Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa instalacijom phpbb3 portala

[es] :: Web aplikacije :: problem sa instalacijom phpbb3 portala

[ Pregleda: 1653 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CNCboy
Slavisa Savic
Srbac, S.C. Petar Kocic
Srbac, BiH

Član broj: 281047
Poruke: 13
*.teol.net.



+1 Profil

icon problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 12:54 - pre 157 meseci
Pozdrav svima dobre volje

E ovako, instalirao sam si phpbb3 forum, a sad hocu i portal na njega, medjutim ne mogu ga instalirati! citao sam upustvo [ http://www.phpbb3portal.com/viewtopic.php?f=2&t=905 ], ali mi se desi ovakav problem [ http://i51.tinypic.com/25p46k0.jpg ] !

Molim za pomoc, hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 13:58 - pre 157 meseci
Koliko vidim ti si pokušao da importuješ xml fajl u bazu, umesto da koristiš AutoMod.

Instaliraj AutoMod (pročitaj i uputstva), pa preko automod-a instaliraj portal i dodatke za phpbb3 forum.
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

CNCboy
Slavisa Savic
Srbac, S.C. Petar Kocic
Srbac, BiH

Član broj: 281047
Poruke: 13
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 15:09 - pre 157 meseci
pa da pokusao sam da ga importujem jer tako tamo pise, ali nece! Ehh sad kako instalirati taj automod totalno je zbrkano sta je s cime povezano! :/
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 19:11 - pre 157 meseci
Ne verujem da negde piše da uploaduješ xml u MySql pošto je to nemoguće u ovom slučaju. Automod instaliraš tako što uploaduješ sve fajlove u root foruma i pokreneš install. U admin panelu dobićeš novi tab AutoMod. Kada klikneš na taj tab, videćeš formu za upload fajlova. Samo uploaduj .zip, .rar ili .gzip (zaboravio sam tačno koji je default format modova) i pokreni Install. Posle toga imaćeš instaliran mod.
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

CNCboy
Slavisa Savic
Srbac, S.C. Petar Kocic
Srbac, BiH

Član broj: 281047
Poruke: 13
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 19:42 - pre 157 meseci
A citao sam tutoriala i tutoriala kako instalirati automod i nista! Stvar je u tome sto ne mogu pokrenuti instalaciju, tako da nemam ni prozor automod u AKP-u!
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 20:31 - pre 157 meseci
Pa u čemu je problem? Zašto ne možeš da pokreneš instalaciju? Da li je javlja neka greška?

Proveri da li si ovako uradio:
-Otpakuješ arhivu Automod i uploaduješ sadržaj foldera Upload u Root tvog foruma.
-Pokreneš instalaciju pozivanjem install foldera (tvojforum.com/install) i to je to (moraš biti logovan kao administrator).

Mislim da ti za ovo sve ne trebaju nikakvi tutorijali. :-)
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

CNCboy
Slavisa Savic
Srbac, S.C. Petar Kocic
Srbac, BiH

Član broj: 281047
Poruke: 13
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 20:59 - pre 157 meseci
Pa problem je u tome sto nema instalacije! Kopiram sve fodere u C:\xampp\htdocs\myweb\phpBB3 i otvorim chrome ukucam adresu http://localhost/myweb/instal
medjutim nema niceg, kaze mi "Object not found!" i sta da ja radim tu??
 
Odgovor na temu

CNCboy
Slavisa Savic
Srbac, S.C. Petar Kocic
Srbac, BiH

Član broj: 281047
Poruke: 13
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom phpbb3 portala09.05.2011. u 21:51 - pre 157 meseci
sad iz ne znam ni ja kojeg pokusaja, ukucavanja istog uspio sam! sta reci drugo nego, hvala ti i izvini na smetnji! ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: problem sa instalacijom phpbb3 portala

[ Pregleda: 1653 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.