Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatne akcije Respublike Srbije!

[es] :: E-Poslovanje :: Besplatne akcije Respublike Srbije!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 31008 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CodeName

Član broj: 156173
Poruke: 24
79.101.214.*



Profil

icon Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 14:06 - pre 197 meseci
Gde bi po vasem misljenju bilo najbolje pisati akcije:NIS,JAT,TELEKOM,EPS,GALENIKA ili AERODROM "NIKOLA TESLA" ???
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 15:11 - pre 197 meseci
Svi dobijaju jednak broj akcija svakog preduzeca i jednaku novcanu nadoknadu ...

ne znam sta tu imas birati ... mozda ako hoces da otkupis od nekoga ali to bi trebao sam da navedes...
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 15:23 - pre 197 meseci
Ako mislis gde treba da odes da se upises za akcije onda je to POŠTA.
Kada ih dobijes onda ces verovatno moci da ih prodas, ili da cekas da im
skoci cena (ili padne).
 
Odgovor na temu

milan.dinic
Milan Dinic
Novi Sad

Član broj: 157176
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: milandinic.blogspot.com


Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 16:57 - pre 197 meseci
@dr.pametnjakovic and @pancevac2006: NIS,JAT,TELEKOM,EPS,GALENIKA ili AERODROM "NIKOLA TESLA" su komanije za koje se mogu uzeti akcije
CodeName je pitao za preporuku a ne za obijasnjenje kako gde....


@CodeName


ja glasam za TELEKOM, mislim da su oni poprilicno veliki lopovi i da ce tesko propasti :)

pozz


 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 17:33 - pre 197 meseci
A koje rekao da moye da se bira od koje ces firme da dobijes akcije?
Nisam znao za to.
 
Odgovor na temu

CodeName

Član broj: 156173
Poruke: 24
77.46.213.*



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 17:38 - pre 197 meseci
Naravno da mozes da biras! I ja sam isto mislio telekom...
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
79.101.130.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 17:58 - pre 197 meseci
Nema biranja.

"Svi građani koji se prijave dobijaju jednak broj akcija u svakom preduzeću, kao i u drugim preduzećima koja će se privatizovati."

http://www.merr.sr.gov.yu/aktuelno/jp_lat.php
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.adsl.beocity.net.



+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 18:09 - pre 197 meseci
Pa i ja mislim da je to posteno.
Sto bi neko dobio akcije telekoma a neko NIS-a. To je onda vec neposteno.
Ja dobijam isti broj i od svakog preduzeca kao i ti, i to je ok.
 
Odgovor na temu

milan.dinic
Milan Dinic
Novi Sad

Član broj: 157176
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: milandinic.blogspot.com


Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 19:42 - pre 197 meseci
Izgdeda da ste upravu. Iz nekog razloga sam dosao do zakljucka da se mogu birati akcije nakon prelistavanja Blica (http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=18639). Ocigledno vest o akcijama nisam procitao detaljno. Sada jesam. Nema biranja koje firme ce se akcije uzeti.

Evo i snimka vesti sa B92 sa vestima o besplatnim akcijama

http://www.youtube.com/watch?v=WOm0K4rHeJA

 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!08.02.2008. u 23:41 - pre 197 meseci
Da ... nema biranja ... tako je jedino fer ... onako bi bila otimacina ... u smislu ko ima bolje veze i informacije taj bi svakako profitirao ...
 
Odgovor na temu

nishtachorbasto
AD Imlek

Član broj: 172388
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!09.02.2008. u 19:02 - pre 197 meseci
po zakonu koji je proklamovala Vlada a u vezi sa dodelom besplatnih akcija, svako lice koje ispunjava u zakonu navedene uslove dobice iz svakog od navedenih javnih preduzeca poporcionalan broj akcija... znaci nema biranja jer to bi bio pravi haos... posle isteka istim zakonom propisanog roka od sest meseci, kojim se zabranjuje bilo kakvo trgovanje ili transakcija sa pomenutim akcijama, mozete da ih prodajete odnosno menjate na berzi za akcije popularnijih preduzeca. koje ce preduzece to biti mozete da saznate kod brokerskih kuca. idealna situacija je da vam neko na osnovu finansiskih pokazatelja da procenu. zez je sto to obicno kosta. ima jos jedna zabluda koja meni licno extremno podigne pritisak svaki put kada je cujem od Mladje i ekipe.. to je prica o 1000 eura. u najboljem slucaju mozete da naplatite 600eura od te rabote.. stvarno nema nikakve logike opravdane bilo kakvim ekonomskim pokazateljem da ce svako da dobije po 1000 eura.
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!09.02.2008. u 20:23 - pre 197 meseci
Citat:
nishtachorbasto:u najboljem slucaju mozete da naplatite 600eura od te rabote.. stvarno nema nikakve logike opravdane bilo kakvim ekonomskim pokazateljem da ce svako da dobije po 1000 eura.


Jel možeš nama ne upućenima da obrazložiš koji ekonomski pokazatelji su tebe naveli na zaključak da će biti manje od 600€? Ja sam svestan da Mlađa skuplja političke poene cifrom od 1000 evrića i baš bih voleo da čujem nekog ko se razume u materiju, a nije politički obojen...
 
Odgovor na temu

casper1011
Zeljko S
novi sad

Član broj: 149514
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!10.02.2008. u 00:56 - pre 197 meseci
Sto se tice akcija da li ce mo birati u kom preduzecu ce mo ih imati ne znam i nisam citao ali na startu dobijamo akcije u vrednosti od 1000 evra. Tih 1000 evra ce mo imati , e sad zavisno od poslovanja preduzeca u kome su nam akcije zavisice i da li ce nam akcije vredeti 600 ili 1600 evra. Ako mislite da ce preduzece propadati i da ne posluje dobro najbolje je sto pre da prodate akcije i uzmete sto vise ,dok u slucaju da mislite da je to stabilno i napredno preduzece mozete ostaviti akcije i cekati da se preduzece razvije a vase akcije dobiju sto vecu vrednost.Vrednost vasih akcija i vrednosti preduzeca se proporcionalno povecavaju,ako se vrednost preduzeca duplira i vrednost vasih akcija ce biti duplo veca Najbolja opcija je akcije uloziti u neko malo nepoznato preduzece koje ima perspektivu za poslovni i finansiski uspeh ali i jako rizicno jer je takvih jako malo i moze se ugasiti a vi izgubiti sve, samo ljudi koji se aktivno bave berzom su upuceni u to i kakva preduzeca to mogu biti.
U Crnoj gori je vec bila podela akcija i veoma je postala opasna igra, bukvalno su se kladionice zamenile sa berzom i trgovinom akcijama. Evo jedan primer mog prijatelja iz Crne Gore- Dobio je akcije koje su se delile i jos je svoje nesto ulozio i imao je vrednost akcija od 10000 evra u ne znam tacno kom preduzecu. Prosle godine Rusi su masovno kupovali stanove i firme po crnoj gori i akcije su strasno rasle u prduzecima \u jednom trenutku vrednost njegovih akcija je dostigla 70000 evra... 7 puta veci iznos nego kada je kupio. E sad , on je mislio da ce se preduzece jos uvek razvijati i napredovati ali posle par meseci vrdnost akcija je pala iumesto 70000 kojih je mogao podici akcije su mu vredele 30000, iako je dobar mogao je mnogo vise uzeti. Sa ovim sam samo jedno pravilo hteo reci koje mislim da je vazno .... ne biti previse halapljiv i na vreme podici akcije ako se njihova vrednost par puta uveca.
Zeljko
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!10.02.2008. u 01:22 - pre 197 meseci
koliko se upucen, ispada da te firme pojedinacno mnoooooogo vrede
narodu (koji nema akcije ili ima bezvredne akcije) se daje do 25% (ili bese malo vise ili manje?) od svakog preduzeca
svi punoletni gradjani koji nemaju akcije (ili imaju bezvredne) imaju pravo na te akcije

hm, koliko je to u brojevima i ako svako dobije po hiljadu evra u akcijama, koliko su procenjene te firme? cini mi se preterano mnogo

urkatko, ne dele akcije do 1000e nego dele svima prijavljenima (krajnji rok za prijavu bese jun?) jednak broj akcija posle prijavljivanja


nek me neko ispravi, ne pratim vise ovo, imam pametnija posla

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.02.2008. u 02:32 GMT+1]
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
77.46.198.*



+323 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!11.02.2008. u 20:27 - pre 197 meseci
http://www.priv.yu/
Pretrazivac.
Ko ima pravo na besplatne akcije!!!
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

nishtachorbasto
AD Imlek

Član broj: 172388
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!12.02.2008. u 18:18 - pre 197 meseci
Ovako, kada su Mladja i ekipa govorili o po 1000 eura koje bi svaki pojedinac koji dobije besplatne akcije trebao da naplati u nominalnom iznosu od prodaje tih akcija nisu s detaljno osvrnuli na realno stanje i pre svega finansiske pokazatelje na kojima bi trebalo da temelje tu cinjenicu o kojoj govore i naravno prikupljaju politicke poene. ne kazem da neko nece uzeti za te akcije i po nekoliko hiljada eura ali ono sto je vrlo verovatno je da u periodu od godinu ipo do dve ta suma ce se verovatno vrteti daleko ispod obecanih 1000 evrica.. zasto je to tako? zato sto u Srbiji postoji pre svega ogromna finansiski nepismena populacija, ogroman procenat stanovnistva zivi u kategoriji siromasnih, nezaposlenost je ogromna, stomaci prazni a apetiti veliki.. kada akcije stignu na naplatu pritisak na trziste ce biti ogroman i cena akcija ide dole.. gde ce se zaustaviti to je sa ove distance tesko prognozirati. to ce biti prilika za one `koji ne moraju da zure sa prodajom`. moci ce da kupe prava ili akcije i tako sebi u nekoliko kasnijih godina verovatno obezbede vistruke zarade...pitanje je na osnovu kojih pokazatelja temeljim svoju tvrdnju da ce u najboljem slucaju svako dobiti po 600eura? napomenucu Vam da govorimo o preduzecima koja se velikim delom finansiraju iz budzeta, preduzecima koja nisu u sustini shvatila i organizovala se na trzisnom principu poslovanja (neka se tako deklarisu ali to nisu), takodje govorimo i o preduzecima koja su monopolisti na trzistu na kome posluju. kada malo detaljnije pogledate finansiske izvestaje svakog od ovih preduzeca i analizirate racio brojeve a ovde mislim na pokazatelj likvidnosti, aktivnosti, finansijske strukture, rentabilnosti i posebno trzisne vrednosti vidimo da se ova preduzeca ni priblizno nece tako dobro kotirati na berzi u momentu kada pocne trgovanje akcijama. hoce li se slika kasnije promeniti? verujem da hoce. ovo je prilika da se lepo zaradi ali na duge staze i za one koji imaju dovoljno novca kojim mogu da finansiraju ovakvu aktivnost.. ovo sa Rusima i NIS-om sledecom prilikom..
 
Odgovor na temu

fox123

Član broj: 79486
Poruke: 9
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!22.03.2008. u 02:49 - pre 195 meseci
Nisam za ovo pitanje zeleo da otvaram novu temu...

Dakle, kada sam razmisljao da se konacno "nakanim" i odem u postu da se registrujem za besplatne akcije, cuo sam izvesnu pricu ("rekla-kazala" alert): Naime, radnica na salteru je coveku koji je dosao da pise akcije rekla da saceka jos nekoliko nedelja i da dodje posle 1. aprila da pise akcije, jer tada na snagu stupa novi zakon koji je povoljniji za nas gradjane...

Meni je ovo delovalo neverovatno - jer time ispada da svi koji su pisali akcije pre 1. aprila bivaju osteceni na neki nacin...

Ima li iko nekakve informacije o ovome?

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.150.*



+5251 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!22.03.2008. u 19:11 - pre 195 meseci
Verovatno je u pitanju da taj covek vec ima upisane akcije, negde i nekada, koje su sada bezvredne, iz nekog razloga.
Ali je u evidenciji kao vlasnik.
Posle prvog aprila ce stici uredba koja omogucava i tako evidentiranim gradjanima da se prijave za postojece akcije
 
Odgovor na temu

fox123

Član broj: 79486
Poruke: 9
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!22.03.2008. u 20:01 - pre 195 meseci
Citat:
Posle prvog aprila ce stici uredba koja omogucava i tako evidentiranim gradjanima da se prijave za postojece akcije


Hvala za info. Kao sto vidis, nisam imao ideju o cemu se tachno radi, znao sam samo da su u prichi 1.april i da je rech o nekim povoljnostima koje se tada uvode.
Iako se ispostavlja na se na mene ne odnosi, dobro je znati o cemu je uopste rec.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
77.46.172.*



+25 Profil

icon Re: Besplatne akcije Respublike Srbije!01.07.2008. u 19:29 - pre 192 meseci
Ajd sad,meni idiotu da neko "srpski" lepo objasni kad cu ja da dobijem pare i koliko para jer me samo to zanima.
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Besplatne akcije Respublike Srbije!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 31008 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.