sa ruterom, jel lanom ? Pa onda opet lanom ruter sa racunarom ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?10.06.2011. u 03:45 - pre 156 meseci
Citat:
sax6: Znaci iz tvog odgovora vidim da nije moguce povezati onaj koaksijalni kabal sa krova direktno na ruter.

Dobro onda, znaci kao prvo moraju oba uredjaja svo vreme biti ukljucena... Kao drugo kako da povezem modem sa ruterom, jel lanom ? Pa onda opet lanom ruter sa racunarom ?
Da, tako je. Za ADSL postoje integrisani modemi+ruter i u njega sa jedne strane ubodes telefonski kabl a sa druge izlazi LAN i u novije vreme wireless ali za kablovski ne znam da li to postoji u jednom komadu i SBB-ovci daju samo modem. Taj modem ima i LAN izlaz i USB izlaz, sta ti vise odgovara.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?10.06.2011. u 06:19 - pre 156 meseci
Baš tako, koaksijalac ostaje u modemu, lan kabl u wan port rutera, lan kabl u komp a wireless ... ko dohvati. ;) Naravno da oba moraju da rade ... mislim, ne moraju ali tako sve bolje radi. ;) Postoje i wireless kablovski ruteri ali ih nisam odavno video u SBB-u.
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?11.06.2011. u 01:00 - pre 156 meseci
Citat:
calexx: Baš tako, koaksijalac ostaje u modemu, lan kabl u wan port rutera, lan kabl u komp a wireless ... ko dohvati. ;) Naravno da oba moraju da rade ... mislim, ne moraju ali tako sve bolje radi. ;) Postoje i wireless kablovski ruteri ali ih nisam odavno video u SBB-u.


Nije mi jasno ovo boldovano, kako ne moraju, jel ima neka opcija da ne moraju oba da rade, sem da nabavim iz SBB-a ruter, hocu sa ovim mojim da spojim sve...

Evo ja cu ovo sutra da probam pa da utvrdim gradivo :)

Znaci SBB modem ostaje kako je i bilo sve, samo lan kabal stavljam u moj ruter ne u lan port nego u WAN port, ruter podesim da radi kao AP. Zatim moj ruter povezujem sa racunarom lan kablom, i to je to, a naravno i wiraless mi treba.

Da li su potrebna jos neka dodatna podesavanja rutera ?

Kao i to mogu li da odredim znaci da podelim protok, pola 3 mb da ide na taj racunar, a 3 meni na wiraless ?

Hvala.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?11.06.2011. u 02:09 - pre 156 meseci
Pa to boldovano ... ne moraju da rade, ne mora da radi nijedan ali onda neće da bude interneta. ;) Ako rade oba, bolje je, ima interneta.

Kada ubodeš lan kabl iz modema u wan port rutera, isključi SBB modem na trenutak iz struje pa ga uključi, onda će on da dobije novu IP adresu pa će da radi. Još moraš da postaviš na ruteru da mu wan bude Dynamic IP a sve ostalo se podešava po potrebi.

Što se deljenja protoka tiče ... to može neko drugi da overi ili ću ja predveče, upravo sam stigao sa neplanirane proslave godišnjice mature (naravno, koga je briga koja je godišnjica u pitanju) ;) pa sam malo pod uticajem ... onoga što je bilo u čašama. ;) Baš da sada proveravam šta može taj ruter ... ne ide.
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?11.06.2011. u 05:42 - pre 156 meseci
Citat:
calexx: Pa to boldovano ... ne moraju da rade, ne mora da radi nijedan ali onda neće da bude interneta. ;) Ako rade oba, bolje je, ima interneta.

Xexexe, e jesi duhovit ;)

Kada ubodeš lan kabl iz modema u wan port rutera, isključi SBB modem na trenutak iz struje pa ga uključi, onda će on da dobije novu IP adresu pa će da radi. Još moraš da postaviš na ruteru da mu wan bude Dynamic IP a sve ostalo se podešava po potrebi.

Ok.

Što se deljenja protoka tiče ... to može neko drugi da overi ili ću ja predveče, upravo sam stigao sa neplanirane proslave godišnjice mature (naravno, koga je briga koja je godišnjica u pitanju) ;) pa sam malo pod uticajem ... onoga što je bilo u čašama. ;) Baš da sada proveravam šta može taj ruter ... ne ide.


Xaxaxaxa, onoga sto je bilo u casama.
A ruter moze sve samo jos da pocne da prica sa mnom :D, salim se, ne znam da podesim, al bi trebalo da moze, kad neki šlj imaju tu opciju treba da ima i ovaj...
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?11.06.2011. u 09:48 - pre 156 meseci
Moze to :)
Podesavanje protoka po portu ti je opcija Port QoS i tu pises koliko upload a koliko download moze odredjeni port da povuce

Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 15:02 - pre 156 meseci
Evo probao sam danas, i nece, znaci sve ide kako treba iz SBB modema u WAN port rutera, iz rutera LAN 1 porta u mreznu karticu racunara.

Znaci nece da radi jel treba jos sta da se podesi, sija na SBB modemu PC, Cable i Power, al nema uopste send i receive.

A kad povezem SBB modem sa racunarom samo radi sve kako treba... ?
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 16:26 - pre 156 meseci
Sta jos treba podesiti patim se vec 2 sata :(

Da netreba ono nesto enable bridges, ili sta znam tamo nesto u onom delu WAN podesavanja ?

Kada povezem ovako kako ste mi vi rekli niti ja imam bezicni niti na razcunaru ima ovaj net preko lan kabla ?

Dakle ocigledno da treba jos nesto da se podesi, a sta ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 17:41 - pre 156 meseci
Ja imam ovaj TL-WR740N, nije bas kao tvoj TP LINK TL-WR 543G, ali osnovne stvari bi trebalo da su iste. Znaci, udjes u podesavanja preko browsera http://192.168.1.1/, dobijes Status.

Idi u opciju Network, da bi video kako je sta podeseno.

- LAN
vidi se prvo jedna MAC adresa
zatim IP adresa tipa 192.168.1.1
subnet mask 255.255.255.)

- WAN
tip konekcije treba da bude Dynamic IP
ima jos nekih stvari, koje ja nisam menjao i tako radi.

- MAC clone, to ne znam ni sta je niti sam ista menjao.

I tako redom. Ima mnogo podataka, nije jednostavno. Najcesce je najbolje ako se podese fabricke vrednosti pa eventualno popravis samo ono sto ne radi i sto je jasno da ne radi. Mislim da po fabrickim vrednostima wireless ne radi. To sto se patis 2 sata nije nista, zaista ima mnogo detalja koji mogu da uticu. Zato su ljudi i izmislili USB prikljucak, ubodes, instaliras potreban softver i gotovo. Ali, ako ti treba vise, onda si osudjen da ucis i mucis se.

Ja bih ti preneo vise podataka ali je zamorno, posto ne dozvoljava da se iz pregleda podataka za ruter radi Copy&Paste, pa mora sve rucno da se prepisuje, ipak je mnogo.

Ne znam da li ima neke velike razlike i izmedju tvog Windows i mog Linux sistema. Inace, meni radi i preko mrezne kartice i preko wieless USB adaptera, sto je za ruter valjda isto kao da je kartica.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 17:58 - pre 156 meseci
Nista mi nisi pomogao, meni treba neko, da mi kaze sta da podesim, jer je to sada kod komsije stoji onako, a ja nemam neta kuci pa moram da idem po komsiluku da gledam jeli ko sta odgovorio...

Znaci ja mogu otici da slikam, svaku stranicu da uradim scren shoot da vidite, kako to izgleda, al meni treba neko ko je ovo vec odradio da mi kaze kako tacno da podesim sta da bi meni radi wiraless, i da radi na racunaru net...

Znaci mora da ima jos nesto da se podesi, a sta ja nemam pojma, jel mora da se promeni adresa rutera da to ne pravi problem ona 192.168.1.1, ili mozda tamo nesto sta znam oko onoga bridges, nemam pojma ni zasta je to, ajde neko ako mu nije tesko da mi objasni, ili ako mu radi a ne zna sta treba da se podesi da mi udari screen shotove....
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 18:21 - pre 156 meseci
kada sve povezes :lan od sbb na wan od tp linka iskljuci sbb modem i tp link,upali sbb modem i kada se on upali onda upali tp link i pogledaj u wan opciju. mrezna od racunara na automatic ip i dns:

Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 19:04 - pre 156 meseci
Posto je moj ruter razlicit od tvoga nema smisla da sve kopiram, evo ti ipak dve slike uz raniju moju poruku.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 19:50 - pre 156 meseci
Citat:
sax6: A kad povezem SBB modem sa racunarom samo radi sve kako treba... ?
Meni ova rečenica najviše govori, da li kod prevezivanja isključuješ SBB modem iz struje? Bez toga neće da proradi na ruteru a radiće i dalje na računaru. Jedino ako uvek gasiš a onda računar radi a ruter neće.

Ovde niko ne piše kako bi to možda moglo da se uradi nego svi pišu iz svog iskustva. Napiši šta si uradio od predloženog, sa posebnim osvrtom na isključivanje modema iz struje i postavljanjem Dynamic IP za WAN type. Sve ostalo se kasnije lakše podesi. Napiši i kako ti je podešena mreža na kompu koji je povezan kablom (wireless ćemo da rešavamo kada proradi veza sa žicom), da li si ostavio da se sve automatski podešava ili si sam unosio adrese ... Ako bilo šta od ovoga promašiš, neće da radi pa moraš da budeš detaljan.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 22:00 - pre 156 meseci
A da probas da direktno povezes taj ruter na racunar pa da uradis mac clone da bi ruter preuzeo mac adresu od racunara jer kako ti kazes, jedino racunar moze da postigne konekciju i kasnije sve ponovo povezes.
Jedino mi to pada na pamet citajuci celu temu sa odgovorima
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 22:02 - pre 156 meseci
E ljudi, hvala, radi !

I ono danas je bilo sve OK, samo sto ja glupan nisam restartovao oba uredjaja da sam to danas uradio sve bi radilo :(

Zahvaljujuci poruci od mantas-a sve sam napravio, znaci samo kako je on rekao povezao sve onako i podesavanja od danas koja su ostala uz restart oba uredjaja sve je proradilo :)

Moja antena Hyperlink 24 decibela grid je na krovu i stoji na tavanu, znaci ide signal kroz crep, ima 5 metara onog kvalitetnog ( skupljeg kabla ne znam kako ti oznaka tacno ) a posto mi je i to kratko, morao sam da uzmem onaj produzni USB kablic ( oko metar ) i da povezem stik i sa njim, antena cilja u terasu gde je moj TP link i ukljucen je Extended Range na MAX... Imam sa ovim programom sto sam dobio uz stik i ocitava mi jacinu signala na Excellent i oko 30 dB nekad 2-3 nize nekad 2-3 vise, za ovih pola sata probe cini se da je sve OK... Jes da bi bilo bolje da se izbaci antena van krova, al nemam kabla za to a cini se da je i ovako fenomenalno...

Sada imam drugih poteskoca u vezi stavljana zastite na moj ruter, znaci video sam da ima onde opcija WEP, WPA/WPA2 i nesto WPA/WPA2 PSK... Posto za ovo WPA/WPA2 ima neki radius da se unese ili tako nesto nemam pojma, to sam odustao, stavio sa na ovaj WPA/WPA2 PSK i stavio sifru za probu kiborg00, i kada sam dosao i uneo tu sifru kod mene, ono nece pa nece da se konektuje sve izbacuje da pogresno stavljam da mora nesto nemam pojma sa vise bita.........

Onda odem i stavim kao mac filtering za moju adresu, dodjem radi kod mene, odem u komsiluk, uzmem telefon sa wiralesom, probam da se konektujem kad oce :(

Tako da sada mi treba pomoc da stavim ovu zastitu, to mogu i od mene znaci, mogu i ja da udjem ukucavsi 192.168.1.1, al moze neko da mi kaze kako tacno i sta da stavim za onaj WPA/WPA2 a da i ja posle kada unesem tu sifru radi ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 22:07 - pre 156 meseci
Eh, opet sam zrtva svoje doslednosti. Ja UVEK kad nesto takvo radim prvo sve pogasim, povezujem, ponovo upalim i logicno ne treba mi restartovanje jer ga prakticno uvek odradim :-) i uvek zaboravim to da napomenem drugima. "Na zivo" radim samo kad me bas iznervira pa izgubim zivce a to je relativno retko.

Dobro je, glavno da je proradilo.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?13.06.2011. u 22:35 - pre 156 meseci
Problem sa WPA/WPA2 PSK moze da se javi ako imas XP SP1 ili SP2 ...uradi update na Service Pack 3 i trebalo bi da radi bez problema. Ja imam SBB i WR340G i kod komsije nije hteo da se nakaci dok nisam instalirao SP3.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: SBB na Tp Link da li je izvodljivo ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8450 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.