Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa APC Line-R korektorom napona

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa APC Line-R korektorom napona

[ Pregleda: 1469 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stewa75

Član broj: 169268
Poruke: 8
87.250.46.*



+8 Profil

icon Problem sa APC Line-R korektorom napona01.04.2011. u 18:22 - pre 158 meseci
Kupio sam pre neki dan korektor napona APC Line-R 1200VA i mislim da postoji problem u njegovom radu...u uputctvu pise da se svi uredjaji (monitor, komp...)prikace pozadi na uticnice,da budu svi uredjaji ukljuceni, a da se ukljucenje vrsi na glavnom-prednjem prekidacu. Medjutim to kod mene nece...znaci, ne desava se nista i on ne daje napon!!! Cim iskopcam iz njega potrosace, on se ukljuci, ja onda ukljucim komp u njega i on radi ostali posao sasvim normalno. Zamolio bih bilo koga ko mozda ima ovaj model korektora napona da mi kaze dali je to normalan rad ovog uredjaja ili da ga nosim u servis?!?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Problem sa APC Line-R korektorom napona02.04.2011. u 12:44 - pre 158 meseci
I tako ti dok je ukljucen ustekas te potrosace otpozadi i on radi.Sta se desava ako tada iscupas utikac uredjaja i onda ponovo ukljucis u uticnicu?
 
Odgovor na temu

stewa75

Član broj: 169268
Poruke: 8
87.250.46.*



+8 Profil

icon Re: Problem sa APC Line-R korektorom napona03.04.2011. u 07:46 - pre 158 meseci
Pa opet isto...kad sam ga iscupao iz uticnice, relej se iskljucio u uredjaju, a po ponovnom ukjucenju-nista. Merio sam napon na izlazu korektora...prvo krene da raste do nekih 100V pa polako opada do 30V i sve tako u krug-kao da se elektroliti pune i prazne u napajanju kompa. Probao sam da prikljucim samo sijalicu od 40W na korektor-opet isto,nece da se ukljuci dok sijalicu ne iskljucim. U ovom slucaju izlazni napon ne varira, vec je negde oko nule?!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa APC Line-R korektorom napona

[ Pregleda: 1469 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.