Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

openSUSE 11.4 verzija

[es] :: Linux :: openSUSE 11.4 verzija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6559 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: openSUSE 11.4 verzija04.05.2011. u 15:30 - pre 158 meseci
Cim otvoris kmenu (ili lancelot nije bitno) odmah u favorites ti se nalazi System Settings koji sluzi kao glavni panel za tweak-ovanje KDE-a. Na tom panelu u donjem uglu imas Software Management ikonu - na KDE-u je KPackageKit podrazumevani package manager i normalno je da je to prvo na sta naletis (a da je vezano za package management), i to na svim distroima koji imaju podrsku za packagekit (skoro svim osim ArchLinux-a, nije se radilo na .xz podrsci, a ja mislim da cak i na Gentoo-u postoji podrska za packagekit i ebuild-ove).

KPackageKit upravlja po default-u i sa automatskim update-ovima pa se jednostavno namece novim korisnicima (ja nisam frishak sa Linuxom ali nigde tokom kratke upotrebe ne naleteh na Yast / Yumex ili nesto trece) tako da se i meni onako lepo nametnuo :)

Oni koji koriste openSuSe dugo znaju da nadju Yast bez frke. Ali recimo ja se secam da poodavno na Fedori nisam imao instaliranu alternativu po default-u pa sam morao da svlacim yumex da ne bih koristio to djubre, ili da se spustam u konzolu.

/edit:

Izgleda da sam slep bio do ociju, bio je i yast tu ili mi je prozor bio otvoren tako da se video Software Management ali ne i YAST ikona... Ovo nadjoh na netu:

http://ompldr.org/vODNhdA/kde_4.6_settings.png
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: openSUSE 11.4 verzija04.05.2011. u 15:57 - pre 158 meseci
Hm, i CentOS nema yumex po defaultu, ne znam zašto ga ne ubace...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: openSUSE 11.4 verzija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6559 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.