Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa

[ Pregleda: 1161 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hero Of The Day

Član broj: 284912
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa01.06.2011. u 22:44 - pre 156 meseci
Pozdrav, ovih dana eksperimentisem sa DNSom pa me zanima da li je moguce ovo pre nego sto se upustim u pustolovinu.Imam telekom adsl i dinamicku ip adresu, ali bih zeleo da imam reverse zonu u kojoj bi mapirao ip adresu u moj domen, pa da npr ovde na esu umesto *.dynamic.telekom.rs dobijem mojdomen.com.Odprilike znam kako bih sve podesio(deo vec jesam) nego ono sto me zanima jeste da li je to moguce jer sam procitao na par mesta da bi radila reverse zona kako treba moram da obavestim nadprovajdera o tome ? Plus sto je adresa dinamicka predstavlja dodatan problem(koristio bi Dynamic DNS).
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa02.06.2011. u 01:25 - pre 156 meseci
Ne... zato sto inv server za ip adrese telekoma je telekomov dns a ne tvoj...

Probaj da uzmes static ip i da trazis od telekoma da ti odobre da tvoj dns server moze da azurira njihov, tj da je u tvojoj zoni njihov DNS sekundarni...



Moj blok 212.200.140.0/23 adresira u stvari telekom :) Tj moj server azurira njihove inv zone za taj blok.

poz :)
 
Odgovor na temu

Hero Of The Day

Član broj: 284912
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa09.06.2011. u 11:58 - pre 156 meseci
Tako nesto sam i mislio, hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Bind, reverse zone i dinamicka ip adresa

[ Pregleda: 1161 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.