Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[es] :: ISP :: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[ Pregleda: 4001 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davs
xx

Član broj: 71279
*.tel.net.ba.

icon adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!08.08.2006. u 07:32 - pre 185 meseci
Pozdrav svim članovima!
Ima li tko da može pomoči??? Imam adsl modem za pristup internetu, wireless Access point za wireless LAN (nas 5) i uzeo sam takodjer satelitski internet! Sve radi kako treba na mom računaru tj. Upload ide preko ADSL-a a Download preko satelitskog, e sad me zanima kako da na ostalim podesim to isto-znači adsl Upload, satelit Download??? Inače wireless mreža radi perfeltno osim toga! Puno pozdrava! I unaprijed Hvala na pomoći!
davs

Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
*.beotel.net.

Sajt: www.gtelefon.net

+10 Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!09.08.2006. u 23:55 - pre 185 meseci
cisko ruter SA 3 WAN PORTA..................

Ovo za ciska zbog cene od 2 500 - 3000 e smatraj salom.

za pocetak razmisli i procesljaj forum i naci ces sledece opcije.

Neka kanta od P-II racunara,sa najmanjim hdd-om koji mozes naci, ugradis mu 3 Lan kartice,instaliras software koji se zove Microtik i onda procesljas ovaj forum i naci ces sve sto ti je potrebno za tvoju stvar.

evi i linka za forum:http://www.elitesecurity.org/f231-Mikrotik

poz.
Ljubac

Odgovor na temu

davs
xx

*.tel.net.ba.

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!10.08.2006. u 07:04 - pre 185 meseci
Hvala na odgovoru, neki dan sam uspio to riješiti, treba samo na klijent racunarima da upise u lan settings IP adresu glavnog kompjutera, najcesce 192.168.0.1 i obavezno port 9202 i svi ce dijeliti satelitski internet. A sto se tiče Mikrotika, ima li šta besplatno od takvog software, trebao bih naći neki prog da se klijenti spajaju pomoću lozinke i praćenje prometa, tako nešto! Pa ako imaš kakav prijedlog javi!
davs

Odgovor na temu

SleepLess
SleepLess
Beograd

Član broj: 70723
194.247.205.*

+2 Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!16.08.2006. u 08:44 - pre 184 meseci
sto se tice mikrotica to su u pitanju ruteri za male i srednje mreze. u pitanju su neki pII ili PII kompovi sa brdom mreznih kartica i na njima radi normalno svaki softver koji nadjes.
ja sam licno na mikrotiku vozio red hat linux bez problema i on mi je rutirao saobracaj sa firminog servera ka netu i nazad.
a najlaksi nacin ti je da u ostalim masinama postavis ip adresu gateway-a onu koja je ip adresa tvoje masine i azuriras "arp" tabelu posto predpostavljam da radis sa windowsi-ichitjima. a u arp tabeli (koja se inace prikazu je sa "arp" komandom u dos prozoru) mozes da sredis rutiranje saobracaja kroz tvoju masinu a da ti ne opterecuje tvoju masinu.

poz
SleepLess over and out

Odgovor na temu

davs
xx

*.adsl-mo.bih.net.ba.

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!16.08.2006. u 15:34 - pre 184 meseci
hvala na odgovoru, pokušat ću i to! Ali bih volio kad bi mogao negdje naci kakav softwer lagan za korištenje pa da pomoću njega to sve sredim! pozz
davs

Odgovor na temu

anon105425
Nikola Paradzik
Tuzla

Član broj: 105425
*.PPPoE-502.sa.bih.net.ba.

Sajt: salines.biz

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!19.08.2006. u 00:41 - pre 184 meseci
Mozes li nam prenijeti svoje iskustvo sa tom kombinacijom adsl+Wireless Lan+Satelitski internet, posto imam nesto slicno u planu. Koji je sat provajder? stabilnost itd. hvala

Odgovor na temu

[es] :: ISP :: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[ Pregleda: 4001 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.