Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregrejavanje hard diska?

[es] :: Storage :: Pregrejavanje hard diska?

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Pregrejavanje hard diska?02.06.2011. u 17:25 - pre 157 meseci
Imam ubacena 2 harda,jedan od 160,drugi od 250,oba WD i primetio sam da mi se pregrevaju vec neko vreme,pre neki dan kad je duze bio ukljucen komp,bili su usijani,zato sam danas odlucio da skinem oba i da vidim sta se desava.Primetio sam da plasticni deo i jednog i drugog je poceo da se topi(nisam siguran ali taj deo ima neke neravnine,iz iskustva znam da to moze da bude od velike temperature)Te neravnine su i kod jednog i kod drugog harda na istoj strani samo sto su kod ovog od 250 izrazenije.Sada sam izbacio ovaj od 250gb a cooler sa kucista prebacio na njemu da ga hladi.Komp mi je vec sat vremena ukljucen i sada je hard poprilicno mlak(mozda je od ventilatora,ali sumnjam),stavise mislim da ima standarnu temperaturu.Plastika koja je istopljena je mlaka ili da kazem hladna a malo veca temperatura je na 5 cm od kabla za napajanje harda (ili kako se vec zove :).I pre kada su bila ukljucena oba hard diska i kada su bili pregrejani i sada kada je ukljucen samo jedan hard komp koci i blokira povremeno i to traje od 10 sekundi a vrlo retko(desava se kada mi je ukljucen ceo dan) i do 4 minuta.Zna li neko u cemu je problem?

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 02.06.2011. u 18:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Pregrejavanje hard diska?13.06.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Da li si pokusao da izmeris temperature? (Pomocu Everesta ili HD Tune-a)

Koliko god da se nesto grejalo u PC-u, ne bi trebalo nista da se topi! Proveri ti to malo bolje. A za svaki slucaj odnesi u servis da ti to pogledaju.

Generalno, ugradnja ventilatora je dobro resenje imao problema sa hdd-om ili ne. Ali obavezno moras ocitati temperature diskova, pa da na osnovu toga izvodis zakljucke.

Pozdrav
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: Pregrejavanje hard diska?15.06.2011. u 13:12 - pre 156 meseci
Temperatura harda 47,temperatura procesora 67,program speed fun
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Pregrejavanje hard diska?

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.