Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baracuda84
Sabac

Član broj: 159396
Poruke: 13
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta28.03.2011. u 18:29 - pre 159 meseci
Naime ja i moj drugar hocemo da napravimo svoju LAN vezu ali ne znamo kako . Znam da to ne bi trebalo da bude neki problem ali mi nismo dosli do resenja. Opis situacije je sledeci:

1. Ja sam konektovan na internet preko TP LINK 543G rutera koji radi u klijentskom modu i prima signal od lokalnog wireless providera i to radi lepo u PPOE konekciji
Lan adresa na ruteru je 192.168.1.1

2. Drugar preko puta mene takodje je konektovan na internet preko TP LINK 543 G rutera na ap lokalnog providera i tako prima internet.
kod njega na taj ruter zakacen je drugi ethernet ruter marke TENDA 311 + . i to kod njega radi lepo. Na tu tendu konektovan mu je laptop od brata koji zivi na spratu i to radi.

Ja sa mojim telefonom marke BLACKBERRY 8900 Curve kada upalim wi -fi konektujem se na ruter TENDA kod njega preko puta i net pici bez problema

Sta je problem? Moja wireless antena na krovu hvata u listi signal sa njegovoj rutera u listi signala jacine 22 db ali ja nemogu nikako da se konektujem na njegovu mrezu tj njegov ruter TENDA.
Vec par dana se malo cimamo i pitamo se sto? Kako se laptop akci bez problema? i telefon?

Kod mene na racunaru instaliran je operatiivni sistem WINDOWS 7 Ultimate a kod njega XP sa Sp 2ili 3 nisam siguran

Workgroup je podesena da bude ista.

Kako i na koji nacin mi da ostvarimo napravimo LAN vezu? da bi kasnije mogli igrati igricu formula 1 codemasters 2010 u lanu? mora da postoji nacin


Ukoliko neko zna sta treba da se podesi neka napise unapred hvala svima

 
Odgovor na temu

homolje
SEO
la

Član broj: 71996
Poruke: 33
109.72.56.*

Sajt: www.dataspherehosting.inf..


+1 Profil

icon Re: Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta24.11.2011. u 19:45 - pre 151 meseci
mislim da su tplink 543g
zakljucani po defaultu i ne mozes da spojis dva kompa preko dva rutera u workgroup

probao sam i poludeo od pokusavanja, potrosio sam tri radna dana na to (i pri tome svakog dana putovao po 100 km) !

....


[ ~ IN OMNIBUS REQUIEM QUAESIVI ET NUSQUAM INVENI NISI IN ANGULO CUM LIBRO ~ ]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta24.11.2011. u 22:33 - pre 151 meseci
naravno da mozes, ali pravis VPN

edit:

sad sam pazljivije procitao, pa ako ste kod istog provajdera stavite zajednicku opremu, i preko nje imace te lan,

ovako bas ne razumem sta pokusavas, ako se zakacis kod njega apom izgubices konekciju prema provajderu

[Ovu poruku je menjao guslac dana 25.11.2011. u 06:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje rutera TP link 543G i Tende koja se nalazi na drugom racunaru preko puta

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.