Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita dokumenta u excelu 2007

[es] :: Office :: Excel :: Zastita dokumenta u excelu 2007

[ Pregleda: 2846 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koschava
Novi Beograd

Član broj: 177663
Poruke: 52
*.ptt.rs.



Profil

icon Zastita dokumenta u excelu 200709.05.2011. u 13:09 - pre 157 meseci
Mene interesuje kako da se nakon pokusaja izmene podataka u zasticeni dokument izbegne pojavljivanje poruke upozorenja da je dokument zasticen, a ostane samo nemogucnost ismene podataka u dokumentu.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Zastita dokumenta u excelu 200709.05.2011. u 17:44 - pre 157 meseci
Nis do kraja jasan. Ima li na tom sheetu potreba za nekom izmjenom podataka, jesu li sve ćelije zaključane...?
Ako je sheet samo za čitanje bez ikakvih izmjena i protected, prilikom pokušaja izmjene pojavljuje se popup upozorenje da je sheet protected.

Ne znam postoji li drugi način ali ja bi probao na slijedeći način, ako ti može pomoći:

1. Uzmimo za primjer da je samo za čitanje i nema nikakvih izmjena u cijelom sheetu
2. Izaberi neku ćeliju (po mogućnosti A1) koju otključaš (Format Cells => Protection tab => isključi Locked) postavi joj bijeli font u slučaju da netko nešto upiše da se ne vidi
3. Sada su sve ostale zaključane
4. Idi na Protect Sheet (u dijalog prozoru isključi sve osim "Select unlocked cells"), upiši password
5. Kada netko otvori Workbook i pozicionira se na taj sheet automatski će mu biti selektirana ćelija A1 a ostale neće moći selektirati pa se time neće ni pojavljivati upozorenje. Bilo gdje da klikne opet će biti selektirana ćelija A1
6. ta ćelija A1 je nebitna i ako netko u nju nešto i upiše, neće se vidjeti a po želji možeš sakriti i polje za formulu
 
Odgovor na temu

koschava
Novi Beograd

Član broj: 177663
Poruke: 52
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Zastita dokumenta u excelu 200710.05.2011. u 12:49 - pre 157 meseci
Evo da malo pojasnim. Imam dokumenat kojemu se neke celije otkljucane i u njih dozvoljen upis podataka, a preostale celije su zakljucane. Ako se kojim slucajem pokusa upis i u zakljucane celije, pojavljuje se poruka da je ta celija zakljucana i ukoliko se u nju zele upisati podaci mora se otkljucati upisivanjem pasworda. Ja san na netu nalazio slicna dokumenta kod kojih su neke celije zakljucane i ako se njih pokusa izmeniti, ne pojavljuje se nikakva poruka, ali se jednostavno ne mogu u njih unositi podaci ili ih na drugi nacin menjati (npr. nazivi celija). Mislim da sam sada ovo malo priblizio da bude razumno.
 
Odgovor na temu

koschava
Novi Beograd

Član broj: 177663
Poruke: 52
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Zastita dokumenta u excelu 200710.05.2011. u 14:56 - pre 157 meseci
Hvala kolega Ivek33, to je ono sto sam i trazio, tek sam malo pre to probao i funkcionise.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Zastita dokumenta u excelu 2007

[ Pregleda: 2846 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.