Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB na mrezni prikljucak

[es] :: Wireless :: USB na mrezni prikljucak

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

denisu
Banat

Član broj: 13113
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon USB na mrezni prikljucak05.06.2011. u 16:38 - pre 156 meseci
Imam Wireless USB modem ili adapter AirLive 1700USB.
Moje pitanje je da li mogu da spojim njegov usb prikljucak na mrezni prikljucak.Znaci da ne ide preko USBa neko da secem njegove zice od USBa i da spojim na mrezni ili neki gotov prikljucak ako postoji.Ako neko zna kako ili ima neke ideje da probam jer mi je mnogo,mnogo bolje ako moze jer idem negde sa laptopom i preko USB od laptopa vidim da nece da radi slaba mu je struja ili ko zna pa zato bih ga napravio da ide preko mreznog ulaza.Hvala unapred i nadam se da imate neke ideje ili praksu da namestim to nekako da mi proradi i preko laptopa.Hvala -Unapred...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: USB na mrezni prikljucak05.06.2011. u 18:02 - pre 156 meseci
Postoje brojni adapteri da povezes razne uredjaje NA USB port, ali obrnuto nisam video. Ima jedan na Google, kosta 229 dolara, to je malo previse :-) .

Pretpostavljam da je to tako jer ako imas mrezni prikljucak za njega lako mozes naci i mrezni modem - valjda bi to u tvom slucaju bio akses point.

Ako sumnjas na struju kupi USB hub sa sopstevnim napajanjem, mozda ce ti to jeftino i jednostavno resiti problem.

A, evo ga jedan http://cgi.ebay.com/USB-Female...main_0&hash=item2c5bc3169c . Cena je malo zbunjujuca, suvise mala za moj ukus. Ne pise nista za softver ali naglasava da LAN prikljucak ne daje struju USB modemu, koji se mora u tom slucaju napajati ekstra izvorom. Ima ih vrlo malo, probaj i sam na Google, napisi "usb female to LAN male adapter".


A sam da nesto seckas i prevezujes to sumnjam da ces uspeti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: USB na mrezni prikljucak05.06.2011. u 18:42 - pre 156 meseci
Ja takodje nisam video nista slicno a ovaj adapter sa ebay-a je najobicniji prelaz sa jednog konektora na drugi i ja nikako ne shvatam zasto bi mogao da se koristi jer usb i lan su skroz razliciti i ne mogu se tako jednostavno "prespojiti".
A zar ti nije jednostavnije uzeti drugi usb wireless koji radi nego pokusavati nesto sto je nemoguce.
Kao sto rece tdjokic,mogao bi da uzmes neki access point koji se spaja na lan ali tesko da se to moze nazvati prenosnim uredjajem jer je mnogo veci od usb wireless stika a uz to mu treba i dodatno napajanje.
 
Odgovor na temu

denisu
Banat

Član broj: 13113
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: USB na mrezni prikljucak05.06.2011. u 21:16 - pre 156 meseci
E drago mi je da brzo odgovarate na moj problem.Interesantan ovaj adapter sa Ebaya prvi put i ja vidim tako nesto.Ovaj mali ruter sto imam ja veoma mi se svidja jer ide lepo i veoma je jak i mogu da ulazim sa njime skoro pola sela kad sam na selu sa naravnom jacom antenom omni.Takodje nije veliki Access point naravno medjutim ja imam dva komada " Planet WAP-4033 " ali sa njima ne mogu videti uopste one koje su stavili,zakljucali sifrom,ili mozda ne znam ja.Da li je to samo kod ovog tipa mog Planeta ili kod svih Access pointa? Inace ruterWL1700usb mi ide super lepo na kompu ali probao na tri LapTopa i nece.Nema dovoljno napona izgleda pa zato sam mislio da mozda mogu preko mreznog kabla nekako spojiti na taj USB misleci da cu dobiti jacu struju pa zato ne znam i dalje sta je najbolje...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: USB na mrezni prikljucak05.06.2011. u 22:42 - pre 156 meseci
Za struju ti je najlakse, vec sam ti rekao - kupis USB hub sa dodatnim napajanjem i stvar mozes da isprobas. To nije skupo, niti veliko. I sam kazes da ti na kompu radi dobro a na laptopovima nece.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

denisu
Banat

Član broj: 13113
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: USB na mrezni prikljucak10.06.2011. u 16:39 - pre 156 meseci
OK Hvala puno videcu ako mogu da nadjem ovaj USB HUB sa napajanjem pa nadam se da cu resiti problem ako ne prodacu uredaj pa cu videti sta cu.Hvala svima na odgovoru!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: USB na mrezni prikljucak

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.