Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osama bin laden mrtav(?)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88134 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 14:47 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Kerozin gori na 800 i nesto stepeni, a nosivost celicne konstrukcije opada za 500-tak % vec na 600-i-nesto stepeni.
Slabljenje se desava ODMAH cim se dostigne ta temperatura, nije potrebno da bude zagrijavan 8 godina na toj temperaturi.


Nije da sam neki strucnjak ali google znam da koristim
Da li bi mogao da mi pomognes da nadjem ovaj podatak o 800 stepeni posto jedino sto sam ja nasao je ovo: Kerosene "Open air burning temperatures = 287.5 °C (549.5 °F)"

Konacno malo konstruktivne rasprave

Probacu da nadjem i ovaj podatak o opadanju nosivosti za 500%....

off/
Samo mi je jedna stvar cudna toliko veliki pozar da je "upropastio nosecu celicnu konstrukciju" a pasosi arapa ostali citavi...mozda je trebalo graditi zgrade od americkih pasosa :)
/endoff


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 14:55 - pre 159 meseci
Pa da, teoreticari zavera su experti i u drugim oblastima, kao sto su globalna ekonomija, politika, pravo (pogotovo medjunarodno), gradjevina (posebno statika i dinamika), osobine materijala, rase vanzemaljaca i njihovu tehnologiju, to je opste poznato...

@ Marko83: Taj B-25 je kao komarac spram ovih sto su udarili u WTC, kod njih je samo goriva bilo nekoliko desetina tona teze... Inace, Empire je prilicno (strukturno) drugaciji od WTC kula.
Kao sto @Odin D. rece, celicna struktura gubi 50% osobina vec na 500-600 stepeni, sto je (uz probijanje nosaca samim uletanjem aviona) dovoljno da "pokrene" ~100.000t teske spratove...
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:12 - pre 159 meseci
Dok ne iskopam PDF sa detaljnom analizom moze da posluzi i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=FlGAV4ijTxM

U komentaru ispod videa kaze:

Citat:
The fire is the most misunderstood part of the WTC collapse. Even today, the media report (and many scientists believe) that the steel melted. It is argued that the jet fuel burns very hot, especially with so much fuel present. This is not true.... The temperature of the fire at the WTC was not unusual, and it was most definitely not capable of melting steel. In combustion science, there are three basic types of flames, namely, a jet burner, a pre-mixed flame, and a diffuse flame.... In a diffuse flame, the fuel and the oxidant are not mixed before ignition, but flow together in an uncontrolled manner and combust when the fuel/oxidant ratios reach values within the flammable range. A fireplace is a diffuse flame burning in air, as was the WTC fire. Diffuse flames generate the lowest heat intensities of the three flame types... The maximum flame temperature increase for burning hydrocarbons (jet fuel) in air is, thus, about 1000 °C -- hardly sufficient to melt steel at 1500 °C. NIST could not recreate even close to 1000* in a controlled situation to recreate the fires. See my NIST burn videos for more details. It is very difficult to reach this maximum temperature with a diffuse flame. If the fire is poorly combusted it is impossible. There is nothing to ensure that the fuel and air in a diffuse flame are mixed in the best ratio... This is why the temperatures in a residential fire are usually in the 500 °C to 650 °C range. It is known that the WTC fire was a fuel-rich, diffuse flame as evidenced by the copious black smoke." NIST provides a maximum gas temperature due to WTC fires of 1,000 °C: In no instance did NIST report that steel in the WTC towers melted due to the fires. The phase change of steel is 1300* and melting point of steel is about 2,800* Fahrenheit. Normal building fires and hydrocarbon (e.g., jet fuel) fires generate temperatures well below 1,000 degrees Celsius. NIST reported maximum upper layer air temperatures of about 1,000 degrees Celsius (1,800 degrees Fahrenheit) in the WTC towers (for example, see NCSTAR 1, figure 6-36).
Based on this comprehensive investigation, NIST concluded that the WTC towers collapsed because: (1) the impact of the planes severed and damaged support columns, dislodged fireproofing insulation coating the steel floor trusses and steel columns, and widely dispersed jet fuel over multiple floors; and (2) the subsequent unusually large jet-fuel ignited multi-floor fires (which reached temperatures as high as 1,000 degrees Celsius) significantly weakened the floors and columns with dislodged fireproofing to the point where floors sagged and pulled inward on the perimeter columns. In actual metallurgical analyses of WTC steel, NIST reports: These [steel] microstructures show no evidence of exposure to temperatures above 600°C for any significant time. In a report entitled "Fire Safety in High-rise Buildings, Lessons Learned from the WTC," a team of fire experts notes:
Standard structural fire testing exposes elements to about 900 °C in 1 hour and up to 1,100 °C by 4 hours. The expectation of these standard tests could well be defined as providing a worst-case fire scenario.
All of these estimates for the WTC fires (including burning jet fuel) put the temperature well below the melting point of steel, about 1,500 °C. In fact, the non-melting of WTC steel is emphasized by NIST -- but they fail to address the presence of large numbers of iron-rich spherules in the dust published in USGS and other reports before the NIST study was published in October 2006.
Maximum Gas Temperature Reached in WTC Fires
Analysis °C °F
Thomas Eager analysis 1,000 1,832
NIST analysis 1,000 1,832
Torero, Quintiere, Steinhaus 1,100 2,012
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:18 - pre 159 meseci
Nisam nasao PDF, ali ovde je izneseno dosta detalja:

http://www.infowars.com/articl...ings_collapse_steven_jones.htm

Ulozite napor da procitate makar samo ono sto je boldovano u clanku.

 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:24 - pre 159 meseci
Baš se pitam kako su Turci 500 godina izdržali medju ovolikim teoretičarima.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:30 - pre 159 meseci
Citat:
Sve da bi nastavila ratovanje po svetu, jer je i laicima jasno da drugog nacina nije bilo osim toga. Dosad su se nekako provlacili ulazeci u ratove sirom sveta na sitne fore ali sad je zapelo pa su morali ovako da urade.

Nema sta, suva logika svakog moze da navede na to.


Za ulazak u ratove WTC definitivno nikom nije trebao.

Trebao je, medjutim, (posebno u ovom, izuzetno spektakularnom izdanju) kao jasan razlog za 'Patriot Act'
i slicne kvantne iskorake u nadgledanju i ostalim disciplinama ulazenja u privatnost obicnog gradjanina USA,
zasta je odlicno posluzio kao ocevidan, nesumnjiv povod.

Upravo to je bio glavni razlog da se akcija ovog kalibra uopste desi.
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:45 - pre 159 meseci
Citat:
kandorus: Baš se pitam kako su Turci 500 godina izdržali medju ovolikim teoretičarima.

Evo opet pocinje vredjanje - nedostatak argumenata se nadomesti licnim prozivanjem
Hvala Milance i sam sam negde imao u glavi taj podatak ali nisam znao tacne cifre

Citat:
Wi-Fi: Pa da, teoreticari zavera su experti i u drugim oblastima, kao sto su globalna ekonomija, politika, pravo (pogotovo medjunarodno), gradjevina (posebno statika i dinamika), osobine materijala, rase vanzemaljaca i njihovu tehnologiju, to je opste poznato...

Nisam teoreticar zavere i iskreno ni u jednu od ovih kategorija se ne razumem
Pricamo samo - zasto toliko strasti unosite u pricu?

Citat:
Wi-Fi:Taj B-25 je kao komarac spram ovih sto su udarili u WTC, kod njih je samo goriva bilo nekoliko desetina tona teze... Inace, Empire je prilicno (strukturno) drugaciji od WTC kula.
Kao sto @Odin D. rece, celicna struktura gubi 50% osobina vec na 500-600 stepeni, sto je (uz probijanje nosaca samim uletanjem aviona) dovoljno da "pokrene" ~100.000t teske spratove...


Pa laicki, mi je izgledalo slicno, priblizno isto vreme su goreli, tamo je gorelo 4 sprata ovde 5, nije valjda da 10.000l goriva vise, koje gori na 280 stepeni cini razliku? Racunao sam da se to kompenzuje time sto je ovo novija zgrada, nadam se i bolje napravljena
(lepo sam ja rekao sada se ne prave zgrade kao nekada sto su se pravile)

Ni ovih 600 stepeni mi nije jasno?
Ako je zgrada bila sertifikovana sa standardom ASTM E119 koji podrazumeva izdrzljivost na jos vise temperature i nekoliko puta vise vremena nego sto je ova zgrada bila izlozena?
Plus sto nije dokazano da je ijedna komponenta zgrade bila izlozena tolikoj temperaturi

To je neki Srbin bio nadzornik pa su umesto sertifikovanog celika ugradjivali...nesto vec? :)

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 15:59 - pre 159 meseci
Ne verujem da vas iko smatra dovoljno ozbiljnim da bi se, sta vec, nervirao i "unosio strasti u pricu"...

Nije 10t vise goriva nego 50-100t po avionu/zgradi, i ne gori na 280 nego na ~900-1000.
To sto ti mislis da u USA nema nadzornika/inspektora kao u Srbiji je tvoja greska... Koliko se secam, tokom istrage je bilo utvrdjeno da grede nisu bile propisane sirine vec su na visim spratovima stavljali manje. Toliko o inspekciji, nadzoru, dozvolama itd.

@ milanche: Ta teorija (PatriotAct i sl.) bi eventualno i mogla da prodje, kad se ne bi kombinovala sa glupostima tipa "sta vatra moze celiku/betonu", "otkud zgrada pada vertikalno a ne k'o bukva u mom selu" itd.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 16:12 - pre 159 meseci
Nego, ima li neko objasnjenje kako minirati dvije zgrade od 400m kroz koje dnevno prodefiluje vise desetina hiljada ljudi, i u kojoj ima ko zna koliko stotina raznoraznih radnika obezbedjenja i odrzavanja - a da to niko ne primjeti?
Mislim, ne mozes valjda opasati stubove eksplozivom i na njemu napisati: "Misomor - ne dirati sledecih 5 dana"
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 16:16 - pre 159 meseci
Regrutujes te radnike obezbedjenja/odrzavanja u sluzbu, das im beneficirani radni staz/penziju i eto
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 16:36 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Nego, ima li neko objasnjenje kako minirati dvije zgrade od 400m kroz koje dnevno prodefiluje vise desetina hiljada ljudi, i u kojoj ima ko zna koliko stotina raznoraznih radnika obezbedjenja i odrzavanja - a da to niko ne primjeti?
Mislim, ne mozes valjda opasati stubove eksplozivom i na njemu napisati: "Misomor - ne dirati sledecih 5 dana"


To pitanje vec spada u domen ciste tehnikalije.

Nisam nikad bio u WTC, ali za predpostaviti je da zgrada te velicine sigurno ima na svakom spratu bar po prostorijicu
za tehnicke sluzbe (recimo, za kontrolu ventilacije na spratu, ili recimo server room, to obicno zovu technical space).

Zatim, nije retko da duz zgrade negde kroz sredinu ide kanal za izbacivanje djubreta (tipa, na svom spratu otvoris
vratanca u zidu, srucis djubre koje ide nanize sve do podruma).

Zatim, kablovi za kojesta (osvetljenje, Ethernet, itd) idu po tavanici koju od pogleda cesto razdvajaju rukom pomicni
gipsani paneli cca 50x50cm uglavljeni u mrezu od aluminijumskih limova. Pouzdano znam da se u taj medjuprostor na
zahtev management-a mogu ugraditi kamere za nadgledanje zaposlenih (moj prijatelj je radio takvu jednu instalaciju),
a ako moze kamera, zasto ne moze paketic 'plastelina' ?

Takodje - zasto bi bilo nemoguce da neko ovlascen (uniforma, bedz, uredna propusnica, itd) otvori recimo one crvene
ormarice ("u slucaju pozara razbiti staklo", itd), i napakuje sto-sta u konzolu prekidaca. Ili, recimo kutije za regulaciju
osvetljenja ili ventilacije na zidu - tu su, slabo ko ih dira, dovoljno je doci dan ranije, ili manje - isti dan u 4-5 ujutru.

Okreni - obrni....uopste mi nije tesko da zamislim da je neko potpuno neprimeceno i bez ikakvog rizika mogao da udje
i postavi bilo sta, sa nikakvim rizikom da iko u zgradi ukapira sta se zapravo tu nalazi.


 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 16:44 - pre 159 meseci
Citat:
@ milanche: Ta teorija (PatriotAct i sl.) bi eventualno i mogla da prodje, kad se ne bi kombinovala sa glupostima tipa "sta vatra moze celiku/betonu", "otkud zgrada pada vertikalno a ne k'o bukva u mom selu" itd.


Iskreno receno - ne znam, nisam jos stigao da se bavim tom disciplinom nauke i tehnike.

Oni koji se time bave, i to veliki broj onih najboljih u toj bransi, sa raznih strana su gotovo
od reda primetili gomilu nelogicnosti, i ako si uspeo da primetis - napisali do detalja sta i
zasto to smatraju nelogicnim,...i to su obavili na prilicno eksplicitan, javni nacin.

Ako mislis da pisu gluposti, ja licno ne znam sta bih im rekao. Ako ti znas sta smrdi u celoj
njihovoj prici, jedino sto ti ostaje da srocis neko pismo pa da im sibnes e-mail, adrese im
nije tesko naci na web-u, pa se lepo objasnite.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 17:06 - pre 159 meseci
Citat:
milanche: zasto ne moze paketic 'plastelina' ?

Moze, ali da bi srusio toliku zgradu treba ti 'kamion' plastelina i to ne postavljen po tamo nekim ormaricima nego u rupe na nosivim stubovima koje si prethodno izbusio hiltijem, a onda sve fino ozicio sa kilometrima kablova, i to tako da se ne vidi...

Da je tako lako rusiti tolike zgrade, zasto bi se neko 'ebavao sa avio-obukom, otimanjem aviona i zakucavanjem u zgradu i nekim visegodisnjim planiranjem kad jednostavno dodjes...
Citat:
- isti dan u 4-5 ujutru

i stamburas zgradu?


 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 17:20 - pre 159 meseci
Citat:
Marko83:

nedostatak argumenata se nadomesti licnim prozivanjem

Prvo, za pitanje nije potreban argument.
Drugo, ko je to lično prozvan?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 17:29 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: i stamburas zgradu?

Naravno da moze. Jesi gledao ti Die Hard?
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)05.05.2011. u 18:40 - pre 159 meseci
Ajmo zivo zivo...

 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 01:16 - pre 159 meseci
Blic pitanje za ove sto troluju i izazivaju bezveze.........

Koliko aviona je oteto?
Koliko je aviona udarilo u bliznakinje?

Molio bih tacne podatke......ah da, govoreci o avionima, koja je normalna procedura u slucaju otmice aviona?
Ako neko zna, bio bih mu zahvalan na podacima.

Hvala



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 01:26 - pre 159 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:koja je normalna procedura u slucaju otmice aviona?

Koliko ja znam, kod aviona se uglavnom koristi horizontalna procedura.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 02:14 - pre 159 meseci
He, he, Somborac rulz



Prikačeni fajlovi
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)06.05.2011. u 03:07 - pre 159 meseci
Citat:
Okreni - obrni....uopste mi nije tesko da zamislim da je neko potpuno neprimeceno i bez ikakvog rizika mogao da udje
i postavi bilo sta, sa nikakvim rizikom da iko u zgradi ukapira sta se zapravo tu nalazi.

Ni meni nije teško da zamislim da su došli vanzemaljci i svojim supermoćnim laserskim zracima porušili te zgrade, ali to ne znači da se to i desilo, iako je verovatnoća za to veća nego ta tvoja teorija. Zašto ? Zato što je nemoguće izvesti kontrolisano rušenje zgrade postavljajući eksploziv po random lokacijama u zgradi, pogotovo na mestima na kojima se ne može predvideti učinak eksplozije kao što su ventilacione cevi, otvori za bacanje smeća, otvori za kablove, itd. Tu jednostavno ima previše varijabli koje ni uz maksimalno detaljno planiranje ne mogu da se predvide. Zgrada se ruši tako što se eksploziv postavi na noseće stubove i odredi se tačan redosled i interval kojim ti stubovi treba da se sruše, kako bi zgrada pala onako kako su oni koji je ruše to zamislili. A ako bi neko pokušao da uradi to kako si ti opisao, dobio bi jedno veliko ništa. Tj. ako bi stavio malo eksploziva, napravio bi malo štete u unutrašnjosti zgrade i eventualno nekoliko žrtava koje bi se našle blizu centra eksplozije, ako bi uopšte neko i stradao. A ako bi stavili više ekploziva, odnosno onoliko koliko je dovoljno da zaista sruši zgradu, zgrada nikako ne bi pala kontrolisano, nego bi se razletela na sve strane. A to nije ono što se može videti na snimcima. Na stranu što bi za tako nešto bilo potrebno da neko unese kamion ekploziva u zgradu, a da ga niko ne primeti. I to ne jednu, nego tri zgrade. A da ne pričamo o tome da bi nakon korišćenja toliko eksploziva, tragovi o tome postojali na sve strane, pa samim tim i dokaz da je zgrada minirana.

Druga stvar koja škripi u vašoj teoriji je i samo postojanje aviona. Mislim, ako su već minirali zgrade, za šta će im oteti avioni ? Čemu komplikovanje ? Mogli su jednostavno da dignu zgradu u vazduh i optuže teroriste za to. Isti bi efekat bio. Ili mislite da bi US građani lakše poverovali u priču ako se u zgradu skucao avion, nego da su dignute u vazduh ogromnom količinom eksploziva.

Treće, zašto su baš udarili na WTC. Isti bi efekat dobili, tj. podršku, da su digli u vazduh nekoliko manje bitnih lokacija uz manje civilnih žrtvi i manje materijalne štete. Ako im je cilj bio da dobiju političku podršku za rat protiv terora, sasvim bi dovoljno bilo i to.

No, i pored svega toga, zašto je uopšte bitno da li je 9/11 zaista bila teroristička akcija ili lažiranje ? Evo, da se sada dokaže da je bilo lažiranje, šta bi to tačno promenilo u svetu ? Da li bi USA građani oštro osudili svoju vladu ? Pa verovatno, ali to više nije ta vlada i Obama može lepo da izađe pred kamere, napravi iznenađenu facu i priča o tome kako ne može da veruje šta su njegovi prethodnici uradili, oštro osudi taj akt, eventualno pusti koju suzu i teraj dalje. Da li bi neko prekinuo saradnju sa USA ? Naravno da ne bi, jer oni koji i sada sarađuju sa USA čine to iz interesa, a ne zato što misle da je USA nekakva moralna gromada, pa su sad odjednom saznali da je drugačije. Da li bi neka bitna sila, recimo Rusija ili Kina, zaratila zbog toga sa USA ? Ne bi, jer ni njima rat ne odgovara, ma šta god da USA uradi (osim možda direktnog napada na njihovu teritoriju, što verujem USA neće pasti napamet). Eventualno bi se javila tu i tamo po koja osuda, sadašnja američka vlada bi to prebacila na prethodnu i nikom ništa.

No, ono što mene začuđuje je to što se najviše ljudi iz tamo nekih banana država upire da dokaže da je 9/11 bio izrežiran, nego što to čine sami Ameri, kojima bi taj dokaz možda nešto i značio (ne znam samo šta). A kad ih pitaš šta bi sa tim i da se to dokaže, nemaju pojma, eventualno odvale da im je stalo do istine. A ako ih pitaš, šta bi njima značila ta istina i šta bi oni sa njom, e tu već ostaju bez odgovora, pa krenu na lično vređanje i o tome kako si ti bezosećajan, nemoralan, secikesa, američki plaćenik, ubio bi mamu za pare i šta ti ja znam.

Ja to traganje za istinom vidim ovako. To je kao da mesecima šmekaš kamenčugu u komšijinom dvorištu i tražiš načina da dođeš do nje, a pojma nemaš za šta će ti. Pa onda uzmeš pa osmatraš kada se komšija vraća kući, kada je kuća prazna, nađeš načina da mu uspavaš dobermana... i kada konačno nekako dođeš do te kamenčuge, shvatiš da ti ama baš ni za šta ne treba i da nemaš ideju šta ćeš sa njom, pa je zafrljačiš nazad u komšijino dvorište. Dakle, jednostavno gubljenje vremena. Ja razumem da neko hoće da zna istinu o tome gde mu je žena bila kada se tako kasno vraća kući (mada ni to nije za svakoga da zna s obzirom da mnogi ljudi nemaju stomak za istinu), jer to barem ima neku svrhu, tipa može da se razvede od nje ako sazna da ga vara. A šta ćeš sa tim ako saznaš da je bivša USA vlada lagala o nečemu ? Da kreneš sam sa zoljom na USA ? Ili možda da prekineš odnose sa svima u USA ? :) Pa nećeš, jer ako imaš interese da kontaktiraš sa nekim iz USA, ti ćeš to i raditi, ma šta mislio o USA. Ako nemaš, onda svakako već nemaš nikakve odnose sa istom.

Mislim, eto ti i primer milančeta. On je čovek već ubeđen da je sve to lažirano i da je USA najveće go*no na svetu, a i dalje živi i radi u toj istoj USA. A zašto ? Pa sigurno ne zato što mu je loše tamo i što nema izbora, već zato što ima interesa da bude tamo. Pa sad, da li je to dobra plata koju možda prima, sviđa mu se american way of life, odgovara mu tamošnja klima, navikao se na lokaciju ili nešto deseto, ili možda kombinacija svega toga, u to ne ulazim. Samo kažem da eto neko ko zna "the istinu" i još ima mogućnost da nešto uradi povodom toga (recimo da se odseli iz USA i prestane da im plaća porez čime direktno sponzoriše upravo takve akcije kojih se gnuša) to ne čini. Pa šta onda od "the istine" imaju oni po banana republikama koji nikada nisu ni videli USA uživo ? Šta, osetiće se važnijim ako saznaju da je neki političar lagao ? Pa čuj, politika i laganje su gotovo sinonimi, pa eto, ako niste to znali do sada... sada znate. To čisto da ne pomislite da ste jedini otkrili toplu vodu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88134 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.