Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sal HV-228 mozda problem ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sal HV-228 mozda problem ?

[ Pregleda: 1994 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan1967
Nis
Nis

Član broj: 283006
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Sal HV-228 mozda problem ?09.05.2011. u 23:59 - pre 157 meseci
Naime,pravio sam sam kutije,sal drajveri,SBX i DTF,dvosistemske,za kucnu upotrebu,slusam samo house i tako to ... Jedna skretnica je nova,a jedna je polovna,koriscena ... Naime,cini mi se da u toj kutiji gde je polovna skretnica,ceo `sistem` se cuje slabije za nijansu,ima slabiji bas,jednostavno se tise cuje .. pa pitam,da li je do skretnice mozda,ne znam,da li ako skretnica radi radi,ako ne radi,nista se ne cuje onda ? Jedino mi preostaje da otvaram kutiju pa da menjam skretnice da bih tako bio siguran da je do nje ? Da li je neko imao slicnih probelma mozda ? Hvala unapred !
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 00:14 - pre 157 meseci
Ako su te 2 skretnice iste-za isti otpor zvučnika i iste frekfencije onda ne treba da imaš problema.

Jel si siguran da nije do uređaja, probaj da zameniš mesta zv. kutija na pojačalu...
Aca 93
 
Odgovor na temu

dragan1967
Nis
Nis

Član broj: 283006
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 00:31 - pre 157 meseci
Iste su skretnice,potpuno sve isto ... probao sam da menjam ulaze i opet isto,kazem,manje se primecuje kada na pojacalu stoji balance na sredini,tj oba zvucnika da rade,a kada okrenem na desni,radi slabije nego na levom ... slabije se cuje,sutra cu da probam sa drugim pojacalom i da probam da ovu skretnicu stavim u drugu kutiju pa cu da vidim,nego me zanima,da li skretnica moze da radi ali ne kako treba,ili ako radi,da radi,ako ne radi,crkla gotovo,kaput ...
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 08:44 - pre 157 meseci
Ne vjerujem da ih nisi testirao na otvorenom, al za svaki slučaj, di ti stoje zvučnici? Kod mene je jedan na otvorenom stolu a drugi u kutu, i sa svih strana okružen nećime (što mu služi kao "druga kutija"), razlika je dan i noć. Također, kad je balans na sredini, ne primjeti se ništa al kad pomjeram balans, ovaj što je u kutu ima ma najmanje 10x jaći bas i puno jaće se čuje. A kad ih izvadim oba dvoje na stol, ćuju se jednako s time da mi onda cijeli sistem opako izgubi bas. Naravno, zvučnici su identični.

A drugo, koje je pojačalo u pitanju? Ja sam bio imao sa 2xTDA7294 što sam pravio i jedan kanal mi je imao puno slabiji bas. Nikad nisam našao razlog, već sam rastavio sve i nanovo napravio i više se to nije pojavilo. Prije nego što rasturaš kutije, probaj drugo pojačalo.

A što treće može biti, može biti da je do izvora zvuka ili kabela. Meni se kabel koji vodi od izvora do pojačala oštetio i svako toliko mi se smanji jedan kanal, svira tiho i kad pomjeram kabel se popravi. Evo upravo sam ga slučajno drmnuo nogom i ostao bez desnog kanala :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

dragan1967
Nis
Nis

Član broj: 283006
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 10:38 - pre 157 meseci
Hvala na savetima :) Probacu evo kasnije bas sa drugim pojacalom,moje je ono staro Nikola Tesla ws 310y,slabo je ... Probacu i to zamenim zice,pa cu da vidim ... Ako ne,prebacicu skretnicu pa cu da vidim ... Zaboravio sam da kazem,zvucnici stoje u sobi 20 kvadrata,uz zidove,bas reflex napred ...
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 11:33 - pre 157 meseci
Meni to deluje kao da je do pojačala jer kažeš da kad balans stoji na sredini čuju se isto.

Probaj da zameniš izlaze a ne ulaze, samo zameni mesta na zvučnicima i ako se taj zvučnik opet loše čuje onda je do njega.

Možda je se potenciometar napunio prašinom pa nema dobar kontakt...
Aca 93
 
Odgovor na temu

dragan1967
Nis
Nis

Član broj: 283006
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 11:58 - pre 157 meseci
Resio sam problem,nazad na pojacalu,kako je taj izlazi bio prikljucen,stajao je nekako cudno,nzm kako nisam uspeo da vidim to,hvala svima u svakom slucaju ! E sada,da pitam ovde,da ne otvatam temu,zvucnici i same te kutije sto sam pravio od SAL SBX 2530,i dtf 12 su na 8 oma,a pojacalo koje bih mozda kupio bilo bi hsr 160 koje cini mi se radi na 4 oma,pa pitam,da li moze to tako ? ovo na 4 oma,a zvucnici na 8 oma,jel se gudi snaga,jel preporucljivo to tako i sta ja znam sta vec ?
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?10.05.2011. u 13:16 - pre 157 meseci
Može tako, rasterećuješ uređaj-manje se greje ali gubiš na snazi.

Možda neznaš, hsr160 ima 2X55W na 4 oma a na 8 oma još manje, najbolje je da probaš i vidiš kako se čuje pa se onda odlučiš za kupovinu.

To je dosta star uređaj pa ne znam koliko je isplatljivo kupiti ga, sve zavisi u kakvom je stanju...
Aca 93
 
Odgovor na temu

dragan1967
Nis
Nis

Član broj: 283006
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sal HV-228 mozda problem ?11.05.2011. u 01:39 - pre 157 meseci
Pa to,star je kao biblija ... Ima Hitachi-HA-4800 2x55w na 8 oma,pa mozda cu njega da pazarim,u svakom slucaju,hvala ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sal HV-228 mozda problem ?

[ Pregleda: 1994 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.