Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzava ili grad koji su za vas idealni

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76929 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 13:47 - pre 157 meseci
@profin
Nisam se uvredio ni najmanje, samo sam tvoj post video kao izvrtanje mojih reci i trpanje u usta neceg sto nisam rekao. Zato nisam video svrhu disklejmera da je to "primer"... msm, cega primer ako nije ono o cemu ti pises...? Svejedno, no hard feelings.

@Isak666
Pretpostavljam da se pod Centar NSa nije mislilo na Lupus, Riblju Pijacu, Pariski Magazin,... vec Zmaj Jovina, Dunavska, Modene, Laze Teleckog... nije da branim NS ili imam nekakvo previsko misljenje, ali nije ni za LOL...


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.162.*



+47 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 14:08 - pre 157 meseci
Citat:
Pretpostavljam da se pod Centar NSa nije mislilo na Lupus, Riblju Pijacu, Pariski Magazin,... vec Zmaj Jovina, Dunavska, Modene, Laze Teleckog... nije da branim NS ili imam nekakvo previsko misljenje, ali nije ni za LOL...


pa ok, NS zaista ima lepih kafana u centru - ali poredjenje sa SF rekao bih pre LOL nego WOW! Mislim, tri ulice i 12 kafana, a odmah tu je smrdljiva pijaca, pasazi sa polusrusenim zgradama i fasadama koje otpadaju...

(da me neko ne razume pogresno, NS je divan i po mom misljenju najlepsi grad u nasoj lepoj a verovatno i sire u komsiluku, ali budimo objektivni)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 17:18 - pre 157 meseci
@mr.ako

NS je grad koji prilicno dobro poznajem, jer sam tamo ziveo i uz sve emotivne vrednosti koje on za mene ima, a koji ni jedan drugi grad ne moze imati jer sam u njemu ostavio kosti svoje mladosti -bas po tim ulicama o kojima pricas- izjava da
Citat:
ta Univerity Ave ne može da prismrdi centru Novog Sada
je najobicniji lol.

 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.dsl.pltn13.sbcglobal.net.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 17:48 - pre 157 meseci
Eto sad, postao sam tema LOL-ovanja... :)
University Ave je lepa na prvi pogled, na drugi takođe, ali posle 5. odlaska tamo ja stvarno ne znam šta je u njoj toliko lepo što izaziva vaše valjanje po podu od smeha ? Kad se poskidaju lampice sa drveća i palmi, ugase izlozi, šta ostaje u njoj osim parkiranih Bentley-a, Aston Martina, Acure-a, Lexus-a ?

Ne želim da se ova rasprava svede na Bay Area vs Novi Sad, ja sam, a podsetim naveo, iz mog ugla, dobre i loše osobine iste, a to što neko ne deli moje mišljenje - poštujem, ali ne želim da idealizujem ni jednu sredinu u kojoj živim da bi kod drugih izazivao uzdahe...
--
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 17:59 - pre 157 meseci
Nisi ti predmet LOLa, nego izjava, a one su promenjiva stvar :)

Meni je lol to sto mislim da je prismrdjivanje prejaka ocena, jer je to samo kontra-ekstrem idealizovanju i treba biti, ipak, realan.
Mada, nije to tako ni bitno.

Poz
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.dsl.pltn13.sbcglobal.net.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 18:04 - pre 157 meseci
@Isak666
U pravu si, upotrebio sam prejaku reč, ali i dalje mislim da generalno američka arhitektura ne može da se poredi sa evropskom.
--
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 18:12 - pre 157 meseci
Ovo stvarno ne znam.
Kontam da su SAD toliko raznolike, kao i Evropa da treba dosta godina proputovati i kilometara spucati u guzicu da bi se dobila neka objektivnija slika, a ja sam daleko od toga.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 19:36 - pre 157 meseci
Citat:
rikelme: Eto sad, postao sam tema LOL-ovanja... :)
University Ave je lepa na prvi pogled, na drugi takođe, ali posle 5. odlaska tamo ja stvarno ne znam šta je u njoj toliko lepo što izaziva vaše valjanje po podu od smeha ? Kad se poskidaju lampice sa drveća i palmi, ugase izlozi, šta ostaje u njoj osim parkiranih Bentley-a, Aston Martina, Acure-a, Lexus-a ?


Jesi li prosao niz University Avenue delom od hwy 101 pa prema Stanfordu ? To nije toliki veliki stretch da je bas daleko...ako jesi, jesi li uspeo
da sacnes kuce, baste, imanja, itd ? Cak i +/- deset ulica na sve strane odatle ?

A i inace - sta ostaje na 'straftama' u svetu kasno uvece kad se ugase izlozi ?

Citat:
...a to što neko ne deli moje mišljenje - poštujem, ali ne želim da idealizujem ni jednu sredinu u kojoj živim da bi kod drugih izazivao uzdahe...


To stoji - na tebi je velika odgovornost, treba neko vec jednom da spreci toliki neobavesteni narod koji iz cista mira dolazi sa svih strana sveta
da nesto vidi, a ne zna siroma da se samo dzabe pali.

Citat:
U pravu si, upotrebio sam prejaku reč, ali i dalje mislim da generalno američka arhitektura ne može da se poredi sa evropskom.


E, moze li na ovu temu jedna dobra diskusija ?

Arhitektura pokriva gomilu stvari, od oblakodera, palata/parlamenata, velikih poslovnih zgrada, privatnih kucerina/imanja sa teniskim terenima, bazenima itd,
obicnih kuca za stanovanje, udzerica, industrijske gradnje/magacina....itd, itd.

Mozemo u celu pricu da umesamo i pejsaznu arhitekturu - baste, drvece, cvece, itd, itd.

U kom tacno smislu americka arhitektura ne moze da se poredi sa evropskom ?

Jesu li neuporedive po definiciji (babe i zabe) ili je evropska arhitektura toliko superiorna po tvom misljenju ?

Ako jeste - zasto ?

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 21:00 - pre 157 meseci
A za ostale, da se ne biste dosadjivali dok cekamo da se diskusija malo zagreje,

Google maps daju dosta opcija za pregledavanje okoline, kako iz vazduha, tako i
sa nivoa ulice (street view, itd), moze da se dobije jako dobar pregled cele okoline

Adresa je :

University Avenue, Palo Alto, CA



 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 22:03 - pre 157 meseci
Citat:
mr. ako: @profin
Nisam se uvredio ni najmanje, samo sam tvoj post video kao izvrtanje mojih reci i trpanje u usta neceg sto nisam rekao. :) Zato nisam video svrhu disklejmera da je to "primer"... msm, cega primer ako nije ono o cemu ti pises...? Svejedno, no hard feelings. :)

Ja bas mislila da mozemo da razgovaramo na malo visem, t.j. civilizovanijem nivou. Huh!
Da li sam ja u ovoj prici neko ko je iluzorno pomislio da je moci izviniti se iako nikoga, realno, nisam uvredila ili si ti toliko neuvredjen da na izvinjenje odgovaras malicioznim komentarom?
Da primetim jos da za disklejmer a i za no hard feelings postoje srpske reci i da nema potrebe da se time bilo ko na forumu ko ne zna engleski jezik oseti glupavo . Ako cemo tako da se igramo:
Du hast mich missverstanden, aber echt! Und wenn Du ehrlich bist, dann schau Dich mal mit offenen Augen um. Dann du wirst sehen! Hoffe ich!
**********

Street view cesto koristim da posetim predele koje mislim da nikad necu. Da li ste pogledali Japan nakon katastrofe? Nema snimaka.
Cudi me da ga niko nije spomenuo, Aziju generalno ali ja bih volela da posetim Singapur i Japan, nekaka mi se cini da bi mi se dopalo. Zna li neko nesto o ovim zemljama?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 23:53 - pre 157 meseci
"U bokte!"





...hteo sam samo ovo da napisem, al' jednostavno ne mogu da precutim sve ono sto si nabacala u svom postu.


Pre svega, zaista mi je zao sto moras da pricas sa ovako nekim ko je necivilizovan kao ja, i sto se spustas na ovako nizak nivo...
Izvinjenje sa tvoje strane, kao sto si i sama primetila, nije bilo potrebno. Nisi me nicim uvredila, kao sto rekoh - nema potrebe da se izvinjavas. Ne vidim kako je onaj moj komentar maliciozan, ali evo ja se tebi izvinjavam. Nisam imao malicioznu nameru, samo sam ponovio ono sto sam prvi put napisao, uz pojasnjenje da ti je "primer" besmislen za ono sto ces izneti u svom postu.

Takodje se izvinjavam tebi i svima na forumu koji su se osetili glupavo zbog upotrebe engleskog u mojim postovima. Na vasu zalost, povremeno ubacim po koju stranu rec (ne iskljucivo englesku) i to necu menjati dok pravila foruma ne zabrane. Nisam imao nameru da se "igram" sa jezicima, kao sto kazes, jer jezike shvatam ozbiljno... i to nemacki od svoje 12. god, francuski od 18. god. Engleski, imam utisak, oduvek. :P

Iako ovakve stvari prezirem i pokusavam da izbegnem, uspeo sam da dozvolim da me uvuces u ovu besmislenu raspravu i prepucavanje... Necu se vise osvrtati na te delove tvojih postova.


@Isak666
Zaista ne znam kakva je Univerity Ave, ali ne bih se usudio da LOL-ujem nijedan grad. Mozda gresim, ali mislim da nijedan grad ne zasluzuje podmeh pa tako ni NS... ja i sada provodim dosta vremena tamo, mozda se nesto promenilo od vremena iz tvoje mladosti?
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni15.05.2011. u 23:59 - pre 157 meseci
Citat:
mr. ako
@Isak666
Zaista ne znam kakva je Univerity Ave, ali ne bih se usudio da LOL-ujem nijedan grad. Mozda gresim, ali mislim da nijedan grad ne zasluzuje podmeh pa tako ni NS... ja i sada provodim dosta vremena tamo, mozda se nesto promenilo od vremena iz tvoje mladosti? :)


Pa nisam ni ja zasluzio da se moji postovi ne citaju, a da dobijem odgovor :)

Nisam lolovao grad, no prismrdjivanje.
I boldovao i u kurziv metio, potom.... Dzabe ;)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 00:13 - pre 157 meseci
Hm, da... zaista pogresih. Ocekivao sam da je citat u originalu, te nisam obracao paznju na boldovani deo u njemu... ocekivao sam da je to clan rikelme boldovao, posto si stavio citat njegov. Svejedno, moj previd i lose tumacenje tvog posta.
A da je rec prismrdjivanje takodje prejaka, jeste naravno. Sve sto sam rekao za LOL vazi i za ovu rec, jer je isto podsmevanje na neki nacin.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 00:16 - pre 157 meseci
Jok.
To je iskren smeh.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 00:20 - pre 157 meseci
Mogao bi u okviru tvoje metropolitske ture da poradis na znanju tvog maternjeg jezika pre svega, a bogami usput da se informises sta je tolerancija, pokusaj da se napravis pametan, time uvuces u bespotrebu raspravu sa nekim ko ti nece precutati, pa jos i da obratis paznju na to argument nije bezanje iz iste pod satro parolom 'pametniji popusta', vec nemogucnost da kazes nesto a da to zvuci smisleno.
Tek toliko da ne dozvolim da tvoja bude poslednja a jos manje da me lik poput tebe sa tolikim znanjem svetskih jezika i sirokih pogleda na svet zaslepi kulturom.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.59.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 01:12 - pre 157 meseci
Bravo!!!!
Po starom dobrom običaju dođoše genijalci i usraše diskusiju.
Zasto morate da userete sve sto dotaknete? Koga boli k*uac za vaše frustracije.
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.dsl.pltn13.sbcglobal.net.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 04:00 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Bravo!!!!
Po starom dobrom običaju dođoše genijalci i usraše diskusiju.
Zasto morate da userete sve sto dotaknete? Koga boli k*uac za vaše frustracije.

Ja se osećam dužnim da odgovorim na par meni postavljenih pitanja i nadam se da će moji odgovori doprineti diskusiji na temu iz naslova...
Citat:
Jesi li prosao niz University Avenue delom od hwy 101 pa prema Stanfordu ? To nije toliki veliki stretch da je bas daleko...ako jesi, jesi li uspeo
da sacnes kuce, baste, imanja, itd ? Cak i +/- deset ulica na sve strane odatle ?

Da, više puta, i to u pratnji do skora aktivnog profesora na Stanfordu, Ferda Ivaneka, koji inače i živi u Palo Altu. Stanford je prelep, Palo Alto prebogat, uređen... ali opet, po mom mišljenju ne toliko lep kao mnoge evropske metropole.
Citat:
A i inace - sta ostaje na 'straftama' u svetu kasno uvece kad se ugase izlozi ?

Fale ljudi koji šetaju radi šetnje i više vremena provedu na ulici tj šetalištu nego u restoranima ili buticima. Generalno ono što mi nedostaje ovde to su trgovi na kojima postoje kafići sa baštama i ljudi na njima (na trgovima ne na baštama).
Citat:
U kom tacno smislu americka arhitektura ne moze da se poredi sa evropskom ?

U vrlo prostom smislu - kad odeš u neki grad, ono što vidiš oko sebe uglavnom izazove neku impresiju na skali od: jako ružno do prelepo. Generalno govoreći američki gradovi su gotovo uvek niže na ovoj skali u odnosu na evropske gradove.

Vidim da si stekao pogrešnu sliku o meni - da pozitivne osobine SF Bay Area-e ne preovlađuju nad negativnim, ja ne bih živeo ovde. Ali da je sve po mom ukusu - nije. Ovo jeste lepo mesto za život, samo ja i dalje više volim da vidim užu ulicu popločanu makadamom nego aveniju sa 4 trake u oba smera.

Izvinjavam se ostalim učesnicima na forumu ako sam učestvovao u divergiranju teme, a ovim postom ja zaključujem raspravu o tome da li je MENI lepši tipično američki ili evropski grad.
--
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 05:05 - pre 157 meseci
Citat:
Fale ljudi koji šetaju radi šetnje i više vremena provedu na ulici tj šetalištu nego u restoranima ili buticima. Generalno ono što mi nedostaje ovde to su trgovi na kojima postoje kafići sa baštama i ljudi na njima (na trgovima ne na baštama).


U principu, na vecini mesta ovo nedostaje i meni. Mada, nije da toga apsolutno nema nigde u Bay Area-i.
Trg sa kaficem i bastama imas u Redwood City-ju, Union Square u SF-u. Naravno, ni priblizno cesto kao u
Evropi, niti se makar priblizno dugo sedi i visi napolju do u kasne sate. Kultura ljudi je drugacija, vise su
usmereni na postignuce (neko i to mora), manje na zezanje i zabavu.

Takodje, Palo Alto nije metropola, nego tek jedno skockano mestasce oko univerziteta, ne toliko ni eksluzivno
kao Hillsborough, recimo, ili kao Seacliff / delovi Pacific Heights-a u SF-u, ili Oakland Hills.

Sve ostalo - stvar ukusa, nemam problema da prihvatim to sto kazes, i da pogledam stvari i iz drugog ugla,
pogotovo znajuci koliko je i meni trebalo da se adaptiram na neke stvari (kao i to da se na neke nikad nisam
navikao).

Zapravo, ovo malo prepucavanje suprotnih misljenja smatram prilicno dragocenim testom svog vrednovanja
stvari (destilaciju svog subjektivnog od objektivnog), pa sam se nadao da cemo se malo macevati vise oko detalja.

Da elaboriram malo na temu iz okvira svog razmisljanja:

Meni licno je stalno na umu jedna bitna cinjenica - retko se nadje skup kvalitetnih faktora na jednom
mestu
:

klima
--------
Nema mnogo boljih mesta na svetu, temperatura OK preko cele godine, prakticno nemas zimu + odsustvo vlage,
cak i na 100 metara od okeana, a pristedjenih 10-15 zimcuga se oseti na kostima kad-tad. Ko voli zimske radosti,
najblize skijanje je na 3-4 sata voznje.

cistoca vazduha
------------------
verovatno najbolja na svetu, kvalitet regulisan izuzetno striktnim ekoloskim normama, fotografski intenzivan kolorit
okoline i ostra vidljivost na daljinu se primeti odmah po dolasku. Kataliticki konvertori za kalifornijske automobile
podlezu znatno striktnijim normama, i cesto su i do 7-10 puta skuplji.

obilje prirodnih atrakcija
----------------------------
Bez problema mozes gosta da vodas tri-cetiri nedelje svaki dan na drugih par atraktivnih lokacija, na najdalje 1-2
sata voznje i da bude provod i po za apsolutno svaciji ukus.

Kulturni sadrzaji metropolitan oblasti
------------------------------------------
Ima urbanijih sredina, ali ni ovde nista bitno ne fali, zapravo je sve u gornjih 90% kvaliteta, a po nesto i vise. Opera,
simfonija, muzeji, pozorista, koncerti, sportska desavanja su na odprilike na nivou NYC. Pod kulturom smatram i
kulinarski aspekt cele price.

Obilje poslova u ovoj struci
-------------------------------
Bez premca u svetu. Izuzev par drugih tacaka u USA, u normalnijim mestima kad menjas posao, cesto moras i da
prodajes kucu ili da zivis odvojeno od porodice, u najboljem slucaju da komutiras i po sat duze u jednom pravcu.
Znam za dosta slucajeva gde otac porodice zivi blizu posla sto mu dodje u drugoj saveznoj drzavi na 5 sati voznje,
a kuci odlazi za vikend, kao i za grupu koja avionom leti iz Arizone u Kaliforniju charter letovima ponedeljkom da bi
se zajedno vratili petkom popodne.

Mogucnost sticanja radom
-----------------------------
Po mojoj proceni, verovatnoca da ce prosecni stanovnik postati milioner je najveca u svetu u ovom trenutku. Startup
kompanije nicu na sve strane, kvalitetna ekipa se lako okupi za bilo sta. Mogucnost da u struci linearno napredujes kako
u zvanju, tako i u pogledu novca je stvarno fenomenalna, ako se stalno radi na sebi i ako si gladan znanja i saznanja,
prakticno neogranicena, bez obzira na krize itd. Gledam kako sebe, tako i kolege, i za ovih 17 godina jos ne vidim da
je iko od nas dosegao svoj krajnji profesionalni plafon u bilo kom pogledu.

Posebno - mogucnost dalekog dometa sa kretanjem od nule je vrlo izrazena (dodjes da studiras, ostanes, nadjes posao,
i dalje redom), i rekao bih daleko veca nego na bilo kom kvalitetnijem mestu u svetu.

Realna kupovna moc
------------------------
U mnogim oblastima se moze zaradjivati proporcionalno dobro spram cena svakodnevnog zivota (cena kuca, hrane, benzina).
Medjutim, stvari dodju u druge proporcije kad krenes da recimo kupis avionske karte za preko okeana, ili bilo sta drugo cemu
je cena ista (automobili ili skuplja tehnika, recimo). Tek tada se jasno vidi da su zarade u SF Bay Area zapravo prilicno realno
jake, i da iako privilegiju stanovanja placas prilicno visoko, da za ono sto ostane mozes da dobijes mnogo toga sto se na drugim
mestima smatra luksuzom (prevozna sredstva u svakom slucaju).


Okreni-obrni:
Iako svaki pojedinacni faktor moze da bude kvalitetniji na drugim lokacijama, kad uzmem u obzir celinu, licno vidim SF Bay Area
mestom blizu teoretskog maksimuma optimalnosti, bar za prosecnog posetioca ES-a.



[Ovu poruku je menjao milanche dana 16.05.2011. u 07:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 05:45 - pre 157 meseci
Milanche, zahvaljujem iskreno!
 
Odgovor na temu

marshmallow

Član broj: 284812
Poruke: 10
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 15:06 - pre 157 meseci
Milanche, svidja mi se kako si analizirao SF Bay, i nacin na koji diskutujes. Takve konstruktivne poslove citam sa uzivanjem.
Inace, slazem se i po pitanju prismrdjivanja - svi smo mi subjektivni kada je rec o mestima naseg detinjstva, ali nekada treba povuci granicu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76929 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.