Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panel Kao ActiveX Kontrola

[es] :: Office :: Excel :: Panel Kao ActiveX Kontrola

[ Pregleda: 2588 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vampslayer
fsr
Charlotte

Član broj: 282983
Poruke: 42
*.CARNet.hr.



Profil

icon Panel Kao ActiveX Kontrola09.04.2011. u 14:18 - pre 158 meseci
Ne mogu nikako da nadjem panel kontrolu u medju aktiveXKontrola. Koristim Excel 2010.Jel sam ja corav ili ga nema stvarno??
Naime hocu da stavim nekoliko kontrola u panel samo da mi kontrole ne bi visile same na sheetu,da imam neki background
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola09.04.2011. u 14:43 - pre 158 meseci
Citat:
vampslayer: Ne mogu nikako da nadjem panel kontrolu u medju aktiveXKontrola. Koristim Excel 2010.
Toolbars FORMS u Office 2010 treba dodati na ribon samostalno

[edit] pogledaj i ovdje http://www.microsofttraining.n...-different-versions-excel.html

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 09.04.2011. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vampslayer
fsr
Charlotte

Član broj: 282983
Poruke: 42
*.CARNet.hr.



Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola09.04.2011. u 16:12 - pre 158 meseci
Citat:

Toolbars FORMS u Office 2010 treba dodati na ribon samostalno

[edit] pogledaj i ovdje http://www.microsofttraining.n...-different-versions-excel.html


Ma imam ja developer Tab, ali nikako da kad udjem u Developer->Insert->more controls-> nema panela,
a i pogledao sam video s YT-a dobra stvar i isto i tamo ne mogu da nadjem Panel.Jel se zove mozda drukcija??Jel ima mozda neka kontrola koja na sebi moze
da nosi druge kontrole,u biti kao forma ali ne forma jer mora biti activeX kontrola.

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola09.04.2011. u 18:13 - pre 158 meseci
Citat:
vampslayer: Ma imam ja developer Tab, ali nikako da kad udjem u Developer->Insert->more controls-> nema panela,
Ne razumijem te. Ti trebaš kreirati samostalno toolbar Forms od "nule" i u njega dodati naredbe sa izbornika (on po defaultu nije kreiran, koliko sam ja upoznat).
Na onom videu imaš primjer kako se kreira Forms Toolbar u Wordu, nadam se da je isto i u Excelu (nemam Office 2010)
 
Odgovor na temu

vampslayer
fsr
Charlotte

Član broj: 282983
Poruke: 42
*.CARNet.hr.



Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola09.04.2011. u 18:23 - pre 158 meseci
Citat:

Ne razumijem te. Ti trebaš kreirati samostalno toolbar Forms od "nule" i u njega dodati naredbe sa izbornika (on po defaultu nije kreiran, koliko sam ja upoznat).
Na onom videu imaš primjer kako se kreira Forms Toolbar u Wordu, nadam se da je isto i u Excelu (nemam Office 2010)


I medju tim dodanim naredbama nema Panela....
Probaj Developer Tab->Insert->I pronadji Panel Kontrolu(Panel ActiveXControla)
Ne treba meni panel sa naredbama ako mislis na ribbon
Meni treba ovo

label1: textbox1(ovde dodje pravokutnik za usno podataka ne ime,i tako za sve ostale textboxove)
label2: Textbox2
label3: textbox3
label4: Textbox4
label5: textbox5
label6: Textbox6

Da ih sve drzi fino na jednom mjestu.kao sto ih forma drzi.Ali treba da ih panel activeXkontrola drzi.
A nema je nigdje
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola10.04.2011. u 17:28 - pre 158 meseci
Da li si mislio na Frame? Ili možda MultiPage kontrolu?

Iz dijaloga More Controls (Developer tab Insert -> More Controls) možeš da registruješ i dodatne ocx kontrole koji si napravio ili našao na netu. http://office.microsoft.com/en...tivex-control-HP010236683.aspx
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

vampslayer
fsr
Charlotte

Član broj: 282983
Poruke: 42
*.CARNet.hr.



Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola11.04.2011. u 14:22 - pre 158 meseci
Citat:

Da li si mislio na Frame? Ili možda MultiPage kontrolu?

Iz dijaloga More Controls (Developer tab Insert -> More Controls) možeš da registruješ i dodatne ocx kontrole koji si napravio ili našao na netu. http://office.microsoft.com/en...tivex-control-HP010236683.aspx


E ili prema ovom bilo bi Frame,dobro je MultiPage ali mi treba samo jedna stranica pa onda je to Ipak Frame.
Ali ostaje mi isti problem.(Vrijedi i za Frame i za MultiPage kontrolu)

Evo kako da kad kliknem frame_name.visible=false da mi nestane i frame i kontrole na njemu.U biti ja kad stavim na frame nista ne vidim od njega.
Iako sam sve kontrole iso send to forward a frame send to back.Nijedna se ne vidi od frame. Ali meni ne treba to-meni treba da ih drzi u sebi kao forma.
Kako dodat kontrole na frame??NA formu ih samo misem prenesem i kad kliknem form_name.show sve se pojavi,a to isto ocu i sa kontrolom.

Evo analogno za MultiPage:
Kako cu napravit kad kliknem na tab page1 da vidim u njemu kontrolu checkbox recimo,a kad kliknem na page2 da vidim na toj stranici kontrolu
textbox. Znaci isti mi je problem ko i sa frame->samo sto u frame postoji samo page1.

kako nisam ni vidio frame kontrolu ja sam prije tvog posta peca problem nekako zaobisao(ne rijesio).Dodao sam image kontrolu(malo ju prefarbao da izgleda kao forma) i u nju ubacio kontrole,formirao grupu.
Ali to mi je totalno glupo rijesenje,a i plus u foreach petlji ne mogu da znam kojim redosljedom mi dobavlja kontrole iz Grupe sto mi je jako vazno.

//Manje bitan dio:->
A ovaj zadnji dio dodavanja registriranja kontrola se cini odlican.ALi trazio sam po googleu,i nikako da nadjem kontrolu tu da dodam.(Rijetko tko pravi kontrole i daje ih na internetu)Jel moguce dodat neku kontrolu iz VisualStudia 2008-C#,i ako jest kako,gdje da je nadjem u VS2008.I ako jest,kako da bas ta kontrola ima sve opcije kao i u C#

Kazes da mogu i napravljene dodat,u cem da ih napravim??
 
Odgovor na temu

vampslayer
fsr
Charlotte

Član broj: 282983
Poruke: 42
*.CARNet.hr.



Profil

icon Re: Panel Kao ActiveX Kontrola14.04.2011. u 06:49 - pre 158 meseci
Uspio sam dodat kontrole na Frame,desnom tipkom pa Edit Frame Objects i onda mi se pojave kontrole za dodat,ali mi se cini da su to Form Kontrole a ne AktivneKontrole
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Panel Kao ActiveX Kontrola

[ Pregleda: 2588 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.