Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AsteriskNOW preko VMware -network configuration VMware?

[es] :: VoIP :: AsteriskNOW preko VMware -network configuration VMware?

[ Pregleda: 1300 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.5.*



+2 Profil

icon AsteriskNOW preko VMware -network configuration VMware?02.04.2011. u 22:52 - pre 159 meseci
Podigao sam AsteriskNOW kao virtualnu masinu preko VMware, no medjutim kako da sada konfigurisem VMware da bi mogao preko browsera pristupiti AsteriskNOW.
Racunar mi je zakacen na xDSL modem.
Kada u cmd kucam ipconfig imam slijedece>
Na drugoj slici u VMware, sta bi trebao podesit>>> Edit>Virtual Network Editor (druga slika!).




Ustvari uopste kada kucam ifconfig, javi mi command not found!? Isto tako mi javi i iz /sbin/ifconfig !

Kako konfigurisati virtualni network adapter da mi dodjeli virtualnoj masini IP adresu tj da koristi IP adresu od hosta (bridge networking).??



[Ovu poruku je menjao scenarist dana 03.04.2011. u 00:42 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
178.77.18.*



+2 Profil

icon Re: AsteriskNOW preko VMware -network configuration VMware?03.04.2011. u 11:41 - pre 159 meseci
Pokusao sam sa sva tri moda
bridge networking
host only i
NAT

ali bezuspjesno....
Googlajuci sam pronasao ....da ako imamo host zakacen direktno na DSL modem bez rutera, onda treba izvrsiti slijedece>

Treba definirati mrežu virtualne mašine kao host only, onda na host tj. NE virtualnom OS-u za svoju konekciju ( ppp interface prema modemu pod networkingom) odabrati pod properties > Sharing i iz padajućeg izbornika odabrati mrežu koja pripada virtualnoj mašini (vmware..nesto), sada iz virtualke možeš na net kad god ti je komp spojen na net...

ali opet ne prolazi!



[Ovu poruku je menjao scenarist dana 03.04.2011. u 13:14 GMT+1]

 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: AsteriskNOW preko VMware -network configuration VMware?

[ Pregleda: 1300 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.