Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

[es] :: Security :: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 81939 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan15.04.2011. u 19:35 - pre 158 meseci
tera me diskusija pa pisem i necu vise posle ovoga. Ne, nije tako, nije tacno i ne moze tako. Veoma je vazno sta je zavrsio, cime se bavio, kakva je licnost, ko su mu roditelji i sve sto sam naveo. Ipak je u pitanju pomocnik ministra jedne drzave i neko ko daje izjave javnosti, utice na nas u IT-u i to ne moze biti neki priuceni moler niti ne znam ni ja ko. To mora biti profil kao sto sam opisao gore i dokle god budemo improvizovali desavace nam se ovo sto nam se desava. Nema improvizaje i priucenih kadrova.

Hoces da mi kazes da je ok da neko ko je pisao po svetu kompijutera, administrirao sistem i pravio web prezentacije super lik za takvo mesto? Pa nas bar 1.000 ovde na forumu ima mnogo jace od toga. Pa nemoj molim te.

Za takvo mesto drzava od malih nogu salje na Berkeley, MIT, Harvard da pored znanja nauce i kodeks ponasanja, davanja izjava itd ... Pa se poliraju, pa stasaju, pa doktorat pa onda mozda mozes da konkurises za pomocnika ministra. A ovo, pisao sam po forumima i popravljao racunare pa aj moze, nema nigde, osim naravno kod nas. Sve dok se to neiskoreni u ovom bolesnom drustvu mi cemo se sramotiti a oni nas praviti majmunima.

Dajte javno da vidimo njegov ugovor o radu i ugovor ovih sto su im oborili sajt. I ovog Branka Stamenkovic-a - sajber serifa :)

Trebalo bi da pise nesto npr:

Citat:
Zaposleni odgovara za stetu koju na radu ili vezi sa radom, namerno ili iz krajnje nepaznje, prouzrukuje poslodavcu, u skladu sa Zakonom o radu, Posebniom kolektivnim ugovorom i ovim ugovorom. Postojanje stete, njenu visinu, okolnosti pod kojima je nastala, ko je stetu prouzrokovao i kako se ona nadoknadjuje, utvrdjuje poslodavac, na nacin i u skladu sa Posebnim kolektivnim ugovorom. Postupak za utvrdjivanje odgovornosti zaposlenog za naknadu stete pokrece poslodavac


Dajte javnu raspravu i novinare u vezi slucaja. Ja cu poslati molbu b92/blicu i ostalima. Dajte logove javnosti da vidimo. Duzni su to javnosti za ovu blamazu. Poena je dok se ne istera prica do kraja i dalje ce ovo da se desava i nikad se nece povuci crta svemu ovome. Osim mozda kod njih, uvece na zurkama.





 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 13:09 - pre 158 meseci
Sada sam vrlo razočaran. Mislio sam da je Sloba ETF-ovac..a šta je taj sajber šerif iz VTK? Verovatno neki tatin sinak lepo udomljen na budžet.

Moraću i ja u svoj CV da dopišem: "Pored tehničkih veština koje posedujem 0d 2000-2009 sam uspešno dokazao da u NICYU odnosno danas RNIDS sede ljudi koji su pokrali dr. Zorana Đinđića,da je RNIDS privatna firma grupe stručnih za "žicu", a imao sam i uspešnu akciju hvatanja internet prevaranta sbojovic.org, koji je putem prevare pokrao građane Srbije i koji je uhapšen."
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 20:01 - pre 158 meseci
Kao što sam i rekao...

Identifikovani: http://www.kurir-info.rs/crna-...policija-juri-hakere-85489.php

pa kao malo neizvesnosti...

I sutradan uhapšeni: http://www.kurir-info.rs/crna-...nicari-hakovali-sajt-85656.php
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.pppoe.kliknet.rs.



+679 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 20:25 - pre 158 meseci
Citat:
Ovo je samo početak, a dvojica osumnjičenih samo su upali na već hakovani sajt. Oni nisu započeli napad. Policija nastavlja rad na slučaju, a u interesu istrage detalji ne mogu biti otkriveni - kaže za Kurir izvor blizak istrazi.

Ovo je iživljavanje... Znam da imaju zakonsku osnovu za ovo, ali ovakvo ponašanje je čisto priznavanje poraza i taktika koju koriste najgluplji murjaši sa asfalta. Ovim će možda samo sprečiti da ubuduće kada (obratiti pažnju na reč "kada") im neko hakne sajt, da više ljudi ne pišu gluposti sa admin/admin pristupom, već da to rade preko nekog anonimnog tunela ili da se jednostavno ostavi natpis "Hacked by Gola Sisa" ili šta već. Big deal.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 22:20 - pre 158 meseci
Da ova država ima pameti, čoveka ili više njih bi automatski abolirala, dala mu kintu i rekla obaraj šta god možeš od sajtova državnih institucija, tj ukazuj na propuste i kako da se ispravljaju
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 22:26 - pre 158 meseci
Citat:
BBS: Da ova država ima pameti, čoveka ili više njih bi automatski abolirala, dala mu kintu i rekla obaraj šta god možeš od sajtova državnih institucija, tj ukazuj na propuste i kako da se ispravljaju

:)
Tako i kad uvate pljačkaša banke.. Treba da ga puste i kažu pljačkaj šta god možeš, a mi ćemo pokušavati da te uhvatimo i ispravljamo svoje propuste..
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan16.04.2011. u 22:35 - pre 158 meseci
verovatno su ona dvojica uhapsenih ostavila svoje ime i prezime ispod poruke
 
Odgovor na temu

John The Ripper
Bezbednosna Informativna Agencija
Srbija

Član broj: 283360
Poruke: 7
87.239.166.*



+1 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 01:57 - pre 158 meseci
Znaci lol @img =
Code:
http://www.kurir-info.rs/static/imgs/article_thumbs/632x474/uploads/2011-04/56063.jpg
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 02:00 - pre 158 meseci
Svuda u svetu je to jedna reklama.samo što to tamo brže ukapiraju.
Ovaj tip je blesav,videće te i ostale klipove,a mislim da od hapšenja nema ništa jer je postao NJIHOV čovek.
http://www.youtube.com/watch?v=QvUXkchVTjc&feature=relmfu
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.91.*



+31 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 02:59 - pre 158 meseci
Nesto deluje da kad albanske grupe hakuju sajtove po Srbiji ovi nista ne rade, ali zato kad neko iz Srbije "hakuje" njihov sajt (realno nije hakovan nego neko iz zezanja izgleda probao najjednostavniju lozinku, sto kazu u Space balls kombinacija mog kofera je 1...2...3...4...5) odmah jure te ljude. Pogotovu u ovom slucaju verovatno znaju da im je trazenje olaksano, jer su se valjda vecinom kacili od kuce svi koji su tamo nesto izmenili i napisali, po fazonu "jao nije valjda sifra admin ili 12345 daj da probam".

A ona izjava da oni nisu duzni da imaju neprobojan sajt, pa to bi znacilo kao da sve banke na svetu treba da stave isti PIN kod 1234 na sve kartice za bankomate i POS terminale, po principu zastita postoji i neka je sifra laka ili je cak svi znaju na svetu, ali ko to pokusa da zloupotrebi krecu da ga traze. Isto tako i svi sistemi za lansiranje nuklearnih raketa treba da imaju sifru 12345, pa ako se neko uloguje na raketu i aktivira je nisu krivi ti koji su odrzavali sistem, nego taj koji se ulogovao. Ma lupaju gluposti.

Tu po nekim agencijama admini imaju oko 75.000 din. platu, zato kazem da ovaj verovatno ima oko 100.000 i sta je uradio za tu svoju platu? Jos gore ako nije imao sva prava pristupa nad celim serverom, nego je instalacija i odrzavanje poverena tamo nekoj firmi, pa makar to bio i Beotel (svi verovatno znamo koliko se oni obaziru na spam prijave).
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 03:01 - pre 158 meseci
Citat:
Ovaj tip je blesav,videće te i ostale klipove,a mislim da od hapšenja nema ništa jer je postao NJIHOV čovek.
http://www.youtube.com/watch?v=QvUXkchVTjc&feature=relmfu


U pitanju je reklamna kampanja, viral. Lik je glumac, delovi su snimljeni, a većina montirano. ;) Tehnički možda bi sve i bilo izvodljivo, ali veoma nerealno.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 08:16 - pre 158 meseci
Citat:
ventura: Kao što sam i rekao...

Identifikovani: http://www.kurir-info.rs/crna-...policija-juri-hakere-85489.php

pa kao malo neizvesnosti...

I sutradan uhapšeni: http://www.kurir-info.rs/crna-...nicari-hakovali-sajt-85656.php


Nisam mislio da se javljam na ovu temu, ali kakve su ovo gluposti??
Uhapsiće sve koji su se ulogovali na već izvaljen sajt i sprdali se malo sa njihovom glupošću?

I objaviti u Kuriru pod tendencioznim naslovom?
I to je borba protiv visokotehnološkog kriminala za tebe? Uhvaćeni prestupnici?

To je kao da uhapsiš nekog rastamana u parku koji je smotao jedan džoint i onda u Kuriru (e hebote, Kuriru!) objaviš sutra kako si pohapsio čitavu Gambino familiju i popalio ovogodišnju žetvu koke u Avganistanu.

Možemo li bar mi ovdje koji malo više to kapiramo da ne spinujemo priču ovako glupo? :-(
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 09:56 - pre 158 meseci
Ne možemo nikako, jer pojedini i dalje porede ovu priču sa probojem bankarskih računa.

Ovde nema elementa koristoljublja, protivpravnog pribavljanja materijalnih dobara, nema krađe - jedino što mogu da prikače, to je vandalizam - kao da su sprejem išarali zid, koji je već neko išarao pre njih, koji je iza staklenih vrata, koja je neko pre njih razbio.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 09:58 - pre 158 meseci
Citam sve ovo redom, i samo jedan zakljucak mi dolazi u glavu - trebali su da otpuste sve zaposlene u IT sektoru u tom "odeljenju" i da zaposle ove "hakere"...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 10:27 - pre 158 meseci
Ma ni ti hakeri nisu hakeri, svako ko zna da se uloguje na operativni sistem znao bi da se uloguje i na vtk sajt. Tako da nisu oni za "zaposljavanje". Ali nisu ni za hapsenje. A pogotovo nisu za zatvorske kazne od 6 meseci...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 11:18 - pre 158 meseci
Niti je to Hakovanje , niti je neko Hakovan ... ali svakako shvatate da neko odavde mora izvuci deblji kraj zar ne ?
 
Odgovor na temu

B-r00t
Kragujevac

Član broj: 283442
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 11:52 - pre 158 meseci
Drzava ocigledno ne zeli da prizna krivicu i da se pomiri s tim da su ispali glupi, pa sada plase decu sa zatvorom...
 
Odgovor na temu

John The Ripper
Bezbednosna Informativna Agencija
Srbija

Član broj: 283360
Poruke: 7
*.synserver.de.



+1 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 13:15 - pre 158 meseci
Pazi logiku , Nisu mogli da uhvate pravog krivca pa sad kao hvataju ljude koji su se ulogovali sa svojih racunara , da ne ispadne kako su nesposobni, inace bas me zanima kako bi jurili nekoga ko je koristio neki hotspot wireless crap + promenio mac adresu pri tom koriscenju + 10 socks5 chain konekcija + vpn i RDP, iskreno mislim da je to za njih "Rocket Science".
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 14:12 - pre 158 meseci
@ventura

Mešaš babe i žabe. Prvo spominjes banke a je klasičan kriminal i tu nema rasprave. Ovde se radi o visokotehnološekom a pitanje je koliko se može okarakterisati kao kriminal ako nesledimo strogo slovo zakona. Drugo mnoge zemlje u svetu imaju obučene stručnjake koji se brinu za tzv. antihakerske upade (mislim da je Nemačka poslednja koja je ozvaničila tako nešto). Treće mi očito imamo kao zemlja problema kad je reč o tome pogotovu kad su u pitanju državne institucije. Četvrto u takvim stvarima česta je praksa ili zatvor ili saradnja.

Zbog svega navedenog sasvim je logičan zaključak koji sam naveo. Ako ti to nevidiš onda izvini nije problem do zaključka već do tvog načina razmišljanja
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan17.04.2011. u 14:35 - pre 158 meseci
Citat:
combuster: Ma ni ti hakeri nisu hakeri, svako ko zna da se uloguje na operativni sistem znao bi da se uloguje i na vtk sajt. Tako da nisu oni za "zaposljavanje". Ali nisu ni za hapsenje. A pogotovo nisu za zatvorske kazne od 6 meseci...


Ma znam da nisu, ali za to odeljenje za visokotehnoloski kriminal su i vise nego strucnjaci...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 81939 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.