Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NE keramički kond u filtere ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zašto NE keramički kond u filtere ?

[ Pregleda: 4446 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Zašto NE keramički kond u filtere ?30.03.2011. u 12:57 - pre 159 meseci
Moram ovo pitanje da postavim, pošto nisam uspeo nigde odgovor da nađem. Zašto se za audio-filtere, tj. aktivne skretnice ne preporučuju keramički kondenzatori? Na više mesta sam video da piše da se ne stavljaju, a nigde nisam našao zašto ?
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?02.04.2011. u 14:48 - pre 159 meseci
Pa valjda zato sto ne znaju koje da upotrebe;)
Salim se narvno da ima razlike.

Zato sto stvaraju veci shum!
Z--------nisu stabilni, promena temperature mnogo utice na njih!
Z--------imaju veliku toleranciju od nekih 20%-35% dosta su netacni kad treba vise komada istih.
Obicno idu viseslojni, folijski, stirofex itd.
A prilikom vibracija imaju cak i odzvanjanje (zvone)



[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 02.04.2011. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?03.04.2011. u 11:11 - pre 159 meseci
Ova tema bi bila još korisnija kad bi se postavile slike sa nazivom raznih vrsta kondezatora i komentar uz svaki. Ja ću dati par slika...










"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?03.04.2011. u 12:41 - pre 159 meseci
Pa jeste to si u pravu 100.000.000% treba i slika ali ja nisam bio spretan da ih oma metem, pa cu dati komentar za ono sto vidim

Prvi ovaj sa slike je keramicki-----ne koristiti za prenos signala, pozeljan je za blokadu napona.
Drugi zeleni------najbolji za prenosenje signala redna ili paralelna veza hi-pas i low-pas na naskem jeziku to je filter za visoke i filter za niske, odlican u tu svrhu a moze i za blokadu ali nizih frekvencija, veoma pozeljan.
Zuti kondezator lici na tantal koje ja licno ne volem, tolerancija zna da bude nekad ispod 5% pa je opasan po okolinu ukoliko je uredjaj otvoren, zna da explodira i jedino je dobar za male i prenosne uredjaje, malo su skuplji od obicnih elektrolitskih kondezatora. Traju duze i tesko se sushe.
Wima takodje je viseslojni i veoma dobar mada stari kondezator treba ipak proveravati ma koliko bio dobar.
Fali jos cevasti kondezatori i oni su slicni kao i keramicki, nisu bas dobri ali su bolji od onog gore prvog.
Ajd jos slika pa da nastavimo sa komentarima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?03.04.2011. u 16:14 - pre 159 meseci
Hvala na komentarima i dobroj volji Peco,dok si tu evo još dve slike...





Oba su izvađena iz starog niškog kaset-deka.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?03.04.2011. u 20:31 - pre 159 meseci
Odlicni, ja ih koristim godinama, oba su stiroflex.
Uvek imam dobru volju kad je u pitanju tehnika i proveren kvalitet.'
Ekstra kvalitet, dobro se pokazalo u praksi, Silver Mica. http://www.google.com/#q=silve....r_pw.&fp=a667bbe411eebc86


[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 03.04.2011. u 21:58 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?03.04.2011. u 21:17 - pre 159 meseci
Dobra je tema.
Interesuje me koji su ovi condovi, koje su im osobine i sta im je namena? DVD kao i CD player je pun ovih malih bas kao i ova ploca.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?14.06.2011. u 20:29 - pre 156 meseci
Da ne zamre tema-dobra je. Tako nekako,poput tih plavih malaca izgledaju i metal oksid varistori,pročitao sam u Borinom tutorijalu "univerzalni PSU". Slika...


Daljnja priča bi se mogla nastaviti u vidu "kako doći do..." određenih kondezatora,kako se vi snalazite po tom pitanju? http://www.elitesecurity.org/t276891-0#1648884 iz viktorovog posta se saznaje da je on mica-kondezatore nabavljao u mikroPrincu... Kako vi u vašem gradu dolazite do svega što nije keramičko?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Zašto NE keramički kond u filtere ?14.06.2011. u 21:51 - pre 156 meseci
Dobra je tema, pa steta da zamre

Posto ja, kao i verovatno vecina vas forumasa verujem, nemamo mogucnosti kupovine,el.komponenti u svom gradu, ostaje nam na raspolaganju NS(meni najblizi),BG...i ostali veci gradovi.. Posto sam cesto u NS, nije mi frka otici i kupiti buljuk potrepstina. Nekada davno sam uzimao u Orbitu (ne znam jel jos rade) i u ITC... Sa ITC imam lose iskustvo putem ONLINe narudzbine... desilo mi se dva puta da umesto 100v dobijem 63 a naplate 100tku, toleranciju kod otpora isto pogrese i slicne gluposti,,recimo ako nesto nema,jednostavno izbace iz porudzbine,a i ne kontaktiraju te,da vide jel moze zamena.. zato tamo najbolje otici licno,i kupiti sta imaju na lageru. To je neko moje iskustvo sa ITC u NSu..

Mikro princ,sa njima sam radio samo online porudzbine,i cini mi se da su vrlo korektni, ako nesto nema na stanju, kontaktiraju te,dal moze zamena,ili da izbace iz porudzbine (isto kao i Elementa u Subotici).... Isto tako i KELCO u BGu.. Uglavnom u te 2-3 radnje moze se naci i probrati vecina sta mi treba...

Naravno ne isplati se uzimati sitnariju vrednosti 100-200dinara, pa na istu platiti 300 rsd postarine... zato uzimam u proseku jednom mesecno, cekam da se nakupi, ili uzmem uz nesto krupno-kao sad sondu za osciloskop u princu, i jedno 200tinak otpora i blokova ,cisto da dopunim klasere..

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zašto NE keramički kond u filtere ?

[ Pregleda: 4446 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.