Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blogovanje: DOs and DON'Ts za početnike

[es] :: Web aplikacije :: Blogovanje: DOs and DON'Ts za početnike

[ Pregleda: 884 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Blogovanje: DOs and DON'Ts za početnike05.05.2011. u 10:51 - pre 157 meseci
(znači da ću da postavim već postavljena pitanja)

Iako blogujem dva meseca, smatram sebe početnikom. Zamolio bih za par opštih saveta za sve blogove.

1. Ograničiti se na koliko kategorija? (ja ih na owim1.wordpress.com imam puno)

2. Koliko tagova staviti uz post (stavljao sam puno)? Postoji li side effect? (Npr. Gugl vidi tag a te reči nema u tekstu i sve stavi u SandBox) Da li tagove unositi u jednini?

3. Keyword opciju nemam na wp.COM. Koja je razlika između keywords i tags? Šta bih time dobio?

4. Za svaki post stavim sliku i početnu rečenicu/dve i onda "read more" -- stavjao sam velike centrirane slike, a video da mnogi stave malu sliku okruženu tekstom, tada posmatrač može da vidi i tri posta odjednom na stranici (naslov, intro rečenica i slika), i stranica je kraća. Broj prikazanih postova na stranici je isti, ako se ne varam, postoji podešavanje.

5. Da li duže postove deliti na stranice (pages) i kako? (hm, to mogu i sam da iskopam u helpu)

6. Koliko iz wp.COM mogu da utičem na SEO? Ipak, kada se u Guglu otkuca "cunami u japanu", "šta se zaista dešava", "nuklearna kriza", "radioaktivni otpad okean", "fukušima černobilj", "fukušima roboti" -- uvek sam na prvoj Gugl strani -- mislim da je to "nešto" . Kako sam to "uspeo"? Linkovi koji su ukazivali na moj blog sa foruma, komentara na vesti, FB-a, Twitter-a? Otkud "tako dobar" rank? Koliko dugo takav rank traje? Kako se održava? (Verovatno postoji samo tema u SEO optimizaciji, ovde pitam za quick tips'n'tricks .) Da i bi moj rank bio bolji da koristim wp.ORG?

x. Ljubazno molim dobru dušu da pogleda moj blog i kaže šta tu vredi unaprediti, šta valja a šta ne. Razmišljam da pređem na Mystique temu, probao sam je na test-blogu.

Konačno, izvinjavam se svima što davim sa početničkim pitanjima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Blogovanje: DOs and DON'Ts za početnike

[ Pregleda: 884 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.