Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?

[ Pregleda: 3169 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Uzun
Bgd

Član broj: 95475
Poruke: 61
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?07.04.2011. u 07:40 - pre 157 meseci
Nameravam da kupim foto - aparat, jos nisam izabrao model, ono sto me u ovom trenutku zanima je da li da se odlucim za aparat sa Li - ion ili 2 AA baterije.
Li - ion
Prednosti : aparat je manji, tanji, lepse izgleda
Moguce mane : nemogucnost nabavljanja baterije na nasem trzistu, duzina punjenja, trajanje posle jednog punjenja ( naravno to zavisi od baterije, odn. kapaciteta i toga sta se snima, fotke u visoj rezoluciji, filmovi ili samo fotke )
AA baterije
Prednosti : Ako kupim 4 punjive baterije, a koristim 2, aparat me nece izdati na putovanju, mogu ih zameniti odmah, mogu se naci i baterije i punjaci, dugo traju, bar meni ( 2 aparata Cannon, Power Shot A 75, star 6 godina, jos radi [4 baterije] i Cannon e1 [2 baterije ]
Mane: Aparat sa 2 AA baterije nesto je tezi, kabastiji, treba posebno kupovati punjac i baterije, nositi ih na put.

Moja najveca nedoumica je da li cu naci originalnnu Li - ion bateriju kod nas, kad stara izda i da li cu je naci posle npr. 6-7 godina i vise. Cannon, Power Shot A 75 sa 4 baterije me sluzi dobro, skoro da se nije kvario, jedino sto mi je kabast i drzim ga u kuci, a ovaj manji nosim na putovanja.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?07.04.2011. u 10:26 - pre 157 meseci
Ne postoji ni jedna prednost AA baterija, osim lake dobavljivosti.
Li-Ion baterije traju prilično duže (bez obzira na naznačeni kapacitet), i što se tiče autonomije aparata, i što se tiče životnog ciklusa (ako su u pitanju punjive AA baterije).

Dovoljno je kupiti jednu rezervnu Li-Ion bateriju odmah u startu, što će nadživeti životni vek aparata (ako ne u fizičkom, ono bar u tehnološkom smislu), a obezbediće i odličnu autonomiju, bez bojazni da ćeš u sred dana ostati bez aparata.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Uzun
Bgd

Član broj: 95475
Poruke: 61
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+16 Profil

icon Re: Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?07.04.2011. u 10:28 - pre 157 meseci
E, ne mogu da verujem taman kopiram link sa ovog istog podforuma gde jedan clan kaze da treba kupiti aparat na AA baterije, drugi pominje kineske i tako dalje. Evo linka, koji se lepo nadovezuje na ovo sto sam napisao, ima nekoliko postova, a razlicita su misljenja...
http://www.elitesecurity.org/t419136-Digitalac-za
Tebi hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Li -ion ili 2 AA baterije sa aspekata dostupnosti kod nas ?

[ Pregleda: 3169 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.