Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

night mode kod digitalca

[es] :: Digitalni fotoaparati :: night mode kod digitalca

[ Pregleda: 1214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ive205

Član broj: 285690
Poruke: 1
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon night mode kod digitalca31.05.2011. u 10:07 - pre 156 meseci
Pozdrav!

Imam sony digitalca koji ima night mode snimanje pa me zanima kako to u stvari radi? Zasto te fotke mogu biti samo crno-bijele i cime on u stvari nocu osvjetljava to sto snimamo? Vidim da ima neki izvor, mozda infra crveno? U kojem je u biti dijelu spektra? Ako da, s cime bi se moglo napraviti malo jaci izvor takvih zraka? I moze li to onda snimati i neka druga kamera koja bi isto mozda trebala biti crno-bijela? Mozda bi primjerenije bilo da sam ovo napisao u temi o fotoaparatima ali cini mi se da ce ovdje bolje leci. :)
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: night mode kod digitalca01.06.2011. u 19:25 - pre 156 meseci
Taj fotoaparat ima Sony-jev tzv. noćni mod i tom prilikom snima u infracrvenom spektru. Zbog toga ti je slika crnobela (jer tu nema boja onako kako ih vidi ljudsko oko). Ne možeš snimati "nekom drugom crno belom kamerom" jer je poenta da u tom modu tvoj Sony ukloni IC filter koji normalno stoji ispred senzora i koji prilikom normalnih dnevnih snimanja uklanja talasne dužine veće od vidljive svetlosti (što dovodi do nerealno eksponiranih fotografija). Astronomi npr. često uklanjaju ovaj IC filter sa svojih inače normalnih fotoaparata kada žele da ih koriste za astrosnimanja kroz teleskope. Tako dobijaju neke detalje na slikama koji se ne vide golim okom.

Dodatni IC osvetljivač možeš napraviti setom infracrvenih LED-ova koje se lako nabavljaju po radnjama elektronike.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: night mode kod digitalca

[ Pregleda: 1214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.