Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osama bin laden mrtav(?)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86729 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 07:25 - pre 158 meseci
Pametnima sam vec rekao jednom, a tebi me ne mrzi da ponovim:

Ako stvarno mislis da si strucniji, pametniji, precizniji u proceni nego najmanje 50-tak
doktora nauka iz striktno tih oblasti, redovnih profesora, head-ova departmana koji su
se jasno oglasili sa detaljima sta su u zvanicnoj verziji dogadjaja tacno nasli nelogicnim
i nemogucim, i zasto


...uzmi lepo im napisi svakome od njih po e-mail u kojem im mozes objasniti zasto ih smatras
sarlatanima, priglupima, paranoicima, ili jednostavno zabludelim ovcicama.

Siguran sam da te niko nece pitati sta si po zvanju, nego ce gledati sta to konkretno
imas da im osporis u proracunima, i na osnovu cega mislis da zgrada nije rusena kontrolisanom
eksplozijom nego ekstraterestrijalnim nestaslucima, ili bilo cime drugim.

Sto se ad-hominem dela tvog dopisa tice - posalji slobodno PP pa cu da ti objasnim sve
sta te zanima.
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 07:51 - pre 158 meseci
Marko, u vezi sa onom kamenčugom, od traganja za istinom na forumu nema nikakvih rezultata, u pravu si, i to je isto kao merkanje kamenčića u komšijinom dvorištu. Pitam se šta će tebi ona stena koju si stvorio svojom poslednjom porukom? :) Dokazuješ da od dokazivanja istine na forumu nema koristi, to je korak dalje u otkrivanju tople vode! :)
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 09:31 - pre 158 meseci
Kakvih budala ima, neki bi rado bin Ladenu prali stražnjicu samo da napakoste Americi. Ali bankarske knjižice u dolarima ne bi odbili...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 09:42 - pre 158 meseci
@Milanche

ima tamo doktora nauka koji tvrde da Zemljom upravljaju gusteroliki stvorovi, i jos kojekakvih drugih ciji su pokreti po brojnosti i clanstvu daleko veci nego ovih 9/11 zavjerenika.

Sem toga, daleko vise ima strucnjaka koji smatraju da ovih tvojih 50-tak uglavnom prave sebe budalama i da to sto oni tvrde nije vredno cak ni obracanja paznje ili komentarisanja.
Prema tome, isto bi mi mogli tebi reci: eto imas nekoliko miliona PhD-ova, CEO-va, raznoraznih Head-ova koji misle da je to budalastina pa im izvoli predoci dokaze za to pa se sa njima objasnjavaj zasto je to sve izrezirano....
Uostalom, svako ko smatra da je prevaren, nasamaren, i moze to dokazati - moze presaviti tabak pa na sud, nikakav problem.
Toliki PhD-ovi, CEO-vi i Head-ovi sigurno imaju sredstava, mogucnosti i uticaja da zatraze preispitivanje zvanicne istrage. I jos ako imaju "dokaze" ko sto kazes - ima sve da se zavrsi za dan-dva. Jer nista lakse nego provjeriti naucne i tehnicke cinjenice.

To sto se neko ne oglasava povodom necega ne znaci da se slaze sa time ili da nema argumente za suprotno, obicno samo smatra da je tolika budalastina u pitanju da nije vredno ni da se bavi osporavanjem. Isto kao sto nikakvi PhD-ovi ne nalaze za shodno da se natezu sa onim gornjima oko gusterolikih stvorova koji upravljaju Zemljom.

Uostalom, danas se na internetu fala bogu moze naci koliko hoces dokumentacije i dokumentarnih filmova o miniranju zgrada, pa svako moze vrlo lako saznati kako se to radi i sta je sve potrebno da bi se jedna zgrada uspjesno srusila.
Naravno, uvijek ima ljudi koji vjeruju da u americkoj vladi postoje "Man in Black" koji raspolazu vanzemaljskom tehnologijom i sve znaju bolje od svih.
Tako oni mogu praviti viruse i lijekove bolje nego svi medicinsko-istrazivacki centri u svijetu sa milionima doktora. Mogu manipulisati kvantnom tehnologijom bolje nego oni u CERN-u. Mogu praviti robote bolje nego sva japanska industrija, mogu minirati zgrade bolje nego sve svjetske firme koje se time bave i proucavaju problematiku miniranja decenijama, mogu postavljati tajne baze na Marsu, ali su eto iz nekog razloga lazirali da su bili na Mjesecu, ukrali su Teslino tajno oruzje i sta sve ne.
Americka vlada je izgleda najveci naucno-istrazivacki-tehnoloski centar na svijetu: sta god neko pomisli - oni to mogu bez problema da izvedu!
A jos imaju i onu kapu koju glavni zlikovac stavi na glavu i onda izbrise pamcenje svim onima koji su bili ukljuceni u tajnu akciju, tako da vec decenijama nigdje od nikoga ne procuri bilo kakva informacija od desetina hiljada ljudi koji bi morali biti ukljuceni u te i tolike njihove spektakularne akcije....
E, svaka im cast!


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 06.05.2011. u 11:05 GMT+1]
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 10:41 - pre 158 meseci
Citat:
Odin D.
Americka vlada je izgleda najveci naucno-istrazivacki-tehnoloski centar na svijetu: sta god neko pomisli - oni to mogu bez problema da izvedu!


Tu si ga vala zabo na keca

A sto se tice istine po forumima, ima samo treba citati "prave" postove

p.s

Elem ocemo li se mi saglasiti posle bar stotinak stranica, da sta god napisali necemo nista moci promeniti niti od toga neki lebac zaraditi ali ne mari...

 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 15:33 - pre 158 meseci
@Odin,

sve linije teksta koje ste i ti i Marko L. na ovu temu napisali svode se na
tzv. mahalsku logiku gde smo ipak mi malo prizemniji ipak najpametniji, kako
god okrenes, a ti sto pametuju - oni su na kraju svi budale.

Jer, cemu godine mukotrpnog research-a, prikupljanja i sistematizacije znanja,
milioni eksperimenata, kad ionako mi raja sa Bas Carsije (ili sa DorCHola, ili bilo
odakle) onako laganicu uz pivo i internet sve mozemo da znamo bolje od svakog
strucnjaka, samo ako smo pametni kao sto jesmo, i sta nam fali ?


Iako znam da ima u tom pristupu zivotu dosta sanse za neke utehe i odbrambene
gardove protiv zivotne realnosti, meni taj pristup stvarima ipak malo ipak smrdi na
primitivizam i ogranicenost.

I iskreno receno, uvek se iznenadim kad ga susretnem na ES-u.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 15:51 - pre 158 meseci
Citat:
milanche: Jer, cemu godine mukotrpnog research-a, prikupljanja i sistematizacije znanja,
milioni eksperimenata

Ček, hoćeš da kažeš da iza tih par desetina zamlaćenih naučnika stoji sva baza ljudskog znanja i nauke, a iza onih stotina hiljada ostalih naučnika koji ne vide 3ABEPY ne stoji ništa? Ili to, ili nisi baš skapirao šta Odin pokušava da ti kaže.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 16:14 - pre 158 meseci
Ma jok, God bless America, land of the free, home of the brave... jer sve sto oni rade i urade, je iskljucivo u korist celog covecanstva, a motivisano visokim moralnim standardima i nepokolebljivim osecajem za pravdu i pravednost. Tako da je cela ova diskusija oko kula i (vishe nego ociglednog) kontrolisanog rusenja i ubijanja svojih gradjana, smesna, pogotovo zato sto takvi planovi i programi nikad nisu postojali niti pravljeni od istih tih institucija koje nam sada serviraju istinu (prost search na temu false flag attack, otkriva istoriju planiranja bas takvih akcija prema svojim gradjanima, ali to nije "kvalitet" samo USA administracije, vec i drugih svetskih sila...).

 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 16:24 - pre 158 meseci
@milanche

Osnovni problem kod "postovalaca" zavjerenika je kad jednom nabasaju na teoriju zavjere sve sto dalje o tom isceprkavaju i sve sto ih o tome interesuje i sve sto o tome hoce da saznaju su samo one stvari koje ih vode dalje u tom smjeru i koje idu niz dlaku toj teoriji.
To si uradio i ti, navodeci samo ono sto ide u prilog tome sto ti hoces da vjerujes, a ne navodeci nikakve druge izvore, stavove ili misljenja.
A broj strucnjaka koji smatraju suprotno od te sacice koju ti predstavljas kao vrlo relevantnu je mnogostruko veci, ali nema veze - ako ne bucu, arlaucu i kukaju - znaci da nemaju pojma.

Ja se nikad nisam bavio ovom problematikom, ali ukucavanjem ovog pojma na youtube: "WTC expert explanation" jedan od prvih rezultata pretrage je film "Why the Towers Fell":



E pazi sad ludnice: u filmu covjek koji je konstruisao i izgradio te kule, objasnjava i analizira kako je doslo do pada.
Mozes da vidis i arhivske snimke izgradnje kula pa da vidis i kako je konstruisano i sl.
A i iz snimaka rusenja se vidi da pad kule pocinje pucanjem spratova gdje su udarili avioni, a ne kojekuda gdje neko zamislja da je postavljen exploziv i sta ti ja znam.

Al' jbg. Covjek koji je konstrisao te zgrade valjda nije dovoljno strucan.
Ima sirom svijeta kojekakvih Phd-ova, Ceo-va i Head-ova koji bolje od njega znaju sta je radio.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 17:54 - pre 158 meseci
@jablan

Citat:
Ček, hoćeš da kažeš da iza tih par desetina zamlaćenih naučnika stoji sva baza ljudskog znanja i nauke, a iza onih stotina hiljada ostalih naučnika koji ne vide 3ABEPY ne stoji ništa? Ili to, ili nisi baš skapirao šta Odin pokušava da ti kaže.


Iz ovih par recenica zija nekoliko teskih zabluda.

Prva: statisticka raspodela strucnosti, pameti, znanja, ekspertize nije linearna raspodela, gotovo pa nikako i nigde.

Ni geografski (sto verovatno ne moram da ti ilustrujem primerima), ni po glavama ljudi.

Vrlo lako cu iz ukupne mase od stotina hiljada naucnika od samog starta da eliminisem 70% nji (univerzitet u Alma Ati, Kinsasi, itd).
iz prostog razloga sto kaskaju kako u znanju, tako u resursima (laboratorije, sredstva, itd).

Od ostalih 30% cu da eliminisem njih 25% koji nisu u prilici da ista javno kazu (ili su zauzeti svojim research-om, ili cvikaju da iskoracuju
od svog predpostavljenog koji iz ovog ili onog razloga nije nista rekao.

Od preostalih 5% - cekam da cujem odlucno negiranje, tj. odbacivanje kao teorije zavere od strane neke od istaknutih figura
u struci.

"Mudro" cutanje u svakom slucaju necu uzimati u obzir ni na koji nacin, tj. uzimam ga sa algebarskom vrednoscu nule.

Postoji 100-tinak njih koji su rekli svoje 'Dza' - cekam 100-tinak istog ranga njih koji ce se suprotstaviti svojim 'Bu'.

A takvih slabo ima.

Druga: neko ko je u tehnickoj disciplini dogurao do head of department elitnog USA univerziteta nema ni minimum sanse da
bude 'zamlaceni naucnik', 'sirom svijeta kojekavi PhD, Ceo ili Head' cak ni u oblasti teorijske matematike.

U struci (bar u USA, ako ne drugde) kroz graduate skolovanje prolazi kroz tezak strucni dril:
- cepa 10-casovne domace zadatke svake nedelje iz po 3+ predmeta po semestru,
- na pola doktorata polaze tzv. 'preliminary' ispite na kojima mora da zna sve sto je od prvog osnovne pa do tog dana ikad cuo iz
predmeta za koji se isprsio da mu je struka (i ti ispiti se padaju, i ostaje bez doktorata na tom univerzitetu - moze da proba na nekom
manje zahtevnom, dok tako spontano ne nadje svoje mesto u rang listi akademije, ili da odustane potpuno).
- sledi surovo premeravanje sa sebi ravnima i boljima kroz naucne radove, research, borba za profesuru (po desetak na svako otvoreno
mesto na boljim univerzitetima), gde se sve broji - i mesto gde si diplomirao, i radovi koje si objavio, i masa ugovora/para koje si do
tog trenutka izboksovao i ostvario...

...najvaznije...

za sve to vreme - intenzivna saradnja sa realnim spoljnim svetom (industrija, vojska...) koje narucuju projekte koji moraju da
se zavrse, i to vrhunski, modernije, brze, bolje, efikasnije algoritamski, inace - nema para, nema profesure, nema hleba.

U okruzenju oni koji se probiju da budu staresine departmana masi toliko kvalitetnih, po pravilu jesu ultra-kvalitet u struci + posebno
premazani u licnoj diplomatiji, izuzetni takticari u tome sta ce reci, objaviti, iza cega ce stati.

Kad takav jedan ultra-strucan + ultra-premazan...a ne stotinak takvih iz svih disciplina (od cega je po mojoj
slobodnoj proceni bar pola iz samog vrha svoje delatnosti) nadje za shodno da o necemu arlaukne naglas, zvanicno objavi strucni rad
na tu temu u kojoj nedvosmisleno pokaze da je nesto ociti cover-up...

...onda meni licno tako nesto ima jezivo veliku tezinu.

A vi ostali - kako god hocete.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 06.05.2011. u 19:04 GMT+1]
 
+1

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 17:59 - pre 158 meseci
Al-kaida potvrdila da je bin Laden roknut.

Otpada dobar deo "teorija" koje su spekulisale da se radi o montiranoj likvidaciji bin Ladena.

Ali ipak....

Proveriću na al-Jazeera.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 19:03 - pre 158 meseci
@milance

Sve je to lijepo, nego sta cemo sa ovim covom iz gore-linkovanog dokumentarca sto je konstruisao ove zgrade i njegovom analizom i objasnjenjenjem?

Mislim, jes' da su ovi tvoji mnogo pametniji i kompetetniji, ali valjda bi i on jadnicak trebao bar nesto malo znati o tome. Ono, ne povjeravas bas svakom 34-ogodisnjem zutokljuncu da pravi najvecu zgradu na svijetu svog doba. Tesko da je u pitanju neka budala koja nema pojma o cemu prica.

Citat:
milanche

Postoji 100-tinak njih koji su rekli svoje 'Dza' - cekam 100-tinak istog ranga njih koji ce se suprotstaviti svojim 'Bu'.

A takvih slabo ima.


Dzaba cekas. Iz istog razloga iz kog se niko iz ozbiljnih naucnih krugova ne bavi dokazivanjem da Amerikanci jesu bili na Mjesecu (iako iz istih tih krugova ima koliko hoces onih koji se strasno bave dokazivanjem da nisu), se nikad nece pojaviti ni priblizno nezanemarljiv broj onih koji se bave dokazivanjem suprotnog.

Uostalom, pogledaj gore linkovani film u kom sam konstruktor objasnjava mehanizam pada njegovih zgrada.
Bez obzira na sve, sumnjam da je ijedan od tih "tvojih" strucnjaka kompetentniji od njega po pitanju ove stvari.

 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 20:44 - pre 158 meseci
@Odin,

ja bih ipak da mi celu pricu postavimo u razumne metodoloske okvire, koji po meni izgledaju ovako:

Teza (claim): americka vlada nema nikakvog udela u dogadjajima oko 911/WTC, potpuno je nespremno
i sa velikim iznenadjenjem docekala sam dogadjaj.

Faza 'black box testiranja'
(predpostavljam da ovu fazu znas, ali za one koji ne znaju a citaju ovo, ukratko:
- donesu ti na sto kutiju za koju ti kazu da je recimo, audio pojacavac u klasi A. Zadatak je da se bez
otvaranja kutije proveri najbazicnija tvrdnja. Pregledaju se prikljucci, zakaci se sta se moze i pokusa se
da se tvrdnja proveri. Moguci ishodi su: a) jeste pojacalo u klasi A b) jeste pojacalo, ali nije u klasi A
c) mozda jeste pojacalo, ali u ozbiljnom kvaru d) nije uopste pojacalo, nego WiFi router, ili centrifuga za
zelenu salatu, ili kojesta drugo)

U ovoj priliminarnoj fazi postoji nekoliko izuzetno potentnih detalja:

- naveden je FBI agent (ili vise njih) koji su pratili grupu Muhameda Atta-e, manje-vise prokljuvili sta se
sprema, obavestili nadredjene o svemu...na kraju konstatovali sasvim otvoreno da (naci ces na onom linku
koji sam naveo ako pretrazis) FBI i vlada znaju sta se desava, ali da sracunato cekaju da se to nesto desi.

- cetiri aviona civilnog saobracaja odstupaju od zvanicne rute u trajanju od 20-50 minuta (ili tako nesto).
Ni jedan borbeni avion (sto je inace praksa svugde u svetu) ne uzlece da ih presretne (a procedura se zna -
ili slusaj sta ti naredi ili bivas oboren raketom), i krajnji ishod se zna.
Propust ovakve vrste se ne desava jos od Perl Harbour-a, narocito ne kad su u pitanju naseljena mesta kalibra
NYC, Washington, Boston.

- ako se poslusa ona stara rimska 'a qui bono' koja nalaze da se saznaja o uzrocima dogadjaja najbolje analizira
videvsi ko je iz dogadjaja najvise profitirao - videce se da je vlada
a) dobila otvoren presedan da izvrsi struktuirani upad u privatnost svojih gradjana (Patriot Act), sa dalekoseznim
posledicama. Povod je u ovom slucaju bio evidentan, ali plodovi ostaju za dalje, kad od pocetnog povoda nece
biti ni traga.
b) opravdanje za vojne investicije masovnih razmera (Avganistan, Irak, potera za AlQuaed-om sirom sveta, koja
je - niko to ne odrice - zapravo amersko cedo od prvog dana), i slivanje para u privatne dzepove (Halliburton, etc).

Da ne idem dalje, mada ima i jos pikantnijih detalja za koje nemam vremena da tragam dalje:

Ako napravim skalu na kojoj je -10 oznacena laz (vlada je sve iskonstruisala) a sa 10 (originalna tvrdnja da nije ni
luk jela ni luk mirisala, i da se sve desilo iznenada, neocekivano), moja procena stoji at any given day negde oko
tacke -8.5.

Znaci - vec na prvom, zdravorazumskom testiranju, cela prica pocinje da zestoko smrdi.

Sad mozemo da predjemo na fazu 'white box testing'-a:
(otvaramo kutiju pojacavaca, i ocekujemo da vidimo trafo, linearni deo pojacavaca, power tranzistore nasrafljene na
hladnjake, ventilatore, itd, itd).

- vec prvih dana (uz potrebno vreme da se nesto istrazi), grupa od nezavisno skupljenih individua vrhunskih profesionalaca
iz raznih uglova sagledavanja stvari saopstava da zvanicna verzija sadrzi ozbiljne propuste. To dokumentuju clancima,
konkretnim naucnim analizama, konkretnim brojevima (temperature paljenja, izdrzljivost zgrada). Brojnost, specificna
tezina grupe (svi teskaski u tome sto rade), kao i nezavisnost, tj. nije ih neko oformio...govori u prilog pocetnim
sumnjama..

- deset godina posle...Purdue University (zvanicno od pre nekoliko godina #1 centralni funding point vlade za nanotehnologiju u
celoj USA) pravi animaciju u kojoj prema brojnim navodima 'stimuje' parametre (izostavlja, previdja, dodaje,itd).
Takodje ta grupa (NOVA) koju navodis - negde oko 54-te sekunde prvog filma se navodi da ih je
government odabrao (!!!)....da pokazu da je ...mozda government ipak lagao (?????)....mis'iiiimmmmm

Posto o doticnoj oblasti ne znam ama bas nista (poslednji put sam palio stapin dinamita u vojsci 1982-ge i to je sve), i ako hocu
da budem vitez pa da uzmem bar sa podjednakom tezinom (50-50) 'moje cigane' vs. 'tvoje cigane'....

...moram da konstatujem da se cak i ta ravnoteza raznih misljenja postoji u metodoloski nizoj fazi analize.

Dakle - da li je u slucaju WTC bio u pitanju zamesateljstvo vlade USA ?

Vrlo, vrlo, vrlo verovatno da jeste.

Da li su ucestvovali u rusenju zgrade miniranjem ? Neutralno gledano - prema eksplicitnom tvrdjenju jedne prilicno jake grupe eksperata
postoje velike sanse da jesu.

To je kako mi logika nalaze da stvari stoje.

Ko zna bolje siroko mu polje.


 
+1

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 20:57 - pre 158 meseci
Nema bolje od bujne mašte.
 
0

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 21:01 - pre 158 meseci
ja ne verujem u te price iz razloga sto ne verujem da bi se iko ikada od nadleznih odlucio na tako neverovatnu akciju. Zaista, zamislite da predsednik neke zemlje autorizuje da se rusi centar najveceg grada i da ce svi uvuceni zauvek cutati i niko nekad nece nista reci.

Na kraju, zasto je tesko verovati u stvari koje su se zaista dogodile ? Kennedija je ubio Oswald, Armstrong je hodao po mesecu i kule su srusili teroristi, leteli su neometano bas kao i nekad Matias Rust.

cheers !
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 21:35 - pre 158 meseci
@milanche

Da, sve je to super samo...
ako je to sve istina onda je taj zamisljeni scenario jedan od najglupljih mogucih koje bi neko mogao smisliti za ostvarivanje takvog cilja.

Mislim, ja kao apsolutni laik u smisljanju politckih smicalica u roku pola sata bih smislio sigurno 50-tak boljih, sigurnijih i pouzdanijih smicalica da izguram to sto su navodno Amerikanci htjeli, ali ne:

-oni smisljaju nevjerovanto komplikovanu operaciju, u koju treba da ukljuce enorman broj ljudi za realizaciju (a koji pritom nikad u zivotu nece "propjevati", koje nikad nece gristi savjest zbog 3000 ubijenih ljudi i kojima nikad na pamet nece pasti da ucjenjuju vladu pretnjom objavljivanja informacija) i koja ce ostaviti toliko nedoumica, propusta i "sigurnih dokaza" za svakog sa tri grama mozga da se radi o ociglednoj namjestaljci....
Aham.

Ono... pise li nesto o tome u uputstvu za taj black/white box?!

Kako objasniti nevidjeni debilizam i kretenizam jedne od najuspjesnijih vlada u svijetu prilikom ovakvog jednog planiranja?
- "Ajde da smislimo najgluplju, najskuplju i najneizvjesniju smicalicu, a koju pritom moze raskrinkati ko god oce...."
!?!?!?

Ono, mogao je neko sipati flasicu cijanida u vodovod ili u sleper sa cisternom pive ili mlijeka dok je sofer isao da pisa na benzinskoj pumpi ili prespavao u nekom motelu, i pobiti 20 000 ljudi, ali sto jednostavno i sigurno kad moze komplikovano i nesigurno...

Mislim, ako se vec skrenula diskusija sa tehnicke strane na motive americke vlade zasto joj jedna takva smicalica treba, ajde onda neka neko objasni i zasto je izabrana najgluplja od najglupljih mogucih smicalica?

Lako je zamisliti fantastiku, ali da bi zvucala uvjerljivo treba je ipak i malo osmisliti, tj. dati joj neki smisao.
Ako je americka vlada sposobna da "smisli" ovakvu neku "prevaru" kao sto se vjeruje za WTC, onda su oni sposobni i da sutra svi nabiju sebi po jedan klip kukuruza u dupe, naguraju grancice persuna u usi, napiju se nitroglicerina i odu da jasu na rodeu.
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 21:59 - pre 158 meseci
Citat:
Marko_L Druga stvar koja škripi u vašoj teoriji je i samo postojanje aviona. Mislim, ako su već minirali zgrade, za šta će im oteti avioni ? Čemu komplikovanje ? Mogli su jednostavno da dignu zgradu u vazduh i optuže teroriste za to. Isti bi efekat bio. Ili mislite da bi US građani lakše poverovali u priču ako se u zgradu skucao avion, nego da su dignute u vazduh ogromnom količinom eksploziva.


Ima i takvih teorija, verovao ili ne:

Citat:
No plane theories
The "no plane theory," promoted by internet-only videos like 911 Taboo, asserts that this shot of the second impact, taken from a news helicopter, depicts a video composite of a Boeing 767 accidentally appearing from behind a Layer Mask.

Nico Haupt and Morgan Reynolds, formerly the chief economist within the Labor Department under the Bush administration argue that no planes were used in the attacks. Reynolds claims it is physically impossible that the Boeing planes of Flights 11 and 175, being largely aluminium, could have penetrated the steel frames of the Towers, and that digital compositing was used to depict the plane crashes in both news reports and subsequent amateur video. "There were no planes, there were no hijackers," Reynolds insists. "I know, I know, I'm out of the mainstream, but that's the way it is." According to David Shayler, "The only explanation is that they were missiles surrounded by holograms made to look like planes," he says. "Watch footage frame by frame and you will see a cigar-shaped missile hitting the World Trade Center." Truth movement veterans tend to distance themselves from "no-planers". Discussion of no plane theories have been banned from certain conspiracy theory websites while advocates have been threatened with violence by posters at other conspiracy theory websites.


http://en.wikipedia.org/wiki/9...acy_theories#No_plane_theories

Ili ti neko se igrao After Effects-om, pa dodao avione posle i na snimke TV stanica i na snimke koje su napravili obični posmatrači (ako to u stvari nisu hologramske projekcije projektila, što tvrdi ovaj drugi lik).

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 21:59 - pre 158 meseci
Citat:
a1200: Ma jok, God bless America, land of the free, home of the brave... jer sve sto oni rade i urade, je iskljucivo u korist celog covecanstva, a motivisano visokim moralnim standardima i nepokolebljivim osecajem za pravdu i pravednost. Tako da je cela ova diskusija oko kula i (vishe nego ociglednog) kontrolisanog rusenja i ubijanja svojih gradjana, smesna, pogotovo zato sto takvi planovi i programi nikad nisu postojali niti pravljeni od istih tih institucija koje nam sada serviraju istinu (prost search na temu false flag attack, otkriva istoriju planiranja bas takvih akcija prema svojim gradjanima, ali to nije "kvalitet" samo USA administracije, vec i drugih svetskih sila...).
Ne rade u korist celog covecanstva nego u svoju korist i uglavnom u korist svojih gradjana i u korist zapadne (evropske) civlizacije, to ti je (i "vama" ) sto puta objasnjeno. Sve "zapadne" vrednosti itd vaze samo na "zapadu" i sve sto "zapad" radi radi zato da te vrednosti ocuva na "zapadu". E sad sto se njihova korist poklapa sa mojom a sa tvojom ne, i sto ja smatram da sam i ja "zapad" zato sto sam geografski tu, a i ovako zbog nekih drugih stvari, na primer zato sto mi je recimo kolturoloski i civilizacijski blizi "zapad" nego "vi", a ti (i "vi" ) ne smatrate da se vasa korist poklapa sa njihovom i nije vam blizi "zapad" nego "istok" pa vam smeta to sto oni rade, to mene bas zabole. A i njih isto. Ali ovde je "zapad" , a ako jos nije skroz, ima da bude, i šlus. Prikloni se ili se ukloni.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 22:46 - pre 158 meseci
...a najbolje da se uklone, posto se prikloniti ne znaju. Dokazivati boje daltonistima nema svrhe, oni neke boje ne razlikuju koliko god se trudili da im dokazemo.

Nema nista gore od magarece pameti, em sto je plitka em sto je uporna. A raspravljati se sa takvim intelektom nema svrhe! Istina je istina kako god je postavili. Vrtimo se u krug... ovako mozemo do kraja vremena. I vazda je tako, ista sukobljena misljenja, kod istih ljudi.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 23:09 - pre 158 meseci
Ok, ajde da prihvatimo na trenutak teoriju da je USA vlada digla u vazduh te zgrade i da nije bilo nikakvih terorista kao tačnu. Jel može neko da mi objasni šta ja tačno mogu da uradim sa tom "istinom" i kako da iskoristim tu novostečenu informaciju za poboljšanje sopstvenog života i života mojih bližnjih, odnosno rodbine, prijatelja, saradnika ? Hvala unapred.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86729 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.