Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misteriozna Q particija...

[es] :: Storage :: Misteriozna Q particija...

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Misteriozna Q particija...03.04.2011. u 20:11 - pre 158 meseci
Od pre neki dan mi se pojavila treća Q particija, koja do sad nije postojala. U potpunosti je prazna i ne mogu nikako da je obrišem. Nestala je bila juče, i evo danas se ponovo pojavila. Uradio sam preko CCleanera Registry Fix i isto preko Tweak Now Power Pack-a (mislio sam da će to možda rešiti problem, ali nije).
Kada odem u Control Panel, Administrative Tools, Computer Management - Disk Management i nema je, ne vidi se, tu je ne prepoznaje. Kako da je uklonim?





Evo ovde je opet nema...

Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...03.04.2011. u 20:24 - pre 158 meseci
A šta ti je ono "Free space 1,85"? Neformatiran prostor?
Da nema neke veze sa tim - pobrljavio, pa mu negde dodelio slovo??
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...03.04.2011. u 20:30 - pre 158 meseci
To je slobodan prostor ostao od instalacije sistema, to nisam iskoristio. Ne verujem da je to to jer ovo nema ni jednog bita... A da jeste prepoznao bi ga Disk Menagament. Ne mogu da ga otvorim, pojavi se Access is Denied. Ne mogu da je formatiram jer mi kaže da nemam dovoljno prava za to. ...?
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...03.04.2011. u 22:46 - pre 158 meseci
Neki program pravi virtuelni disk? Da je redovnim putem, bilo bi prvo slobodno slovo, ovako deluje da je planski stavljeno ono koje verovatno neće da smeta.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 07:44 - pre 158 meseci
Evo sad je nema... (tek je upaljen računar). Pojaviće će se kasnije opet to je sigurno. Ne znam koji bi program to napravio? Nisam ubacivao nikakav novi program u računar bar 15-ak dana (i to je bio office paket 2010) a ovo se pojavilo pre svega 3-4 dana. Nervira me to što je ne mogu obrisati, a opet je na ceo dan ona sama nestala (evo kao i sad). Zašto i kako - ne znam.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 11:24 - pre 158 meseci
Više mi nema (bar za sad) te Q particije u My Computer-u, međutim, sad program za defragmentaciju očitava i A i Q particiju. Znam da je A floppy i prazna, ali je do sad on nije očitavao (zašto bi je i očitavao kad nju ne mogu da defragmentiram). Ali ona nije problem. Problem je ta Q koja se stalno javlja, a javiće se opet i u My Computer-u.


Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 20:45 - pre 158 meseci
Ajde za početak deinstaliraj sve te kung-fu programe: CCleaner, Tweak Now Power Pack-, Piriform Defragler....
Od njih uvek bude više štete nego koristi.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 21:18 - pre 158 meseci
Tweak Now Power Pack sam odmah i deinstalirao čim sam uradio registry fix. Piriform Defraggler mogu deinstalirati, on mi i ne znači, a mogu i CCleaner ali cu njega vratiti (čim utvrdim da on nije problem) jer mi je on bitan. Nije to do njega, njega imam instaliranog godinama i nikad nije pravio probleme. Nešto drugo je u pitanju ali ne znam šta.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 21:47 - pre 158 meseci
Jesi li siguran da nisi instalirao neki virtualdrive, neki program za remote access ili slično??
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 21:52 - pre 158 meseci
Nisam ništa takvo instalirao sigurno. Ne koristim takve programe. Poslednji instaliran program pre pojave Q particije mi je office 2010, ali znam da on nije uzrok jer se particija pojavila 10-ak dana kasnije a ne odmah nakon instalacije.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 22:45 - pre 158 meseci
Upravo sam obrisao nekoliko manje bitnih programa (instaliranih u prethodnih mesec dana), odradio defragmentaciju sistemske particije, restartovao sistem i... opet isto. Q particija i dalje postoji. Ovim sam isključio mogućnost da je neki svežije instalirani program uzrok.
Od jutros nije bilo ove particije u My Computer-u sve do nekih 22h kada se ponovo pojavila, odjednom prilikom ponovnog paljenja računara.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

bojan21
Bojan Zukic
Beograd

Član broj: 101113
Poruke: 251
92.244.151.*



+6 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 23:07 - pre 158 meseci
Office 2010 je napravio taj Q virtuelni disk za "Click-to-Run" feature.
Ne tvrdim to ja, Google je nasao za mene. :)
Izvor: Office 2010 Beta adds Local Disk (Q:) to the system
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...04.04.2011. u 23:23 - pre 158 meseci
Neverovatno. Ali ne razumem zašto mi je nije odmah pokazao onda, i zašto mi ponekad nestane pa se vrati? U jednom trenutku sam i pomislio da je office, ali sam ga otpisao jer sam proverio da li se nakon pokretanja worda pojavljuje Q particija i nije (a dosta koristim word, on mi je najbitniji u računaru). Nije se videla u My Computer-u. Pojavila se večeras i to kad office nije radio. Ako je stvarno od office-a onda je neću dirati, bar znam da nije neki ozbiljniji problem.
Hvala.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.91.*



+31 Profil

icon Re: Misteriozna Q particija...05.04.2011. u 00:25 - pre 158 meseci
ha bravo Bojane, ko zna da li bi mi Office pao na pamet da su uveli da ti kreira novu Q "particiju", stvarno M$ me nekad fasinira kolicinom gluposti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Misteriozna Q particija...

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.