Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24505 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.18.*



+228 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 00:22 - pre 157 meseci
Ne znam zasto se "americka lutrija" naziva lutrijom kad nijednim svojim elementom to nije. To sto se naziva "americkom lutrijom" je proces regrutacije novog topovskog mesa koje ce se koristiti za produzavanje sage o "Americkom snu". " Americki san" je jedan od Americkih top proizvoda, kako za lokalnu upotrebu, tako i za izvoz. Samo kroz "Americki san" je moguc opstanak i takozvani "odrzivi razvoj" SAD.
"Americki san" u toku svog trajanja sprzi (po meni) 70-80% sanjaca. Jedan deo sanjaca ga dosanja <5%, jedan deo se navreme probudi pa nesto uradi sa vlastitim zivotom.
Medjutim moram nesto da dodam kontra paranoicnim stavovima o teoriji zavere, namestenim sistemima. To je cista paranoja malih palanackih likova, koji su ubedjeni da pretstavljaju nekakvu vrednost i da je njihova afirmacija sprecena prljavom igrom misticnih udruzenja, pokusavajuci tako sebi obezbediti alibi za vlastiti neuspeh. Takav skolski primer je onaj jadni lik koji je ovde iznosio svoje sulude stavove sa delovima nekog koda gde je eto on "brilijantni um" veliku silu uhvatio u zlodelu.

Zasto bi neko namestao nesto na Americkoj lutriji??? Koja korist od toga????
Sam proces Americke lutrije identican je procesu regrutovanja stranih radnika (nizeg i srednjeg profla) za velike Americke kompanije za poslove velikog obima. Na skoro identican nacin se vrsi regrutacija za poslove u Iraku, Afganistanu ili bilo gde.
Druga stvar Americka lutrija i prodaja price o Americkom snu je dobar izvozan proizvod.
50 000 viza (nosioca viza) x 3 clana porodice(prosek) 150 000 avio karte x 1500 US$ = 225 000 000 US$ (jedan deo ostane i Americkim kompanijama)
50 000 viza x cena vize = ostane u Americkom budzetu

50 000 porodica x 10 000 US$ (doneseno pri ulazu u USA) = 500 000 000 US$ cistih para doneseno iz inostranstva (isto kao izvoz)
sve to nije toliko ni bitno. Bitni su 50 000 novih mladih vilinih konjica koji ce poceti svoju golgotu Americkog sna. Novi radnici za slabo placene poslove, novi konzumenti hamburgera i ostalog jeftinog s*ranja. Amerika je mnogo lepa zemlja, ali samo ako si bogat. Nije Amerika neka Evropska drzava pa da covek ode, da lencari i da uzima socijalu, a jos nesto i radi sa strane. Toga tamo jednostavno NEMA.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 02:00 - pre 157 meseci
Zato se na tu lutriju i ne prijavljuju oni koji zive po jahtama, vec proleterijat iz onih zemalja u kojima se ovakav stil zivota
Citat:
konislav: da lencari i da uzima socijalu

zavrsava smrcu od gladi za 7 dana, i u kojima se zarada ostvarena na ovakav nacin:
Citat:
konislav: a jos nesto i radi sa strane

mjeri u sakama kikirikija i u kojima se celomesecno rintanje od jutra do mraka plati 300-njak evra uz najvece cijene u Evropi.

Takvim ljudima je sigurno isplativije da za to isto rintanje dobiju npr. $2000 i njima kupuju stvari koje kostaju manje nego u njihovom zajebicaju.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 02:48 - pre 157 meseci
Dobro je da ti kao "sports trader, odds compiler and statistician" kapiras generalno celu "slozenost" jednog programa kakav treba da bude ovaj za random vadjenje green carda... tj. vrlo smesnog sa programerske strane, sa strane implemetacije, i ni u jednom segmentu inovativnog, kad bi stvarno radio ono sto bi trebao da radi - na nacin na koji bi trebao. Ali verovatno je "vrlo slozen" iz meni nepoznatih razloga, i ovakav bug je moguc...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 09:32 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Bitni su 50 000 novih mladih vilinih konjica koji ce poceti svoju golgotu Americkog sna. Novi radnici za slabo placene poslove, novi konzumenti hamburgera i ostalog jeftinog s*ranja.

Neverovatno je koliko si ti ustanju da generalizujes i lupas gluposti. Vilini konjici, golgota americkog sna, mislim o cemu ti pricas covece?
Lutrija ti daje zelenu kartu, nema nikakve veze sa vrstom zaposlenja niti je ideja da se privuku samo radnici za lose placene poslove. Kakvi hamburgeri??
Znam gomilu ljudi koji su je dobili sa visokim obrazovanjem i dobrim iskustvom i bez problema su nasli odlicne poslove u struci. Gde oni spadaju u tvoju pricu o vilinim konjicima i golgoti?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 15:19 - pre 157 meseci
Moze o USA da se prica sta hoce, ali kad jednom udjes u taj sistem, tj. do odredjenog stepena uredjen sistem napravljen za kontrolisanje pravila, zivota i rada normalnih ljudi (tesko spojiv sa ovim sto imamo u Srbiji), ti zista mozes da zivis neupredivo bolje za istu kolicinu ulozenog rada i znanja. E sad, ako znas bilo sta bolje da radis od proseka, otvorice ti se mnogo vece sanse nego sto bi ti se ovde otvorile - i to je jednostavno cinjenica.

Mislim da je najveci problem sto ljudi pocinju da se porede sa maximumom koji je moguc u novoj sredini, a ne sa onime kako su realno ziveli u Srbiji, pa se zbog tih svojih propalih ocekivanja da ce nesto da im padne sa neba, i da ceo odmah da postavnu "bog i batina" i razocaravaju. Mislim, ako si iole normalan, zelis da radis, i nemas nekih problema sa sopstvenim egom, mozes da zaradis pristojno i vodis vrlo pristojan zivot - za red klasa bolji od zivota u Srbiji. Naravno ako ti ne smetaju faktori koji nisu vezani za cisto ekonomsku situaciju, kao sto su nostalgija, prijatelji, porodica, cinjenica da to nije zemlja u kojoj si rodjen, i odrastao itd. - zbog toga i odlazak nije za svakog.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 16:04 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP: Neverovatno je koliko si ti ustanju da generalizujes i lupas gluposti. Vilini konjici, golgota americkog sna, mislim o cemu ti pricas covece?
Lutrija ti daje zelenu kartu, nema nikakve veze sa vrstom zaposlenja niti je ideja da se privuku samo radnici za lose placene poslove. Kakvi hamburgeri??
Znam gomilu ljudi koji su je dobili sa visokim obrazovanjem i dobrim iskustvom i bez problema su nasli odlicne poslove u struci. Gde oni spadaju u tvoju pricu o vilinim konjicima i golgoti?


Ne kvari ep :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 16:54 - pre 157 meseci
Mislim da bi ucesnici ove diskusije trebalo da se raspitaju koliko se ceka na regularnu zelenu kartu, osim ako ne spadate u top kategorije...

http://en.wikipedia.org/wiki/P..._residence_%28United_States%29



Kao sto se vidi, "Skilled workers, professionals and other workers" - backlog je 6 do 9 godina. Za neke kategorije se jos i dalje procesiraju zahtevi podneti krajem 90-tih.

Tako da... postoje jako dobri razlozi zasto neki ljudi popunjavaju tu lutriju. Za mnoge od njih postoji savrsen smisao svega toga i realna mogucnost da sebi poboljsaju kvalitet zivota ako je to ono sto traze.

Svako dalje kategorisanje je najobicnije etiketiranje bez ikakve osnove. Kao sto ljudi vec rekose, te lutrije popunjavaju razni ljudi, sa raznim nivoima obrazovanja i strucnosti. Tu jednostavno ima svega.

Ne znam zasto ljudi to vole da rade... ja licno nemam nikakve potrebe da popunjavam tu lutriju, ali ne bih mogao da kazem bilo sta lose generalno za nekog ko to radi.





DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton19.05.2011. u 16:58 - pre 157 meseci
Nova destinacija za skilled workere/profesionalce je postala (tj. postaje sve vishe) i Kina... tako da mi se cini da ce Ameri ako zele da nastave sa prilivom strucnjaka morati uskoro da porade na liberalizaciji tih pravila ili efikasnijem odobravanju.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 14:59 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP: Neverovatno je koliko si ti ustanju da generalizujes i lupas gluposti. Vilini konjici, golgota americkog sna, mislim o cemu ti pricas covece?
Lutrija ti daje zelenu kartu, nema nikakve veze sa vrstom zaposlenja niti je ideja da se privuku samo radnici za lose placene poslove. Kakvi hamburgeri??
Znam gomilu ljudi koji su je dobili sa visokim obrazovanjem i dobrim iskustvom i bez problema su nasli odlicne poslove u struci. Gde oni spadaju u tvoju pricu o vilinim konjicima i golgoti?


Ja pricam o Americkoj realnosti, ne o supljim pricama koje se na ovim prostorima sire i odrzavaju pedeset godina. Daleko je Amerika od onoga kako se ona pretstavlja ili zamislja, o tome pricam.
Prvo to nije lutrije ma kako je zvali, to je regrutacioni proces. Imas proces odabira, selekcije. To nema veze sa nikakvom lutrijom. Neko proveri da li ti odgovaras svojim karakteristikama njemu i njegovim interesima pa ti onda omoguci da udjes. Taj neko tacno zna kako da rasporedi (slucajno odabere) odakle ce koliko njih da dodju. Koliko je medju srecnim dobitnicima na lutriji maldjih neozenjenih mustaraca? Malo. Uglavno idu porodice. Zasto? Da slusaju i rade i da se mnogo ne za*ebavaju. Sve slucajno??? Malo je toga u Americi slucajnog.

Ti znas gomilu ljudi koji su nasli odlicne poslove u struci. Dobro, nije nemoguce. A koliki je to broj od broja ljudi koji su uslu kao dobitnici na lutriji? Da li si ti bio da vidis da li je sve bas tako, kako se prica? Ja naprimer znam gomilu koji su otisli, a znam i gomilu ljudi koji su tamo rodjeni, tamo se skolovali, tamo im ocevi rodjeni pa se nisu snasli i nisu nasli dobr poslove u struci ili su ih nasli imali pa izgubili. Ajde sad da merimo cija je gomila veca.

Da li si nekad bio u Americi i da li si nekad radio i ziveo sa njima pa da vidis kako neke stvari funkcioniraju. Znas li koava je verovatnoca da nadjes dobra posao ka budes dosao? Ne veca od 1%. Svaka plata ispod 4000 (posle takse) je blize siromastvu nego blagostanju. Vecina onih koji prodaju suplje price uspeju da pronadju posao za 8-12 US$, a to ti dodje 1600-2400US$ mesecno, sto je blize gladovanju. Da ima mogucnosti da radis jos jedan posao ili mozes da radis prekovremeno. Sad ulazimo u drugu dimenziju, da li smo posli u Ameriku da zivimo tamo ili da radimo i spavamo tamo. Amerika daje ogromne mogucnosti, ali ih mali broj dobije.
Ako se godisnje dodeli 50 000 viza pa to pomnozimo sa 10 poslednjih godina to je 500 000 domacinstava. Trebalo bi da se je bar 300-350 000 od tih domacinstava dobro snadje pa da kazemo kako je Amerika dobar izbor.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
109.121.46.*



+679 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 15:42 - pre 157 meseci
Citat:
Koliko je medju srecnim dobitnicima na lutriji maldjih neozenjenih mustaraca? Malo.

Venčani parovi imaju duplu veću šansu za dobitak, jer se muž i žena prijavljuju posebno a ako samo jedan od njih dobije, oboje idu.

Citat:
Prvo to nije lutrije ma kako je zvali, to je regrutacioni proces. Imas proces odabira, selekcije. To nema veze sa nikakvom lutrijom. Neko proveri da li ti odgovaras svojim karakteristikama njemu i njegovim interesima pa ti onda omoguci da udjes.

Dokaži.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 15:57 - pre 157 meseci
Citat:
a1200: Nova destinacija za skilled workere/profesionalce je postala (tj. postaje sve vishe) i Kina... tako da mi se cini da ce Ameri ako zele da nastave sa prilivom strucnjaka morati uskoro da porade na liberalizaciji tih pravila ili efikasnijem odobravanju.


Da da, fakat da im je backlog 9 godina za regularnu GC ukazuje da imaju zesci problem da privuku skilled workere :)

Ono, kad budu imali problem sa tim - smanjice i pravila, a to nece biti bas tako skoro. Uzgred, njihova pravila i proces su i dalje sasvim podnosljivi i zapravo manje komplikovani nego za mnoge druge razvijene zemlje.

Citat:
konislav
Svaka plata ispod 4000 (posle takse) je blize siromastvu nego blagostanju. Vecina onih koji prodaju suplje price uspeju da pronadju posao za 8-12 US$, a to ti dodje 1600-2400US$ mesecno, sto je blize gladovanju


Standard zivota za $2400 mesecno neto u USA je premija za gomilu ljudi koji hoce da emigriraju tamo. Mislim da bi trebalo prvo malo da nivelisemo ocekivanja na realan nivo za bar 2/3 ove zemljine kugle.

To sto je tebi gladovanje je za nekog kvantni skok u kvalitetu zivota u odnosu na mesto gde zivi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 16:13 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Ja pricam o Americkoj realnosti, ne o supljim pricama koje se na ovim prostorima sire i odrzavaju pedeset godina. Daleko je Amerika od onoga kako se ona pretstavlja ili zamislja, o tome pricam.

Nemam pojma kako se Amerika predstavlja ili zamislja. Meni izgleda upravo onako kako sam je zamisljao. Sta ti uopste hoces da dokazes sa svojom "realnom" pricom? Da ima siromasnih u Americi? Ima. Bogatih? Ima. Isto kao i bilo gde. Da li ti Amerika pruza vise mogucnosti? Da, naravno da je tako, inace ne bi toliki ljudi pokusavali da se docepaju iste. Ili su svi oni vec 50 godina u zabludi po tvojoj teoriji? Sto rece Ivan pogledaj backlog aplikacija, dovoljan pokazatelj.

Citat:
Ti znas gomilu ljudi koji su nasli odlicne poslove u struci. Dobro, nije nemoguce. A koliki je to broj od broja ljudi koji su uslu kao dobitnici na lutriji? Da li si ti bio da vidis da li je sve bas tako, kako se prica? Ja naprimer znam gomilu koji su otisli, a znam i gomilu ljudi koji su tamo rodjeni, tamo se skolovali, tamo im ocevi rodjeni pa se nisu snasli i nisu nasli dobr poslove u struci ili su ih nasli imali pa izgubili. Ajde sad da merimo cija je gomila veca.

Pa ja i pricam o ljudima koji su dobilu na lutriji i snasli se bez problema. Ne znam sta ti pokusavas da dokazes, da ima nezaposlenih u Americi? Da nisu svi inzenjeri? Verujem da ima, samo ne znam cemu sluzi ta cinjenica. I dalje to ne umanjuje cinjenicu da ti otvara vise mogucnosti za posao. Verovatno ne ako okreces burgere ili peres prozore ali za takve profile nigde nema obecane zemlje, ali za ljude sa dobrim obrazovanjem i iskustvom sigurno znaci.

Citat:
Da li si nekad bio u Americi i da li si nekad radio i ziveo sa njima pa da vidis kako neke stvari funkcioniraju. Znas li koava je verovatnoca da nadjes dobra posao ka budes dosao? Ne veca od 1%.

Kako si dosao do te verovatnoce?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 20:37 - pre 157 meseci
@ burex:

Sta da dokazem? Da "Americka lutrija" nije lutrija nije lutrija vec proces regrutacije? Pa proste je za dokazivanje samo trebamo analizirat proces dobijanja na "Americkoj lutriji" i proces dobijanja na lutriji.
Lutrija - kupujes tiket i ucestvujes u izvlacenu. Nema dodatnih uslova, ako budes izvucen dobijas nagradu. Ne postoje dodatni uslovi, nemozes biti uzvucen, a da ne dobijes nagradu.

Americka lutrija- prvi pred-uslov, srednja skola. Pocinje izvlacenje, budes izvucen. Jos uvek nema nagrade iako si izvucen, dolazi razgovor u ambasadi. Kao tema razgovora nije samo kriminalna proslos ili ne. Ima pitanja o radnom iskustvu, o prijateljima ili rodjacima u SAD, o milion mogucih tema. Zatim dolazi lekarski, nije to samo test na sidu ili neku zaraznu bolest. To nikako ne moze biti lutrija ili igra na srecu. Mozda su samo kriterijumi nizi od nekog intervjua za dobijanje posla za neku kompaniju.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 21:04 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP:Nemam pojma kako se Amerika predstavlja ili zamislja. Meni izgleda upravo onako kako sam je zamisljao. Sta ti uopste hoces da dokazes sa svojom "realnom" pricom? Da ima siromasnih u Americi? Ima. Bogatih? Ima. Isto kao i bilo gde. Da li ti Amerika pruza vise mogucnosti? Da, naravno da je tako, inace ne bi toliki ljudi pokusavali da se docepaju iste. Ili su svi oni vec 50 godina u zabludi po tvojoj teoriji? Sto rece Ivan pogledaj backlog aplikacija, dovoljan pokazatelj.


Hocu da pokazem ljudima koji zamisljaju Ameriku kao raj na zemlji da napuste taj san, jer Amerika to nikako nije. Hocu da pokazem ljudima kojima je ovde tesko i misle da ce samim ucescem na lutriji i samim dobijanjem Zelene kart da se rese svi njihovi problemi, da taj san napuste i da ga ne sanjaju. Ne sto ima siromasnih u Americi, vec ih ima mnogo, cak i previse. Bogatih ima naravno, ne bih rekao previse.
Pokusavam da kazem ljudima da ne slusaju suplje price kako ce tamo odmah kupiti kuci. Ne sto je nece kupiti odmah, vec ce morati malo vise da ustede pre nego dodju u poziciju da uzmu kredit za kucu. Pokusavam da kazem ljudima da ce relativno mali broj dosljaka uspeti da skoluje decu na ozbiljnijim fakultetima i tako redom.
Ajde kao neko ko je video Ameriku u zivo, objasni ljudima sta ce se desiti kad su sa nizim primanjima pa se nedaj boze razbole. Nije to Evropa, tamo nema milosti.
Reci koliko kosta drvena koliba u kojima ogromna vecina zivi. Koji procenat ljudi tamo ima kucu od cigala i koliko to kosta. Koliki procenat ljudi mora traziti dva posla ili ostajati prekovremeno da bih se prehranio, a koliki je procenat onih koji sebi mogu obezbediti pristojan zivot sa 40 casovnom radnom nedeljom. Reci ljudima koji jos nisu posli kakav ce standard imati sa 10-12 dolara sat, sto je uspeh ako nadju. Ima debilnih poslova tima McDonalds koji su placeni po 6 dolara i tako redom.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 21:13 - pre 157 meseci
^ Recimo moj komsija otisao je pre 15 god . uzeo tamo sve zivo na kredit ,
eno ga dovukao je posle 5 god. caleta od 70 god. da rmba za neku nadnicu ne bi li vratio njegov kredit.
A kad je odlaziio koje su to price bile ....


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 21:57 - pre 157 meseci
Pa dobro - ima ljudi koji se loze i sta ja znam.

Ali gledajte to ovako - za mnogo ljudi je izvlacenje na toj lutriji izuzetno pozitivna stvar. Ne moramo uopste pricati o Balkanu, ima mnogo mnogo siromasnijih mesta za zivot gde je briga "za vracanje kredita" ekvivalent raja na zemlji, jer je jedini kredit koji ti ljudi mogu uzeti od nekih lokalnih mafijasa ili da prodaju bubreg.

Citat:
konislav
Ajde kao neko ko je video Ameriku u zivo, objasni ljudima sta ce se desiti kad su sa nizim primanjima pa se nedaj boze razbole. Nije to Evropa, tamo nema milosti.


Pa opet, pored svega toga, u USA se useli preko milion ljudi svake godine.

U USA ima 40 miliona ljudi koji nemaju zdravstveno osiguranje, pa opet - zive i nisu bas zainteresovani da odu odatle. Mislim da se malo preuvelicava ta prica i od toga pravi horor kao da se radi o nekoj centralnoafrickoj zemlji - tacno je da za siromasnije zdravstvena nega jeste teze dostupna nego u Evropi, ali je to i dalje obicno mnogo bolje nego gomila zemalja odakle dolaze ti ljudi.

Jasno je da >95% ljudi koji emigriraju tamo nece postati bogati, nece imati vilu i sta ti ja znam, ali ce vecina koji su spremni da rade imati svoj krov nad glavom i normalan zivot u miru.

Poenta je da mnogi od njih takav zivot ne bi mogli da imaju po raznim krajevima sveta odakle dolaze. Takodje, njihova deca imaju daleko bolju perspektivu obicno.

Citat:

Koji procenat ljudi tamo ima kucu od cigala i koliko to kosta.


Mali, iz prostog razloga sto kuce od cigle nisu ni popularne. Ako je nekom bitnije da moze da ima "kucu od cigle" ocigledno DV lutrija ili emigracija u USA nije za njega... samo takvi nisu jedini na ovom svetu, nekima uopste nije bitno od cega im je kuca ako je topla, komforna i u civilizaciji.

Citat:

Koliki procenat ljudi mora traziti dva posla ili ostajati prekovremeno da bih se prehranio, a koliki je procenat onih koji sebi mogu obezbediti pristojan zivot sa 40 casovnom radnom nedeljom


Gledati to iz te perspektive je pogresno, zato sto ti nedostaje referentna tacka. Ako imas dobar posao u zemlji A, i u zemlji B nemas mogucnosti da radis u struci vec moras da radis vise losije placenih poslova zasto bi kog djavola emigrirao?

Medjutim, ako dolazis iz nekog bednog okruzenja gde nemas elementarnih uslova za zivot, a u USA mozes da imas boljji zivot i sa 2 posla onda stvar postaje sasvim drugacija.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton20.05.2011. u 23:13 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Hocu da pokazem ljudima koji zamisljaju Ameriku kao raj na zemlji da napuste taj san, jer Amerika to nikako nije. Hocu da pokazem ljudima kojima je ovde tesko i misle da ce samim ucescem na lutriji i samim dobijanjem Zelene kart da se rese svi njihovi problemi, da taj san napuste i da ga ne sanjaju. Ne sto ima siromasnih u Americi, vec ih ima mnogo, cak i previse. Bogatih ima naravno, ne bih rekao previse.
Pokusavam da kazem ljudima da ne slusaju suplje price kako ce tamo odmah kupiti kuci. Ne sto je nece kupiti odmah, vec ce morati malo vise da ustede pre nego dodju u poziciju da uzmu kredit za kucu. Pokusavam da kazem ljudima da ce relativno mali broj dosljaka uspeti da skoluje decu na ozbiljnijim fakultetima i tako redom.
Ajde kao neko ko je video Ameriku u zivo, objasni ljudima sta ce se desiti kad su sa nizim primanjima pa se nedaj boze razbole. Nije to Evropa, tamo nema milosti.
Reci koliko kosta drvena koliba u kojima ogromna vecina zivi. Koji procenat ljudi tamo ima kucu od cigala i koliko to kosta. Koliki procenat ljudi mora traziti dva posla ili ostajati prekovremeno da bih se prehranio, a koliki je procenat onih koji sebi mogu obezbediti pristojan zivot sa 40 casovnom radnom nedeljom. Reci ljudima koji jos nisu posli kakav ce standard imati sa 10-12 dolara sat, sto je uspeh ako nadju. Ima debilnih poslova tima McDonalds koji su placeni po 6 dolara i tako redom.

Ja vidim da se ti upires nesto da pokazes "ljudima" ali isto tako ne vidim da iko ovde ima tako nerealnu iskrivljenu sliku ne samo o Americi nego o bilo kojoj zemlji. Bar ne na ovom forumu.
Kao sto rekoh, oni kojima je maksimum da okrecu burgere jednostavno ne mogu da nadju zemlju gde ce moci od tog posla solidno ziveti, pitanje su nijanse.
Ti kao da si vec ziveo u Americi i debelo se razocarao u istu iz nekog razloga.

A sta fali tim "drvenim kolibama"? Ja sam bio u vise njih, cak sam bio u nekima u procesu izgradnje i to sasvim solidno izgleda. Kad su zavrsene izgledaju bolje od vecine kuce po Balkanu. Ako neko hoce kucu od cigle najbolje je da se ne upusta na tako dalek put.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton21.05.2011. u 01:14 - pre 157 meseci
Ja pricam o armiji ljudi sa ovih prostora, inzinjera, lekara, pravnika, ekonomista i ostalog visoko obrazovanog kadra koji je nosen pricom o Americkom snu posao na put i tamo doziveo kolaps. Pricam o armiji lekara koji u Americi rade po prodavnicama, magacinima, fabrikama i slicno. Pricam o tome da je samo mali broj visoko obrazovanih koji su posli odavde uspelo u Americkom drustvu. Ja pricam o tome, a o cemu vi pricate ne znam. Mozemo se sad praviti blesavi do bezkonacnosti. Samo mali broj informaticara koji imaju odredjeno radno iskustvo imaju nekave realne sanse da po dolasku u Ameriku u relativno kratkom periodu pronadju dobar posao. Skoro svi ostali profili su osudjeni na tezak put u potrazi za Americkom snom. Pravnici su osudjeni na propast, ekonomisti takodje, lekari i farmaceuti treba da prepolazu polovinu fakulteta. Kod srednjoskolskog kadra situacija je jos gora. Samo ce mali broj zanatlija da se izvuce iz blata. Elektricar, varioc, frizer/ka, bravar, auto-mehanicar, frigo-mehanicar, mesar, pekar imaju vece sanse za uspeh od pravnika, ekonimista, istoricara, filozofa, sociologa itd. Treb reci da se za sve nesto treba dobit nekava licenca ili nekakav sertifikat, a za sve to treba nekoliko godina radnog staza koje treba izgurati. Dodatan problem pretstavlja to sto nemozes bilo gde gurati staz i ta spirala malo po malo melje. Dolazi i problem sa jezikom, mali broj ljudi koji dolaze znaju dobro Engleski, a bez znanja jezika neces dobiti dobar posao. Ako se na startu ne ponese dovoljno novca i ne pronadje posao u kratkom roku, pocinju druga vrsta problema. O tome ja pricam. O surovosti tog sistema. Proslo je vreme kad se odlazilo u SAD bez skole, sa dest dolara i postajalo bogat. Mozda je to moglo pre pedest- sesdest godina, sad ne moze. Medjutim ljudi misle da toga jos ima. Ovi sto su otisli i doziveli krah, zarad svoje sujete nastavljaju da prodaju pricu o uspehu, blagostanju, raju na zemlji i slucno. Ovi drugi koji to jos nisu omirisali lezu i ustaju misljom kako ce im odlazak u Ameriku reiti sve probleme koje imaju.
Sto se mene tice ja ne bih imao nikakvih problema da nadjem dobar posao, imam nekoliko godina radnog staza u Americkoj kompaniji, imam pohvalnice i zahvalnice iz Iraka, imam englesku licencu za rad i slicno, plus nemam dece, a imam bar 50000-60000 US$ koje bi mogao da ponesem za pocetak dok se ne zaposlim. Meni se jednostavno tamo ne svidja, mora mnogo da se radi, a mene mrzi. Zato ja ganjam jug Evrope, Malta, Kipar, Grcka i slicno.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 21.05.2011. u 02:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton21.05.2011. u 05:35 - pre 157 meseci
Da malo procesljamo...

Citat:
konislav: Pravnici su osudjeni na propast, ekonomisti takodje, lekari i farmaceuti treba da prepolazu polovinu fakulteta.

Sasvim normalna stvar. Pravni i ekonomski sistem koji je na "snazi" kod nas je totalno drugaciji od njihovog, sto ce reci, nasi pravnici i ekonomisti tamo bukvalno nisu nizasta. Tamo je anglosaksonsko pravo a kod nas kontinentalno - sustinski prilicno razlicito. A ekonomisti, sudeci po nasoj ekonomiji, ni ovdje nista ne znaju, a tamo pogotovo.
Sto se tice ljekara i farmaceuta, prica je malkice drugacija, a svodi se na provjeru znanja - jer ipak radi se o lijecenju ljudi. Cijenim da veterinari nemaju problema kao ljekari i farmaceuti.

Citat:
Kod srednjoskolskog kadra situacija je jos gora. Samo ce mali broj zanatlija da se izvuce iz blata. Elektricar, varioc, frizer/ka, bravar, auto-mehanicar, frigo-mehanicar, mesar, pekar imaju vece sanse za uspeh od pravnika, ekonimista, istoricara, filozofa, sociologa itd.

Sto je u apsolutnom skladu sa mojim komentarom gore.
I srednjoskolski kadar lakse nadje posao, e sad poenta da se srednjoskolac obogati od rada - to ni u bajkama vise ne prolazi. Tamo samo moze korektno da zivi od svog rada... bogacenje jock.

Citat:
Treb reci da se za sve nesto treba dobit nekava licenca ili nekakav sertifikat, a za sve to treba nekoliko godina radnog staza koje treba izgurati.

Pa nigdje na planeti vise nije lako. Doslo takvo vrijeme. A pored toga, znas i sam da bez muke nema napretka.

Citat:

Dolazi i problem sa jezikom, mali broj ljudi koji dolaze znaju dobro Engleski, a bez znanja jezika neces dobiti dobar posao.

Samim tim, sta ces tamo ako ne znas jezik? I ne samo u SAD vec bio gdje - cemu se nadas ako odes sa idejom "govori srpski da te cijeli svijet razumije". Zaposlis se kao ljekar u nekoj zemlji, dodje domorodac koji je bolestan i ti treba da razgovorom saznas osnove njegovog problema. To ide ovako:
Ti - "izvolite gospodine, na sta se zalite"
domorodac - "zblj zblj, kljik zbljik cvink glin glink pljup"
Ti - "nemam pojma o cemu govorite, a da probate na srpskom..."
I dok se vi dogovorite o jeziku, on moze da rikne 100 puta.
Ili planiras, da kao ljekar, na ordinaciju stavis tablu "primamo pacijente iskljucivo sa srpskog govornog podrucja"

Citat:
Ako se na startu ne ponese dovoljno novca i ne pronadje posao u kratkom roku, pocinju druga vrsta problema. O tome ja pricam. O surovosti tog sistema. Proslo je vreme kad se odlazilo u SAD bez skole, sa dest dolara i postajalo bogat. Mozda je to moglo pre pedest- sesdest godina, sad ne moze.

Sistem je surov i ovdje. Procitaj ovdasnje novine pa ces vidjeti mnogo vece surovosti.

Citat:
Sto se mene tice ja ne bih imao nikakvih problema da nadjem dobar posao, imam nekoliko godina radnog staza u Americkoj kompaniji, imam pohvalnice i zahvalnice iz Iraka, imam englesku licencu za rad i slicno, plus nemam dece, a imam bar 50000-60000 US$ koje bi mogao da ponesem za pocetak dok se ne zaposlim.

Tamo i ne idu oni koji imaju 50-60K USD, jer sa tim novcem mozes vise da uradis u Moldaviji nego u SAD. U SAD i uopste u razvijene zemlje zapada, ide Leslijeva "gologuzija" koja nema za kiflu i ovdje jednostavno nema ama bas nikakvu perspektivu. A na nekim drugim mjestima uz puno rada moze korektno da se zivi. Vec ranije pomenuta gologuzija ovdje moze da rikne od posla, i da nema nista.
Razlika je tanana, moras da otvoris um da bi je uocio.

Citat:
Meni se jednostavno tamo ne svidja, mora mnogo da se radi, a mene mrzi. Zato ja ganjam jug Evrope, Malta, Kipar, Grcka i slicno.

A ovo je zaista poenta cijelog tvog razmisljanja... "mora mnogo da se radi, a mene mrzi". Ako se tu uklopi par cinjenica, da imas 60K USD u dzepu, da nemas djecu i da si nagradjivan radnik americke kompanije koja radi u Iraku, onda je kristalno jasno zasto zastupas stav koji zastupas. Jednostavno nemas potrebu da se satires od posla, jer ti savrseno dobro ide i ovako. Drago mi je sto si uspjesan, i samo nastavi tako.

Ziv i zdrav bio.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton21.05.2011. u 11:31 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Ja pricam o armiji ljudi sa ovih prostora, inzinjera, lekara, pravnika, ekonomista i ostalog visoko obrazovanog kadra koji je nosen pricom o Americkom snu posao na put i tamo doziveo kolaps. Pricam o armiji lekara koji u Americi rade po prodavnicama, magacinima, fabrikama i slicno. Pricam o tome da je samo mali broj visoko obrazovanih koji su posli odavde uspelo u Americkom drustvu. Ja pricam o tome, a o cemu vi pricate ne znam. Mozemo se sad praviti blesavi do bezkonacnosti. Samo mali broj informaticara koji imaju odredjeno radno iskustvo imaju nekave realne sanse da po dolasku u Ameriku u relativno kratkom periodu pronadju dobar posao. Skoro svi ostali profili su osudjeni na tezak put u potrazi za Americkom snom. Pravnici su osudjeni na propast, ekonomisti takodje, lekari i farmaceuti treba da prepolazu polovinu fakulteta. Kod srednjoskolskog kadra situacija je jos gora. Samo ce mali broj zanatlija da se izvuce iz blata. Elektricar, varioc, frizer/ka, bravar, auto-mehanicar, frigo-mehanicar, mesar, pekar imaju vece sanse za uspeh od pravnika, ekonimista, istoricara, filozofa, sociologa itd. Treb reci da se za sve nesto treba dobit nekava licenca ili nekakav sertifikat, a za sve to treba nekoliko godina radnog staza koje treba izgurati. Dodatan problem pretstavlja to sto nemozes bilo gde gurati staz i ta spirala malo po malo melje. Dolazi i problem sa jezikom, mali broj ljudi koji dolaze znaju dobro Engleski, a bez znanja jezika neces dobiti dobar posao. Ako se na startu ne ponese dovoljno novca i ne pronadje posao u kratkom roku, pocinju druga vrsta problema. O tome ja pricam. O surovosti tog sistema. Proslo je vreme kad se odlazilo u SAD bez skole, sa dest dolara i postajalo bogat. Mozda je to moglo pre pedest- sesdest godina, sad ne moze. Medjutim ljudi misle da toga jos ima. Ovi sto su otisli i doziveli krah, zarad svoje sujete nastavljaju da prodaju pricu o uspehu, blagostanju, raju na zemlji i slucno. Ovi drugi koji to jos nisu omirisali lezu i ustaju misljom kako ce im odlazak u Ameriku reiti sve probleme koje imaju.

Ovo sto ti pricas nema nikakve veze sa Amerikom, vec imigriranjem u bilo koju zemlju.

Pazi sta ti pricas molim te. Jezik je problem ako ga ne znas?? Ma nije valjda??? Ne moze srpski da se prica tamo? Prvi put cujem. Sociolozi i pravnici ce imati problem zaposlenja? Lekari moraju da nostrifikuju diplome? Ne moze vise da se ode bez skole i sa 10 dolara postane bogat?? Pa pa da li je moguce da je tako, e bas ti hvala otvorio si mi oci.
Covece izmisljas toplu vodu. Pa ima li zemlje na svetu gde ta pravila ne vaze.

Preporucujem ti da prestanes da se lozis da kao nesto specijalno znas i ako imas neki konrektan savet za Ameriku lepo reci - ovo sto ti pricas je mlacenje prazne slame. Puno price a nigde konkretnog saveta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Blamaža sa američkom lutrijom za zeleni karton

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24505 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.