Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sekvencijalni start napajanja za rack

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: sekvencijalni start napajanja za rack

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 18:47 - pre 157 meseci
Pozdrav.

Trenutno kompletiram jedan rack sa dva snagaša, ekvilajzerom i skretnicom. Pošto snagaši "trgnu" dosta struje pri uključivanju, hoću da odradim neku vrstu sekvencera, koji će po uključivanju prekidača odmah startovati skretnicu i ekvilajzer, a posle toga jedno pa drugo pojačalo. Ovo bi takođe trebalo da spreči da se prilikom, recimo, kratkotrajnog prekida napajanja ceo rek uključi odjednom, nego bolje opet po sekvenci. Da li neko ima isprobanu i 100% pouzdanu šemu za ovako nešto ?

Hvala !
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 19:24 - pre 157 meseci
Koji su snagaši u pitanju? Zar oni već nemaju soft strat u primarnoj grani?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 20:12 - pre 157 meseci
Nebitno koji su snagaši, koji su tu su i biće menjani to je 100%. Hoću samo da napravim jedan prekidač kojim se gasi ceo rack, pošto to ide za rentu, pa da mogu da dam jednostavno uputstvo tipa - ugasiš - upališ na ovaj prekidač ovde.

A svaki snagaš sa torusom (a oba ga imaju) trgne dosta jaku struju pri uključenju, hoću da sprečim da se istog trenutka kopčaju na mrežu. Znači, stigne napon, pale se ekvilajzer i skretnica, pa 2 sec kasnije jedan snagaš, 2 sec kasnije drugi. Ako nestane struje, gasi se sve trenutno.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 20:36 - pre 157 meseci
Dva vremenska releja sa mogućnošću podešavanja vremena i naravno zasebne utičnice!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 21:12 - pre 157 meseci
Kao sto je Zeon rekao snagasi bi trebali da imaju soft start koji ce postepeno pustati torus pod napon i izbeci veliku inicijalnu struju koju torusi povuku.

A svakako da mozes to uraditi i sa releyima.


Koje su snage pojacala u pitanju?

Ima jedna prosta sema koja sluzi da ukljuci zvucnike posle par sec a promenom kondezatora mozes postici razlicito vreme ukljucivanja. Npr prvi snagas se upali 2 sec posle ukljucenja prekidaca a drugi posle 4sec.

Pogledaj clip u prilogu.


Pozdrav!

Ackopk.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 21:24 - pre 157 meseci
Ima da se nabave vremenski releji za 220-240, znači direktno iz mreže!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 21:29 - pre 157 meseci
http://www.extremecircuits.net...lifier-output-relay-delay.html

E, baš tu šemu sam malopre našao. Mislio sam prvo da jedan sklop za kašnjenje uključuje drugi, ali nema potrebe za tim. Staviću samo različito vreme kašnjenja.

Snagaši, pa možda neki skupi modeli i imaju soft-start. Uglavnom, svi sa kojima sam se sretao nemaju ga, jel svaki put kad palim bilo koji od njih trepnu sijalice. A i obično nemaju više od 400w po kanalu, mislim da proizvođači i ne ubacuju te sklopove za soft start (naročito kinezi).


I, imam nekoliko releja za 24 V i trafo i vremena pa sam mislio sve to da iskoristim.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 21:35 - pre 157 meseci
Citat:
lazymanhttp://www.extremecircuits.net...lifier-output-relay-delay.html

E, baš tu šemu sam malopre našao. Mislio sam prvo da jedan sklop za kašnjenje uključuje drugi, ali nema potrebe za tim. Staviću samo različito vreme kašnjenja.

Snagaši, pa možda neki skupi modeli i imaju soft-start. Uglavnom, svi sa kojima sam se sretao nemaju ga, jel svaki put kad palim bilo koji od njih trepnu sijalice. A i obično nemaju više od 400w po kanalu, mislim da proizvođači i ne ubacuju te sklopove za soft start (naročito kinezi).


I, imam nekoliko releja za 24 V i trafo i vremena pa sam mislio sve to da iskoristim.


Evo sjajne prilike


Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 22:49 - pre 157 meseci
Losa je to prilika, sad treba jos i trafo za 24v.
Ima bolje i jeftinije resenje, nadjite shemu koja ima manje delova napaja se direktno iz 230v~ i koristi relej na 24v.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 23:01 - pre 157 meseci

Ovako nešto:





Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 23:28 - pre 157 meseci
Ok to je gotov proizvod, ne znam nisam ga probao?
Mora da ima shema za nesto prostije, ovo verovatno kosta ali ko ne voli da se bakce moze i da kupi, kako ko voli...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack03.05.2011. u 23:40 - pre 157 meseci
Ma ima toga po buvljacima!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack04.05.2011. u 16:38 - pre 157 meseci
E, sad, kad već radim ovo, možda ne bi bilo loše da ubacim neku "overvoltage" zaštitu od preteranog mrežnog napona, pošto je mom prijatelju zbog kvara na instalaciji u jednom lokalu izgoreo trafo od miksete. Mada, ne bi bilo loše da imam neki produžni koji ima samo to, zaštitu od prevelikog napona. Da li postroji tako nešto ?
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
*.adsl-a-12.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack04.05.2011. u 18:01 - pre 157 meseci
Citat:
lazyman: E, sad, kad već radim ovo, možda ne bi bilo loše da ubacim neku "overvoltage" zaštitu od preteranog mrežnog napona, pošto je mom prijatelju zbog kvara na instalaciji u jednom lokalu izgoreo trafo od miksete. Da li postroji tako nešto ?


Kako da ne!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack04.05.2011. u 20:21 - pre 157 meseci
Citat:
ackopk: Kao sto je Zeon rekao snagasi bi trebali da imaju soft start koji ce postepeno pustati torus pod napon i izbeci veliku inicijalnu struju koju torusi povuku.

A svakako da mozes to uraditi i sa releyima.


Koje su snage pojacala u pitanju?

Ima jedna prosta sema koja sluzi da ukljuci zvucnike posle par sec a promenom kondezatora mozes postici razlicito vreme ukljucivanja. Npr prvi snagas se upali 2 sec posle ukljucenja prekidaca a drugi posle 4sec.

Pogledaj clip u prilogu.


Pozdrav!

Ackopk.


Koji je ovo softver što pravi te simulacije i ovaj clip ? Hvala!
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1846



+67 Profil

icon Re: sekvencijalni start napajanja za rack05.05.2011. u 07:23 - pre 157 meseci
Paket Proteus 7 Professional, program ISIS 7 Professional je za simulacije a ima i ARES za PCB, sto se snimanja desktopa tice CamStudio.



Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: sekvencijalni start napajanja za rack

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.