Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki gubitak download brzine preko wireless-a

[es] :: Wireless :: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11635 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.224.*



Profil

icon Veliki gubitak download brzine preko wireless-a27.04.2011. u 12:39 - pre 158 meseci
Problem koji imam je sledeći:
Nakačio sam se na drugarov internet preko airlive 5460 (podešen u WISP+universal repeater mod) i eksterne yagi antene od 18 dB (tzv. bazuka). Problem je u tome što sam prvih dana imao normalnu download brzinu (do 6 Mb/s) a onda je samo od sebe, iznenada, došlo do smanjenja na samo 300kb/s (ili i manje). Upload je ostao isti koliki je i bio!
Pokušavao sam sve i svašta: menjao ruter (stavljao tp-link 543g u client mod), menjao antenu (stavljao tp-linkovu omni od 8 db) i ništa nisam dobio!
Da li neko možda zna u čemu je problem (samo da napomenem da je drugaru i dalje brzina download-a normalna, oko 5-6 Mb/s)????
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a27.04.2011. u 13:22 - pre 158 meseci
ako nije uradjen QoS brzina zavisi od klijenta tj router tezi da omoguci naj veci moguci protok za svaku ip adresu sto naravno nije moguce ako ima vise klijenata,znaci vi cripte odredjeni protok i sada tvoj drugar gleda youtube ili je ukljucio torrent posto je on verovatno spojen kablom (mada nema neke velike veze) ti od protoka neces dobiti puno tj dobices ono koliko preostaje od celokupnog propusta ,a to je malo ili ako oboje ukljucite torrent sto je naj veci cirpitelj protoka da se izrazim tako necete ni ti ni on imati neki download.znaci odradite ogranicenje protoka i onda ces videti situaciju ako si vec menjao sve to sto si rekao.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.228.*



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 06:30 - pre 158 meseci
Nije u tome problem (kamo sreće da jeste, bar bih znao šta je u pitanju)! Meni je download mali i kada je njemu računar ugašen tj. ništa ne skida.
Još nešto sam primetio: u jutarnjim satima brzina ode i do 500-600 kb/s dok uveče to bude samo 30-tak kb/s (pa čak i 0 kb/s). Da li je problem možda do signala (hvatam ga sa 21-26 dBi)? Mada ništa jači nije bio ni u početku a brzina je bila normalna!
Ako neko ima neki predlog neka kaže.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 07:15 - pre 158 meseci
Možda je drugar pomerio svoj ruter (AP na koji se kačiš), ili pomerio antenu. Samo male promene mogu drastično da utiču na signal. Ti možeš da imaš najveću "bazuku" na svetu -- ako je udaljeni izvor signala slab, ne možeš da ga pojačaš ili premostiš fizičke prepreke. Očitaj na svom ruteru koju jačinu signala prikazuje za drugarov AP koji hvataš, da li je isti kao ranije ako se sećaš? Ako je ispod 20 dB to je problematično. Onda je to problem. Ako je preko 20 dB onda je nešto drugo problem.

Ovo je manje verovatno, možda vam je neko još "uleteo" na kanal koji koristite, neka drugar na svom ruteru promeni wireless kanal.

WISP+universal repeater mod nije najsrećnije rešenje, ja sam najpre to koristio (bolje AP + ruter). Inače sam WiFi početnik.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 08:20 - pre 158 meseci
koliki je ping izmedju vas???
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.228.*



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 08:59 - pre 158 meseci
Signal je preko 20 dBi (isto kao i pre, ni manje ni više).
Ping je od 20-25 ms.
Inače, udaljenost do druga je nekih 100 metara (ništa strašno)!
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.228.*



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 09:04 - pre 158 meseci
Znam da WISP+universal repeater nije najbolje rešenje, ali za sve drugo mi treba još jedan ruter (jedan da radi u client modu a drugi kao ap - pošto u kompu imam wireless karticu jer mi je komplikovano da vučem kablove). A probao sam i to, i ništa nisam dobio!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 09:31 - pre 158 meseci
Hm, čudno. 20 dB je ok, 100m je ok. Šta će ti "bazuka" za 100m? Resetujte obojica rutere, neka on promeni kanal.

Test tvog Ovislink rutera: napravi lokalnu bežičnu mrežu sa 2 računara WLAN na njemu i radi transfer podataka s jednog na drugi, npr. prenos filma i slično, da vidiš kako radi, normalno ili usporeno. Time eliminišeš ili konstatuješ mogući simptom.

Ja sam koristio na potpuno isti način kao i ti WISP + Univeral Repeater mode i kad sam uveo dva rutera (AP + ruter) -- progledao sam! Moju priču možeš da pročitaš ovde.

Mantaš i newtesla su experti za WiFi.
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.228.*



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 10:15 - pre 158 meseci
Bazuku sam stavio zato što sam nju dobio za dž! Pogledao sam tvoju priču! Takvo je bilo i moje prvobitno rešenje!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 10:33 - pre 158 meseci
Resetujte rutere, promenite kanal i javi kako ide.

Do tada će Mantaš i newtesla da napišu pravi odgovor . BTW, Mantaš kaže da taj Ovislink koji ti imaš zeza i da se pokazao kao nepouzdan -- rekao mi nikako da ne kupujem. On ima narednu verziju. Ja furam TPLINK opremu.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 15:07 - pre 158 meseci
koji standard koristis za tom 5460?
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 17:17 - pre 158 meseci
za tu brzinu u B ti treba prilicno jak signal, pokusaj u G
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 18:21 - pre 158 meseci
Koristim B+G! Na tom je i drugarov ruter!
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a28.04.2011. u 20:24 - pre 158 meseci
da ne bi izmisljali toplu vodu probaj da se nakacis kablom pa ce sve biti mogo jasnije,kakva je opticka vidljivost izmedju tebe i te yagi antene sto radi WISP+universal repeater..20dB nije isto kod tp linka i airlive tj na airlive je to dosta slab signal sto na tplinku i nije toliko malo, ping 20ms izmedju tebe i druga na 100 m je isto puno ..taj mod sto koristis moze jedan dan da radi kako treba sutra ne, posto jedna antena i salje i prima nikad neznas kako ce taj signal da se odrazi tj njegova refleksija..ja sam koristio taj mod nekada ali meni su antena i racunar bili u istoj ravni skoro, nije radilo lose..wireless da bi radio kako treba treba ispostovati mnogo ima solucija koje mogu da rade ali kako vidis i sam,koliko si siguran da su kablovi i konektori dobro odradjeni nekada je dovoljno i malo kise i mogu da se dese veliki padovi signala samim tim i protoka..koji drugar ima uredjaj i da li tu postoji opticka vidljivost izmedju tebe i njega...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
z14-15.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a29.04.2011. u 01:07 - pre 158 meseci
Cekaj malo, stani polako :) beshe u tom WISP modu ne mozes da biras kanal na kome ce da radi taj AP -5460?? U svakom slucaju, imas problem sa zagusenjem - kupi ruter po pola sa komsijom, postavi kod komsije, izaberi kanal koji nije niko zauzeo, i na kome najbrze prevlacis film sa komsijinog kompa na svoj - i cepaj; kad dodje do zagusenja - samo promenis kanal :)

Jos bolje resenje, ako je izvodljivo: u podesavanju opreme, za drzavu izaberes japan- dobijes tzv. 14 kanal, frekvencija 2484MHz - cist kao suza , jer ga niko ne koristi :) nazalost, nije bas po propisu, ali... ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
109.94.228.*



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a29.04.2011. u 06:20 - pre 158 meseci
Evo, sinoć sam uključio i drugi ruter tako da sad koristim klijent mod na jednom i ap mod na drugom. Protok je mnogo stabilniji, nema velikih oscilacija kao u WISP modu, čak sam i dobio veći protok oko 600-700 kb/s. Mozda je to samo zbog kiše koja je tada počela da pada pa se signal pojačao (ko će ga znati) - izgleda da samo kišnim danima mogu da imam net.
BTW probao sam i preko kablova i ništa posebno nisam dobio.
Danas mi ostaje da zarotiram antenu za 90 stepeni da vidim da li horizontalna i vertikalna polarizacija utiču na signal (mada ne znam ni koja je sad, ni koja mi treba)! Ako ni to ne pomogne, odustajem!
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a29.04.2011. u 07:17 - pre 158 meseci
zasto ne stavis mikrotik ili ga napravi ubaci dve PCI wi-fi kartice i resio si problem jedna u bridge sa drugarovim uredjajem druga u ap bridge i ima da radi..ako je kod drugara omni antena onda horizontalna polarizacija.ako nije onda po njegovoj anteni odredi i svoju polarizaciju.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a30.04.2011. u 07:40 - pre 158 meseci
Evo sad trenutno imam solidnu brzinu 2.5-3.0Mb/s a zašto se povećalo i zbog čega poima nemam. Više ga ne diram pa nek radi kako će raditi!
 
Odgovor na temu

leonids
zrenjanin

Član broj: 283968
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a30.04.2011. u 08:05 - pre 158 meseci
E, jb ga! Posle 5 minuta se opet sve vratilo na staro (oko 300 kb/s), a taman sam se ponadao!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a30.04.2011. u 15:39 - pre 158 meseci
Kad skeniraš bežične mreže oko sebe, koliko ih hvataš? Ja 60+. To je mnogo i loše. Jesi u gusto naseljenoj sredini ili ne? Da eliminišemo da li je do kanala ili ne.

Drugo, da li je tvoj drugar makar malo dirao/premeštao svoj ruter? Može li da proba da ga pomeri i da antenu stavi u drugačiji položaj? Napisao sam već, njegova izlazna snaga je mala, on ima omni antenu od 3-4 dB i udaljen je 100m. Ako samo malo dođe u nepovoljniji položaj, to će drastično da se odrazi na kvalitet, tj. oscilaciju signala kod tebe, što je upravo slučaj.

Treće, ako bi on stavio jaču antenu (recimo omni 8 dB) to bi puno značilo za tebe. To je najjeftinije rešenje. Ako ti imaš samo jedan računar i ok ti je da budeš kablom vezan na svoj Ovislink, ne treba ti drugi ruter; ako to nije slučaj, treba ti (AP client i ruter, kao u mom primeru).

Najbolja, trajna, sigurna i najskuplja varijanta je da tvoj drug na svoj WiFi ruter kablom zakači još jedan ruter (koji bi radio kao switch) i na njega stavi usmerenu antenu ka tebi. Ti bi svoj Ovislink vezao u WDS bridge s njegovim novim ruterom. Time se eliminiše problem slabog signala predajnika koji prosto ne može da se pojača s tvoje strane.

To je moj predlog, no imaj u vidu da sam se u životu igrao samo sa dva rutera i jednom malom mrežom .
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Veliki gubitak download brzine preko wireless-a

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11635 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.