Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?

[es] :: SOHO Networking :: SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
89.216.213.*



+10 Profil

icon SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?31.08.2007. u 19:38 - pre 201 meseci
Imam kuci PC i lap top, SBB net i TP link R402L router. Internet radi normalno na oba compa, samo ne znam da li je moguce da se oni vide medjusobno ili treba jos nesto (switch, hub). Ako je moguce sta treba podesiti?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?31.08.2007. u 20:01 - pre 201 meseci
Već su povezani (u ruter integrisanim) switchem. Samo gledaj da su im workgroupe iste i nema frke..
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
89.216.213.*



+10 Profil

icon Re: SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?31.08.2007. u 20:15 - pre 201 meseci
Blagodarim.
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?01.09.2007. u 13:39 - pre 201 meseci
Ne, uopste nije neophodno da vam radne grupe budu iste.Ja imam takvu mini mrezu (deoba SBB neta) od septembra prosle godine i do sada je samo jednom pokazala gresku(ruter je bio otkazao poslusnost,reseno ponovnim ucitavanjem firmware-a,dok integrisani switch radi bez greske).Da napomenem da sam uredjaj nije iskljucivan iz struje (sem nestanaka struje) u istom ovom periodu.
Na njemu su 3 racunara (XP SP2,neki lastXP skinut sa torrent-a i moj Win98se).Sva tri racunara imaju razlicite radne grupe i svi imamo fiksne ip adrese tipa 192.168.1.xxx. Evo jednog programcicja kojim mozes proveriti ko je od prisutnih ucesnika LAN-a na mrezi kao i neke njegove podatke.Najbolje je kada ovim programom proveris ko je na LAN-u zatim da putem pretrage iz Start menija i ukacavanjem imena racunara (pogledati u programu Angry IP Scanner ime racunara) pronadjes taj racunar. Ovo se radi u prvih 10-ak minuta po ukljucenju svog racunara na mrezu dok kasnije jednostavnim pogledom na My Network Places mogu se videti svi prisutni racunari.Nije mi jasno zasto u pocetku ne prikaze sve prisutne na mrezi pa i kada su iz iste radne grupe ali je ovo najsigurniji nacin provere prisutnosti korisnika na LAN mrezi,slicno je i kada neko od clanova mreze napusti mrezu, sada pak narednih 10-ak minuta ce pogledom na My Network Places on idalje biti prisutan iako realno nije tako.
Svi programi rade pri ovakvom konfigurisanju mreze sa razlicitim mreznim grupama (uTorrent,mrezni lan programi za komunikaciju,igre...) a ja cak kod sebe dodajem povremeno i switch tako da budu i 4 racunara sa razlicitim mreznim grupama(dodajem switch da bih ukjucio jos jedan racunar jer sam na 78m od rutera tako da imam samo jedan lan prikljucak.

[Ovu poruku je menjao djolejr dana 01.09.2007. u 15:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB + TP link R402L router - da li mogu da se vide dva compa medjusobno?

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.