Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzava ili grad koji su za vas idealni

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76890 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 08:42 - pre 157 meseci
Racunam da je odnos ljudi na ES i u S.V. isti po pitanju IT : non-IT :)

Prema tome interesuje vecinu ljudi ovde :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 09:03 - pre 157 meseci
Citat:
noskich: Ljudi misle da ovde pogledas kroz prozor a ono kengur skakuce, a koala visi sa drveta. Djavola, da bi to video moras voziti van grada 2-3 sata. A i kad vidis kengura to je samo sa velike udaljenosti posto se oni ne priblizavaju putevima i ljudima. Koale je lakse pronaci, samo se treba raspitati gde su. Koala se ne mrda sa drveta dok ga potpuno ne obrsti. Spava 20 sati na dan, a ta cetiri sata se hrani. Inace je zabranjeno pipati koale posto su ugrozene. Jedini izuzetak su specijalni parkovi-rezervati u Kvinslendu gde turisti mogu da se slikaju sa koalom (mislim da je ogranicenje ovog `posla` do sat vremena dnevno po koali).

Ma, kenguri i koale nisu problem :) Kakva je situacija sa onim drugim zivotinjama koje ne vidis a jesu tu? :) Kao sto su razni otrovni pauci i sl.
 
Odgovor na temu

marshmallow

Član broj: 284812
Poruke: 10
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 12:11 - pre 157 meseci
Citat:
Izvini, moram te ispraviti, kaze se Brizben (lokalno se izgovara Brizbn, to jest E u reci je muklo). Da ovde kazes BrizbeJn sa tim naglasenim J sagovornici ne bi bili nacisto o cemu pricas. Znam da se cesto kod nas pogresno izgovara kao sto se i pogresno pise Sidney, a u stvari je Sydney.

Da Brizben ima odlicnu klimu mogu se uslovno sloziti, ali ne i za Darvin posto ume da bude pretoplo, a najveci problem je vlaga (posto je blizu ekvatora).

Ih ih, 15 minuta, to je bas preterivanje. Mozda ako su tvoji prijatelji albino i zive u Darvinu. Na jugu ne.

Kao sto sam rekao za te zivotinje, moze se desiti, ali je verovatnoca u rangu sa mogucnosti da te ujede besan pas u varosici/selu u Srbiji u kojoj ima dosta lutalica i da bas namenski ides tamo gde se okupljaju i izazivas ih.

Ljudi misle da ovde pogledas kroz prozor a ono kengur skakuce, a koala visi sa drveta. Djavola, da bi to video moras voziti van grada 2-3 sata. A i kad vidis kengura to je samo sa velike udaljenosti posto se oni ne priblizavaju putevima i ljudima. Koale je lakse pronaci, samo se treba raspitati gde su. Koala se ne mrda sa drveta dok ga potpuno ne obrsti. Spava 20 sati na dan, a ta cetiri sata se hrani. Inace je zabranjeno pipati koale posto su ugrozene. Jedini izuzetak su specijalni parkovi-rezervati u Kvinslendu gde turisti mogu da se slikaju sa koalom (mislim da je ogranicenje ovog `posla` do sat vremena dnevno po koali).

Hvala na ispravci, usvojena. Dobro je da se nisam izblamirala pred nekim odatle. ))) Hm, kad razmislim, u pravu si za opasne zivotinje. Ja srecem besne copore verovatno vise nego bilo koji stanovnik Australije otrovne paukove itd.
A za koale i kengure sam i pretpostavljala, ipak nije Australija bas ruralna pa da ih ima po ljudskim naseljima. Ako ikada budem isla u Au ili zivela tamo, nema sanse da zaobidjem slikanje sa koalicama.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 14:53 - pre 157 meseci
Citat:
nema sanse da zaobidjem slikanje sa koalicama


Izvini, da nisi ti neki koalicioni partner ?
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 18:34 - pre 157 meseci
@milanche
Kad sam napisao šala a ne provokacija, mislio sam da nema potrebe pominjati kafe aparate u kafiteriji firme - naravno da ih ovde skoro svaka firma ima pa tako i ova u kojoj ja radim... čak ima i tu duvaljku, koju si pomenuo 2 puta
--
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 19:14 - pre 157 meseci
Citat:
milanche
Solidno. E sada, statistiku usredsredi na Silicon Valley, cija produktivnost mislim da bas znatno odskace od ostatka USA.


Pa i ti onda uporedjuj silikonsku dolinu sa ekvivalentnim mestima drugde... ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 22:37 - pre 157 meseci
silikonsku :)

znam da je lapsus al ti bi drugog ispravio sigurno
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 22:56 - pre 157 meseci
^ Pa Silicon Valley je silikonska dolina, jbg.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 23:04 - pre 157 meseci
Valjda Silicijumska?!

Sillicon
Not to be confused with the silicon-containing synthetic polymer Silicone.
...
Silicones are inert, synthetic compounds with a variety of forms and uses. Typically heat-resistant and rubber-like...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 04:22 - pre 157 meseci
Citat:
rikelme: @milanche
Kad sam napisao šala a ne provokacija, mislio sam da nema potrebe pominjati kafe aparate u kafiteriji firme - naravno da ih ovde skoro svaka firma ima pa tako i ova u kojoj ja radim... čak ima i tu duvaljku, koju si pomenuo 2 puta ;)


Ako ti kazes da si to mislio, OK.

Meni je poenta recenice izgledala sasvim drugacije.

No, mislim da smo ustanovili common ground.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 04:22 - pre 157 meseci
Stranci u Srbiji vole...:)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 04:37 - pre 157 meseci
@Ivan Dimkovic
Citat:
Pa i ti onda uporedjuj silikonsku dolinu sa ekvivalentnim mestima drugde... ;-)


Nema sumnje da ako nista sa stanovista formalne logike i ispravne statistike treba meriti babe i babe, zabe i zabe.

Medjutim...

Pre svega - slazemo se da je produktivnost po potrosenom satu ne-negativna velicina (tj. >= 0) ? Znaci, slazemo se da se ne desava
da u proizvodnji grupa Tarzana stvara cuda, a na drugom kraju hale grupa majmuna kvari sve sto Tarzani naprave ? Takodje, verovatno
nije problem da se slozimo da je krajnja srednja vrednost biti manja od ucinka najkvalitetnijeg kontributora.

Takodje, mislim da ne treba raspravljati o tome da ovakve statistike ne mogu da tacno predstave cinjenicu da svugde na svetu postoje
manje grupacije genijalnih i ultra-sposobnih, i da ovakve statistike pucaju na sire uzorke.

Da krenemo dalje...

Pokusavam da ustanovim sta je tacno merila ona statistika koju je naveo Vukad.

Dali su merili produktivnost po potrosenom casu rada i uzimali u obzir samo sate radnika zaposlenih u tehnologiji ?

Ili su merili istu velicinu (produktivnost po potrosenom casu rada) i uzimali u obzir sve zaposlene u svim industrijama na citavoj teritoriji ?

Ako su u mernu kosaru ubacivali svo radno stanovnistvo, onda rezultati jos ubedljivije govore u prilog produktivnosti u USA, jer treba dobro
potegnuti da se nadomesti 'radna etika' raznih zabiti i 'lako cemo' regiona kakvih u USA ima bas dosta, proporcionalno daleko vise nego
u bilo kojoj zemlji industrijski razvijenog sveta (Evropa, Japan, itd).

Ako je u pitanju prva varijanta, iako ta opcija postoji u prostoru realnog i moguceg, jos uvek ne vidim da ce izostravanje statisticke metode
pokazati supstancijalno razlicite rezultate na nivou sirih regija i otkriti neku siru regiju kao 'best kept secret' cija postignuca nismo primecivali
usled nesavrsenosti statistike i predubedjenja.

Sta ti kazes, Ivane ? Sta smo izostavili/prevideli ?

Jedna tema koja se iz ovog razgovora moze pokrenuti je i ova:

http://www.elitesecurity.org/t429760-0#2872413
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
95.56.40.*



+6455 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 04:43 - pre 157 meseci
@Milanche:
Jako je retko u Srbiji naći firmu sa više od nekoliko zaposlenih a koja nema mašinu za espreso... Ono što je interesantno da i pored mašine za espreso tu se uvek može naći kuvalo, za one ortodoksne :)

Ja trenutno nisam u Srbiji pa da ti uslikam, ali verujem da masa forumaša može da okači slike 'kafeterija' iz naših firmi, iliti kako ih mi zovemo - čajnih kuhinja.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 05:03 - pre 157 meseci
@ventura

Pa, bem li ga, onda mi uopste nije jasna jadikovka da dobrog espressa u Dolini nema na 20+ km, kao i izrazena sumnja na moj komentar (nadam se da je ovo sala itd).
Iskreno sam pomislio da nema covek u blizini aparat za espresso, inace bi nasao apsolutno na web-u/u radnji onaj flavor kafe koji mu najvise prija (a ima ih vala milion
sorti), ubacio ga u masinu i ocas posla resio problem

U sustini - posle svega mislim da je teziste price na 'nisu mi bas potrefili ukus u nekim stvarima'.

Onako kako je napisano, neko ko cita bi mogao 'ladno da stekne utisak da je covek sleteo u Wyoming medju kauboje gde je sve sto moze da dobije kafa sa logorske
vatre, a najbliza civilizacija je na dobar dan jahanja.

Koren moje zablude moze da bude i to sto se ovde ljudi na takve stvari u principu ne zale - sta god fali/nije po volji, uzmu stvar u svoje ruke i rese problem. Taj neki
pionirski duh se podrazumeva, sveprisutni je deo opste svakodnevice.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
95.56.40.*



+6455 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.05.2011. u 09:17 - pre 157 meseci
Citat:
milanche:
Koren moje zablude moze da bude i to sto se ovde ljudi na takve stvari u principu ne zale - sta god fali/nije po volji, uzmu stvar u svoje ruke i rese problem. Taj neki pionirski duh se podrazumeva, sveprisutni je deo opste svakodnevice.

Biće da u tom zecu leži grm :)
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.dc.dc.cox.net.



+34 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni21.05.2011. u 04:57 - pre 157 meseci

Najlepsa priroda - Pataja, Tajland

Najprijatnija klima - Liban

Najmodernije i najuredjenije drustvo - Japan

Najveca kupovna moc - Svajcarska

Najsveobuhvatnija socijalna zastita - Svedska
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni21.05.2011. u 12:08 - pre 157 meseci
^^
Kakvo je vreme u Libanu?
Nemaju li pretopla leta?
Ja bih zimu izdrzao, ali vrela i sparna leta nikako.
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.dsl.pltn13.sbcglobal.net.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni21.05.2011. u 20:45 - pre 157 meseci
Citat:
milanche:
Taj neki pionirski duh se podrazumeva, sveprisutni je deo opste svakodnevice.

Srbija, kao sredina u kojoj sam odrastao, jednostavno primorava ljude sa nadprosečnom aspiracijom i ambicijom da razviju, iskoristiću tvoj zgodan izraz, pionirski duh, i uopšte snalaženje u opštem haosu. Kada takva osoba dođe u uređenu zemlju, u kojoj se podrazumeva sve ono do čega se juče dolazilo neuporedivo većim naporima, pionirski duh mu ne koristi toliko kao pre i može da bude uzrok teže integracije u postavljene kalupe mišljenja, življenja... u novoj sredini.

Pitanje za tebe: šta misliš kome je teže da se integriše u novu sredinu: Srbinu koji je došao u SF Bay Area-u, ili nekom Ameru koji je živeo ovde 20+ godina i nakon toga se preseli/vrati u Srbiju ?
--
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni21.05.2011. u 21:18 - pre 157 meseci
Odlicno pitanje.

Zapravo - glavno pitanje je: sta su bitne stvari, sta su fundamentalne vrednosti.

Mislim da je bez obzira na kulturu, podneblje, rasu,....poredak vrednosti odprlike ovakav:

1) Zivot (u najbanalnijem smislu reci - da si ziv, da mozes da se reprodukujes i odgajis decu)
2) Vreme - sve se moze nadomestiti, popraviti, osim izgubljenog vremena.
Jedino sto moze spreciti ili nadoknaditi gubitak vremena je spoznaja smisla stvari.
3) Zdravlje
4-nadalje) ko sta voli, odavde se prica grana u stotine pravaca.

Iz ovog okvira, ja vrlo jasno vidim istaknute povoljnosti ovog okruzenja, iako mogu da razumem razne skale vrednosti.

Citat:
Pitanje za tebe: šta misliš kome je teže da se integriše u novu sredinu: Srbinu koji je došao u SF Bay Area-u


Ovo je vrlo interesantna tema, i drago mi je da si je postavio.

Srbi po svojem civilizacijskom nivou uopste ne bi trebali da imaju problema da se bilo gde uklope, cak ni
po svom kulturnom nivou. Medjutim, sto se karaktera tice, video sam to nebrojeno mnogo puta - prva stvar
koja se desi kad dodju u USA da negde ulete u svadju. Najcesce jedni sa drugima, ali ne tako retko i sa okolinom.

Biti ostar, kozer, kritican, bockav....to je deo nase svakodnevice koji smo popili najvise iz Francuske, iz onih
vremena pre i posle WWI kad se masovno islo na skolovanje. Upravo taj skup karakternih crta (ostar tip bez pardona,
koji ne bira koga ce i kako da opali jezikom) je osudjen na nevolju, jer ovde vlada jedan sasvim drugi nacin ophodjenja
sa okolinom. Apsolutno se sve i ovde moze uraditi kao i u drugim delovima sveta, samo se mora paziti kako se
to radi, i sta se tacno, kada i kako kaze.

U protivnom - mozes biti 100x u pravu, ako budes lose percipiran slabo sta vredi.

Odlicno si primetio da svakodnevni napon (da ne kazem sitno d*kanje u kojem odrastamo, sto nije mimoislo ni mene)
ostave traga, i da nam 'napumpaju' zlezde kao struja kalem, pa je pitanje trenutka kad cemo da zviznemo negde
kontra-elektromotornu silu, najcesce tamo gde ne treba.

To je zamka koja ceka svakog novopridoslog, bez izuzetka, ukljucujuci i mene svojevremeno.

Druga stvar na koju se dosta tesko navikavamo je beskrajno strpljenje u suprotstavljanju suprotnih misljenja,
bez da se padne u vatru/agresiju. Ameri to mogu neograniceno dugo da rade, i strpljivi su kao konji. Taman mislis da
si ih zviznuo posred njuske sa ubitacnim argumentom, ispostavi se da nisi uradio nista. Ili su vec to znali, samo ti ukazuju
na drugi ugao price, ili ce ti 'ladno priznati da si u tome u pravu, i nastaviti dalje sa bitnim aspektima price.

Potpuno suprotno beskrajnom strpljenju u preliminarnoj diskusiji - kad prica dolazi do konkretne realizacije, izuzetno su
brzi da urone u sustinu price i da konkretno deluju. Nema lufta, nema cekanja.

Tamo gde smo mi vec 'crkli' u dugim pricama, za Amera prica tek pocinje. Munjevito se aranzira plan, munjevito se
sprovodi u delo, pazljivo, detaljno strpljivo - nema suvisne price, kenjkanja, fali mi ovo-fali mi ono.

Kad se sprovede u delo - tamo gde smo mi vec 'crkli'/'pun mi kufer svega' - oni prevrcu to sto su napravili sa svih strana,
analiziraju, spremaju nove strategije. Nema roptanja, odmora uz picence - samo piche. Idemo dalje....

Ukratko - u poredjenju sa nama izuzetno su cerebralni i strpljivi, dok smo mi dosta brzi i nestrpljivi, i
mnogo toga podrazumevamo. Ova poslednja navika nije zgodna za drustva gde se mesa gomila razlicitih rasa.

Citat:
nekom Ameru koji je živeo ovde 20+ godina i nakon toga se preseli/vrati u Srbiju ?


Probano - ako mislis na srpske imigrante - radi sve do trenutka dok ne moras da resavas neke konkretne probleme u
zivotu. Sto se rodjenih amera tice - najcesce im prija nova sredina.


To bi odprilike bilo sve sto mi sada pada na pamet da bih mogao da prenesem novijem imigrantu.

Mislim da su velike sanse da se u neko skoro vreme sretnemo negde, pa mozemo detalje i uz pivo.
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.dc.dc.cox.net.



+34 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni23.05.2011. u 13:27 - pre 157 meseci
Citat:
rikelme:

kome je teže da se integriše u novu sredinu: Srbinu koji je došao u SF Bay Area-u, ili nekom Ameru koji je živeo ovde 20+ godina i nakon toga se preseli/vrati u Srbiju ?


Srbija je zemlja gde: "moras kadar biti stici ,uteci i na strasnome mestu postojati" pa ko tamo nije brz lukav ostar mislilac
ne moze da opstane ,moze samo da propadne.

Kod obicnih Amerikanaca je suprotno, od malih nogu oni se uce da ne razmisljaju, da je to zabranjena aktivnost jer uvek ima neko drugi ko
razmislja za njih, a ako se usude onda mogu doci do spoznaja koje ce ih dovesti u sukob sa sistemom a to ih onda vodi u propast.

Bogati i/ili obrazovani Amerikanci su itekako slobodoumni i puni znanja ali takvih je < 10% stanovnistva.

Ne mogu da zamislim da obican Amerikanac moze da opstane u zemlji na brdovitom Balkanu bar ne neko duze vreme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76890 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.