Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[es] :: ISP :: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[ Pregleda: 4214 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davs
xx

Član broj: 71279
Poruke: 15
*.tel.net.ba.



Profil

icon adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!08.08.2006. u 07:32 - pre 215 meseci
Pozdrav svim članovima!
Ima li tko da može pomoči??? Imam adsl modem za pristup internetu, wireless Access point za wireless LAN (nas 5) i uzeo sam takodjer satelitski internet! Sve radi kako treba na mom računaru tj. Upload ide preko ADSL-a a Download preko satelitskog, e sad me zanima kako da na ostalim podesim to isto-znači adsl Upload, satelit Download??? Inače wireless mreža radi perfeltno osim toga! Puno pozdrava! I unaprijed Hvala na pomoći!
davs
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
*.beotel.net.

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!09.08.2006. u 23:55 - pre 215 meseci
cisko ruter SA 3 WAN PORTA..................

Ovo za ciska zbog cene od 2 500 - 3000 e smatraj salom.

za pocetak razmisli i procesljaj forum i naci ces sledece opcije.

Neka kanta od P-II racunara,sa najmanjim hdd-om koji mozes naci, ugradis mu 3 Lan kartice,instaliras software koji se zove Microtik i onda procesljas ovaj forum i naci ces sve sto ti je potrebno za tvoju stvar.

evi i linka za forum:http://www.elitesecurity.org/f231-Mikrotik

poz.
Ljubac
 
Odgovor na temu

davs
xx

Član broj: 71279
Poruke: 15
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!10.08.2006. u 07:04 - pre 215 meseci
Hvala na odgovoru, neki dan sam uspio to riješiti, treba samo na klijent racunarima da upise u lan settings IP adresu glavnog kompjutera, najcesce 192.168.0.1 i obavezno port 9202 i svi ce dijeliti satelitski internet. A sto se tiče Mikrotika, ima li šta besplatno od takvog software, trebao bih naći neki prog da se klijenti spajaju pomoću lozinke i praćenje prometa, tako nešto! Pa ako imaš kakav prijedlog javi!
davs
 
Odgovor na temu

SleepLess
SleepLess
Beograd

Član broj: 70723
Poruke: 70
194.247.205.*



+2 Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!16.08.2006. u 08:44 - pre 215 meseci
sto se tice mikrotica to su u pitanju ruteri za male i srednje mreze. u pitanju su neki pII ili PII kompovi sa brdom mreznih kartica i na njima radi normalno svaki softver koji nadjes.
ja sam licno na mikrotiku vozio red hat linux bez problema i on mi je rutirao saobracaj sa firminog servera ka netu i nazad.
a najlaksi nacin ti je da u ostalim masinama postavis ip adresu gateway-a onu koja je ip adresa tvoje masine i azuriras "arp" tabelu posto predpostavljam da radis sa windowsi-ichitjima. a u arp tabeli (koja se inace prikazu je sa "arp" komandom u dos prozoru) mozes da sredis rutiranje saobracaja kroz tvoju masinu a da ti ne opterecuje tvoju masinu.


poz
SleepLess over and out
 
Odgovor na temu

davs
xx

Član broj: 71279
Poruke: 15
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!16.08.2006. u 15:34 - pre 215 meseci
hvala na odgovoru, pokušat ću i to! Ali bih volio kad bi mogao negdje naci kakav softwer lagan za korištenje pa da pomoću njega to sve sredim! pozz
davs
 
Odgovor na temu

anon105425

Član broj: 105425
Poruke: 11
*.PPPoE-502.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!19.08.2006. u 00:41 - pre 215 meseci
Mozes li nam prenijeti svoje iskustvo sa tom kombinacijom adsl+Wireless Lan+Satelitski internet, posto imam nesto slicno u planu. Koji je sat provajder? stabilnost itd. hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: adsl+Wireless Lan+Satelitski internet-Pomozite!!!!

[ Pregleda: 4214 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.