Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju

[es] :: GPS :: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 42829 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju30.05.2011. u 23:29 - pre 156 meseci
To sigurno nije SCGroute2.3, koja je to mapa?

Danas sam sasvim slučajno otkrio da i CNEurope2012.10, i AdriaRoute 3.00 imaju baš taj detalj koji sam naveo da nedostaje na SCGroute2.3. Mada ipak nemaju razne detalje nekih susednih mesta kojih ima na Contrastovoj mapi.

Što se mene tiče meni je bolja Contrastova mapa, zbog toga što me ne vodi nepostojećim putevima, i zbog toga što ima više detalja po nekim selendrama u koje ja svraćam. Možda će nekome drugome biti bolja SCGroute zbog toga što ima ucrtane pešačke stazice i offroad puteve, i neće mu smetati što ga relativno često navodi da vozi kola baš po tim vukojebinama, ali to je već stvar ličnog afiniteta. Meni SCGroute koristi kada treba da nađem kućne brojeve u Beogradu, ali kućni brojevi su ipak manje važni.

A garmin mobile XT je na mom PDA toliko spor da sliku osvežava jednom u skoro dve sekunde pa ne stiže da me prati dok krivudam uličicama u gradu (a to radim dosta brzo), već se gubi i počne da preračunava ili prikazuje sliku od prethodnog skretanja a ja već došao i prošao sledeću raskrsnicu. IGO8 radi glatko i bez većih problema, mada i on (tokom moje slalom vožnje po gradu) često zna da mi kaže da skrenem u drugu desno u trenutku kada sam ja već destak metara prošao tu "prvu" ulicu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju31.05.2011. u 21:31 - pre 156 meseci
Citat:
pisac: To sigurno nije SCGroute2.3, koja je to mapa?

Danas sam sasvim slučajno otkrio da i CNEurope2012.10, i AdriaRoute 3.00 imaju baš taj detalj koji sam naveo da nedostaje na SCGroute2.3.

Eto sam si sebi dao odgovor, adria route.

Citat:
pisac: Što se mene tiče meni je bolja Contrastova mapa, zbog toga što me ne vodi nepostojećim putevima, i zbog toga što ima više detalja po nekim selendrama u koje ja svraćam. Možda će nekome drugome biti bolja SCGroute zbog toga što ima ucrtane pešačke stazice i offroad puteve, i neće mu smetati što ga relativno često navodi da vozi kola baš po tim vukojebinama, ali to je već stvar ličnog afiniteta.

Kako to mislis da te vodi po nepostojecim putevima, ako si pravilno podesio sve kako treba ja jos nisam video da je garmin napravio pogresnu rutu, a za iGo se to desava ali zato su ugradili opciju alternativne rute pa biras sam.

Garmin je i dobar u tome sto razlikuje prioritet puta tako da se ne moze desiti da te vozi paralelno pored auto puta cak ni kad je taj put kraci, vozice te uvek kuda je i logicno da te vozi osim ako ti ne podesis drugacije (recimo stavis najkracim putem).

Citat:
Meni SCGroute koristi kada treba da nađem kućne brojeve u Beogradu, ali kućni brojevi su ipak manje važni.

Ajde sad ozbiljno...za sta ti koristis navigaciju?

Meni treba za posao, postavljacu teme takodje treba za posao...a posao me navodi na tacno odredjenu adresu / broj (cak i to nekada nije dovoljno jer je ulaz sa druge strane zgrade)...ne vidim kako ce mi biti dovoljno da me dovede na neki bulevar, a tek negde gde ima gomila ulicica sa istim nazivom...to mi ne vrsi posao i gubim vreme.

Ja bre garminu zameram sta ne mogu da unesem broj + slovo (recimo 8a) a kamo li da nema jos broja u celoj ulici pa to mogu i sa obicnom kartom.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju01.06.2011. u 00:11 - pre 156 meseci
AdriaRoute (3.00 koju ja imam) je loša, jer navodi jednosmernim ulicama u pogrešnom smeru, i pravi skretanja tamo gde je zabranjeno.

SCGroute2.3 je bolja, ali od početka imaju neki problem sa zumiranjem mape, ta mapa izgleda drugačije nego druge "normalne" mape, i mnogo se sporije iscrtava na Garminu (prikazuje previše detalja, ne zumira se sama kako treba, i slično). Primer: kada vozite autoputem sa normalnom mapom, kako prilazite skretanju na autoputu, tako se pogled zumira i počinju da se iscrtavaju okolne ulice pored autoputa. To kod SCGroute ne radi, tamo se uvek vide okolne ulice dok vozite autoputem. Previše nepotrebnih detalja, odvlači pažnju i otežava pregled, i usporava iscrtavanje.

Citat:
bakara: Kako to mislis da te vodi po nepostojecim putevima, ako si pravilno podesio sve kako treba ja jos nisam video da je garmin napravio pogresnu rutu, a za iGo se to desava ali zato su ugradili opciju alternativne rute pa biras sam.


Kroz grad uvek vozim najkraćim putem, jer ni Contrast ni SCGroute ne uzimaju u obzir gužve u glavnim ulicama, pa "najbržim" putem u stvari stignem najsporije . E, kad uključim taj najkraći put, onda SCGroute počne da me navodi pešačkim stazama i preko nekih njiva, a to mi Contrast ne radi.

Citat:
bakara: Ja bre garminu zameram sta ne mogu da unesem broj + slovo (recimo 8a) a kamo li da nema jos broja u celoj ulici pa to mogu i sa obicnom kartom.


Možeš, kako ne možeš. SCGroute ima unesene sve brojeve sa slovom, kao POI tačke. Uđi u izbor za POI, i unesi ime ulice sa brojem i slovom, i dobićeš tačnu poziciju te adrese. Kod naprednijih softvera (npr. Garmin Mobile XT) je to u POI grupi "građevinski objekti" -> "zgrada", pa možeš sve te brojeve i da izlistaš.
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju02.06.2011. u 11:35 - pre 156 meseci
GPS koristim iskljucivo na mobilnim telefonima (Symbian i Android).
Mape za Ndrive se update-uju na mesecnom nivou (uglavnom). Imao sam prilike da vidim kako to izgleda kod nekoga ko je platio ceo program i mape su novije i detaljnije. Na zalost nisam uspeo ni za sebe da uzmem sa tog telefona neku noviju od ovih koje kruze internetom. Inace, mapa (CT mapa) koja je u tom placenom Ndrive-u bila sveze updateovana je bila detaljnija nego Contrastova mapa na planplus.rs
Kada sam video kako to lepo i fino radi, kada se ima updatovana mapa, resio sam da i ja razmislim o legalnoj kupovini Ndrive-a. Ipak to sada i nije toliko skupo kao nekada.

P.S. Za sebe sam izveo zakljucak, pored Ndrive-a sam zauvek rekao zbogom Garminu. Za moje potrebe GPS-a, lakoca koriscenja Ndrive-a prevazilazi sve eventualne prednosti Garmina.
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju02.06.2011. u 21:26 - pre 156 meseci
Citat:
pisac: SCGroute2.3 je bolja, ali od početka imaju neki problem sa zumiranjem mape, ta mapa izgleda drugačije nego druge "normalne" mape, i mnogo se sporije iscrtava na Garminu (prikazuje previše detalja, ne zumira se sama kako treba, i slično). Primer: kada vozite autoputem sa normalnom mapom, kako prilazite skretanju na autoputu, tako se pogled zumira i počinju da se iscrtavaju okolne ulice pored autoputa. To kod SCGroute ne radi, tamo se uvek vide okolne ulice dok vozite autoputem. Previše nepotrebnih detalja, odvlači pažnju i otežava pregled, i usporava iscrtavanje.

Iskreno, nisam probao scg 2.3, koristio sam 2.0, a posle prepiske sa tobom sam ubacio 2.4NT i ona ima ihahaj detalja...mislim da detaljnije ne moze (cak pise koje gorivo toce na kojoj pumpi)

Sto se tice samog rutiranja garmin je tu tata za sve i ja jos nisam video navigaciju koja iscrta logicniju rutu. Detalje na mapi podesavas sam ili iz programa ili iz map source, rekao bih da si ti nabudzio detalje na maksimum pa ti zato koci.

Citat:
pisac: Kroz grad uvek vozim najkraćim putem, jer ni Contrast ni SCGroute ne uzimaju u obzir gužve u glavnim ulicama, pa "najbržim" putem u stvari stignem najsporije . E, kad uključim taj najkraći put, onda SCGroute počne da me navodi pešačkim stazama i preko nekih njiva, a to mi Contrast ne radi..

garmin iscrtava stvarno najbrzu rutu, a ako hoces najkracu onda je tu bukvalno najkraca i nema sta da se bunis...ali evo kako ja koristim garmin da izbegnem guzvu...

Ukljucis on izabere rutu, kad vidis guzvu jednostavno skrenes kuda ti mislis da treba a prepustis garminu da nadje novu rutu...do sad je uvek bilo najbolje tako, jednostavno ne zelim stalno da slusam navigaciju, vozim po nekad i na svoju ruku a on neka racuna.

Citat:

Nisam znao...ovo je neprocenjivo!

Citat:
samo_da_pitam: Inace, mapa (CT mapa) koja je u tom placenom Ndrive-u bila sveze updateovana je bila detaljnija nego Contrastova mapa na planplus.rs
Kada sam video kako to lepo i fino radi, kada se ima updatovana mapa, resio sam da i ja razmislim o legalnoj kupovini Ndrive-a. Ipak to sada i nije toliko skupo kao nekada.

P.S. Za sebe sam izveo zakljucak, pored Ndrive-a sam zauvek rekao zbogom Garminu. Za moje potrebe GPS-a, lakoca koriscenja Ndrive-a prevazilazi sve eventualne prednosti Garmina.

Ndrive i Igo imaju iste mape, sa razlikom sto ndrive zna da napravi bas glupe rute, inace ndrive moze biti odlicna navigacija samo to da srede.
@pisac
ndrive bi ti se svideo on uvek pravi neke najkrace moguce rute pa makar one isle i kroz parking

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju11.06.2011. u 13:29 - pre 155 meseci
Samo jedno pitanje:

da li je neko od vas, posebno od vas koji zagovarate superiornost Garmina pokusao da napravi jedan ovako uporedan test GPS sistema?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju13.06.2011. u 09:34 - pre 155 meseci
Ja jesam. Ima i Igo i Garmin i cesto ih drzim istovremeno ukljucene. Obe navigacije su dobre. iGO je lepsi a Garmin za nijansu bolje navodi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju14.06.2011. u 22:45 - pre 155 meseci
Evo ovako,

paralelno sam testirao ta 2 siatema prosle godine na relaciji NS-Hamburg (oko 1900 km) sa oko desetak medjuodredista.

Vozac je savrseno poznavao put (vise od 100 puta je isao i poznaje sve detalje). Bolje od bilo koje navigacije.

Oba uredjaja su, uslovno receno podjednako podesena. Optimalna (jednostavna) metoda. (Na Igo8 sistemu su odabrane mape koje granicne prelaze normalno sastavljaju)

Rezultati su sledeci:

Igo je pogresio 12 puta (vucene su crtice)
Garmin 35 puta od cega su 3 fatalne greske gde je bez ikakvog razloga zeleo da skrene sa autoputa, ili sa glavnog puta koji je inace i jednostavniji i kraci od onog na koga je zeleo preci (TMC iskljucen kod obe navigacije).

Paralelno sa njima, na nemackim putevima je ukljucena i treca navigacija, TomTom koja nije napravila ni jednu gresku na glavnim saobracajnicama i samo 2 beznacajne na sporednim.


Najverovarnije ste vi (Supurovic i Ventura) u pravu kada su u pitanju puteljci kroz sumu (to nisam testirao); ocigledno da Igo8 nije za to predvidjen, ali u gradovima se Igo8 (bar u poslednje 2 godine) bolje snalazi.

Mislim da je Bakara svoje zapazanje vezao za neko predjasnje vreme kada je Garmin stvarno bio u prednosti, ali se Igo8 u poslednje 2 godine neverovatno razvio. Mape bolje i brze funkcionisu; manje gresi, daje preglednije podatke na displeju (narocito Riks skin), lakse i jednostavnije se dolazi do novih mapa (i autorizovanih i piratskih). Recju, bez obzira sta statistike o prodaji govore, mada nisam bas siguran da su tacne, Igo8 ima prednos koja je iz dana u dan sve veca.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 14.06.2011. u 23:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 00:40 - pre 155 meseci
Nisam imao prilike da licno koristim Igo ali ono sto sam video, razumeo sam da koristi identicne mape kao i Ndrive.
Godinama je Garmin bio pojam za navigacije, i imam utisak da je puk'o poput Nokije. Posle Garmina, lakoca upotrebe Ndrive me fascinira. Koliko sam primetio Igo bi trebalo da je samo jos bolji i od Ndrive-a.
Poredio sam skoro na kratko u inostranstvu Ndrive i Nokijine Ovi maps, i iako Ovi maps imaju jedinu prednost postojanje 'satelit view' (kao na google maps) sve ostalo je u korist Ndrive-a.
Sa opcijom koju ima, da pretrazuje POI online, i pri tome koristi google bazu, je fenomenalan.

Da nije sve idealno govori i npr. to da iako je Lomina ulica u Beogradu vec duze jednosmerna, Ndrive nema nikakav problem da te navodi kroz takvu jednosmernu ulicu u suprotnom smeru :) i to sa najazurnijim mapama.
Garmina zbog glomaznosti i prestanka podrske za Symbian, cuvam do kraja leta, a nakon toga...

Meni je npr. paradoksalno da neobavesteni ljudi i dalje placaju serviserima 15 € da im se 'ubaci' Garmin u telefone a za skoro dupli iznos mogu da kupe neku legalnu navigaciju i imaju stalno azurirane mape. To naravno govorim o online kupovini, posto sam skoro video Ndrive (sowtware) u domacoj vodecoj kompjuterskoj prodavnici i cenu pored od preko 7 hiljada! Postojale su dve verzije sowtware-a sa razlicitim mapama ukljucenim ali je sve jedno preskupo u odnosu na istu kupovinu samo online.

Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 00:55 - pre 155 meseci
Citat:
zarsilic: Igo je pogresio 12 puta (vucene su crtice)
Garmin 35 puta od cega su 3 fatalne greske gde je bez ikakvog razloga zeleo da skrene sa autoputa, ili sa glavnog puta koji je inace i jednostavniji i kraci od onog na koga je zeleo preci (TMC iskljucen kod obe navigacije).


Da bi "test" bio relevantan potrebno je i reći koje su mape bile aktivne na oba uređaja (i to po državama), i na kojim specifičnim mestima (i državama) su greške pravljene odnosno da li su greške mogle imati veze sa prelaskom granice ili prepravkama na putnoj mreži, itd...

A za one "fatalne" greške na Garminu, možda bi bilo korisno i reći koji je model Garmina bio u pitanju i da li je imao u sebi aktivne različite mape koje se preklapaju upravo u toj državi u kojoj je pravio greške.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 07:34 - pre 155 meseci
Citat:
zarsilic
Najverovarnije ste vi (Supurovic i Ventura) u pravu kada su u pitanju puteljci kroz sumu (to nisam testirao); ocigledno da Igo8 nije za to predvidjen, ali u gradovima se Igo8 (bar u poslednje 2 godine) bolje snalazi.


Ne razumem cemu ovakav maliciozan komentar. Na puteljcima kroz sumu tesko da ce ijedan GPS koji ne prikazuje topo o sat karte da ti pomogne. Doduse, Garmin zna i dosta takvih puteljaka.

Ja sam GPS uredjaje koristio na nacin kako ga koristi svaki prosecan imalac takvih uredjaja u Srbiji i - naravno - u Srbiji, sa kartama koje su napravljene za Srbiju.

Garmin ima najvecu prednost u tome sto, ako negde primetis gresku, mozes da je posaljes InfoTeam-u i ona ce biti ispravljena u sledecoj verziji karte koju svi korsinici dobijaju bespaltno. Sa drugim proizvodjacima to ne moze.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 10:37 - pre 155 meseci
Nema mesta malicioznosti. To sam napisao sa dobrom namerom jer sam pretpostavio da su komentari bazirani na takvoj vrsti puta: ti kao biciklista po sumama i bespucima, Ventura kao vozac onog sklopotala na 4 tocka sto ni na sta ne lici .

@Pisac

napisao sam da smo se trudili da izjednacimo uslove za obe navigacije: on na svom Garminu koji koristi duze vreme (naravno, redovno azuriranim i placenim 400 eura, model ne znam, ali nije toliko bitan ako su mape azurirane) i ja sa svojim Igom, najobicnije kinesko dj. od recimo 250 eura (obzirom da je napakovan sa WiFi kamerom,FM-om, Bt-om i jos raznim nepotrebnim glupostima).

Napominjem da se obojica poprilicno razumemo u ovu oblast i da su mape sastavljene "po propisu" ne bilo kako i bilo koja sa bilo kojom. Ovo kazem zbog sastavljanja na granicnim prelazima jer to savrseno moze da se uklopi.

Greske koje su pravile navigacije nisu bile na granicnim prelazima vec uglavnom na regionalnim i gradskim putevima. Svi su oni navodili na istu medjuodredisnu tacku, ali su to razlicito odredjivali. Da ponovim, kao sto sam napisao u svom prethodnom postu, vozac je savrseno poznavao put, bolje od svake navigacije, sasvim sam siguran u to. Kao sto svako od nas poznaje svoje mesto stanovanja sa blizom okolinom.

Jos da dodam da me je jedna od Garminovih mapa (nevezano za ovaj test NS-HA) redovno navodila u Dunav prilikom prelaska klisanskog mosta u Novom Sadu, mada puta uopste nije bilo, ili ga ja nisam nikada tamo video.


@Supurovic

karte je moguce ispravljati i u iGo reziji, ali ne preko navigacionog uredjaja vec je za tako nesto potrebno pristupiti NETu. Na zalost, ne azurira se bas sve kako bi to zeleli, a dodatne probleme pravi i mesanje cirilicnog i latinicnog pisma. Sve u svemu, ove navigacije su korisna pomagala s tim sto se mora napomenuti da su od idelnog navodjenja jos uvek daleko.


Sto se Srbije tice i Contrastovih karti, one su posebna prica. Imam utisak da ce uskoro biti zaboravljene ako ne preduzmu nesto radikalno. NQ im je za petama.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 22:54 - pre 155 meseci
Citat:
zarsilic
Mislim da je Bakara svoje zapazanje vezao za neko predjasnje vreme kada je Garmin stvarno bio u prednosti, ali se Igo8 u poslednje 2 godine neverovatno razvio. Mape bolje i brze funkcionisu; manje gresi, daje preglednije podatke na displeju (narocito Riks skin), lakse i jednostavnije se dolazi do novih mapa (i autorizovanih i piratskih). Recju, bez obzira sta statistike o prodaji govore, mada nisam bas siguran da su tacne, Igo8 ima prednos koja je iz dana u dan sve veca.


Ne, Bakara je koristoi najnovije verzije mapa i za iGo i za Garmin (objasnio sam koje ranije)...i kao sto rekoh iGo zavrsava posao, ali za nekoga kome navigacija sluzi za posao sme da se pouzda samo u garminove mape pa makar bile ruzne i sto puta.
A ranije sam i napomenuo da nije problem da te bilo koja navigacija odvede od grada do grada (ma to moze i mapa na papiru), problem je kad stignes u taj grad da nadjes tacnu adresu.

Evo pre neki dan sa prijateljem bas trazimo bulevar arsenija carnojevica 54 (agencija kontiki), garmin nalazi odmah...iGo nema broj (besmisleno, ulica je ogromna) i nudi ako se secam broj 52 koji se u stvari nalazi u drugom bloku zgrada (veze s vezom nema), garmin nas dovodi na tacnu lokaciju, zatim trazimo menjacnicu posto je nema u blizini...u garminu imate i vecinu menjacnica, zakljucak izvedite sami.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju15.06.2011. u 22:59 - pre 155 meseci
Citat:
samo_da_pitam
Godinama je Garmin bio pojam za navigacije, i imam utisak da je puk'o poput Nokije. Posle Garmina, lakoca upotrebe Ndrive me fascinira. Koliko sam primetio Igo bi trebalo da je samo jos bolji i od Ndrive-a.

Za bilo koju ozbiljnu namenu se koristi garmin, ja jos nisam video iGo sa plovnim putevima i stazama van grada.

Ndrive nije los ali treba da dorade logiku kojom se prave rute.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju16.06.2011. u 07:30 - pre 155 meseci
Eto bas prekjuče, na prilazu Užicu od Zlatibora, iGo napravio dve kardinalne greške: uputio na jednosmerne ulice u pogrešnom smeru... To su ulice koje su takve decenijama unazad i nikad im se status nije ni menjao.
 
Odgovor na temu

sesticlj
Sestic Ljubisa
Gradiska

Član broj: 59248
Poruke: 110
*.teol.net.

Sajt: www.global-gps.ba


Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju16.06.2011. u 12:25 - pre 155 meseci
Ko imalo razmišlja dok vozi dobre su i jedna i druga i treća karta, ali da se jedna od njih ističe kao najbolja to se nemože reći jer sve imaju puno grešaka. Opet napominjem to je zenemarljivo za onoga ko razmišlja dok vozi, a ne za one koje voze slijepo po navigaciji. Skupljaj te greške i šaljite ih redovno i samim tim ćemo imati dobru kartografiju.

Možda je bolje pitanje koji navigacijski softw je bolji, Garminov, Mireo ili neki iz iGO grupe? Velike su razlike u rutiranju, načinu navodjenja i sl.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju16.06.2011. u 23:10 - pre 155 meseci
Evo danas opet situacija, treba da odem na adresu Milosev kladenac 14b, garmin me je odveo na adresu iz prve...probajte iGo ja nisam ni pokusavao!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju28.06.2011. u 21:06 - pre 155 meseci
Ajde probaj sa Garminom da odes u ulicu Novosadsku 1 u Beceju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju30.06.2011. u 14:16 - pre 155 meseci
Citat:
zarsilic: Ajde probaj sa Garminom da odes u ulicu Novosadsku 1 u Beceju.

Jel to bivsa ulica Mose pijade?
Tu koliko vidim ima dosta promenjenih naziva...?




Ja sam ovih dana dosta putovao i koristio sam iGo gde god je mogao da zavrsi posao i mogu reci da je dosta pregledan kada treba da se negde skrene, ali opet...kako u njemu nisam mogao da nadjem najblizu benz. pumpu, ikeu i praktiker vise sam koristio garmin.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dragancce
dragan r
Nis

Član broj: 24819
Poruke: 656
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju30.06.2011. u 14:24 - pre 155 meseci
Evo rekoh da kazem po nesto koristim od pocetka iGO mape i obisao sam pola srbije poprilicno kad se ogovori o malo vecim mestima do mesta me vodi eventualno do ulice doduse ne pouzdam se mnogo u ulicu kad pricamo o broju ulice to uglavnom kad se radi o manjim mestima, zaboravite. Za Beograd ili Nis ima i brojevi ulica to nije sporno. Ja sam u Negotinu imao problem, vodio me ladno kroz slepu ulicu zaglavio me. Tako da u principu, mene iGO vodi do mesta i eventualno glavne ulice ali brojeve zaboravite.
Doduse ne bih znao ni kako treba sada instalirati drugi neki softver i kako se ubacuju druge mape da isprobam
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Najdetaljnije mape srbije po vasem misljenju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 42829 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.