Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje racunara preko TP-Linka

[es] :: SOHO Networking :: povezivanje racunara preko TP-Linka

[ Pregleda: 2498 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MrKodzak
Student
Uzice

Član broj: 176363
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon povezivanje racunara preko TP-Linka05.09.2010. u 15:52 - pre 166 meseci
E,ovako. Komsija ima sbb kablovski (dinamicka IP),preveo je kabal preko krova do lika iznad mene i njih dvojica imaju net. Pa,sam odlucio da im se i ja pridruzim u mrezi i kupio sam TP-Link TL-R460 i kablove za umrezavanje preko rutera.E,sad pratio sam neka uputstva preko neta,ali nikako ne uspeva,racunar registruje samo LAN,ali nema izlaza na internet. Jel svi kablovi sto idu preko TP-linka moraju da budu ti kablovi za umrezavanje preko rutera,a ne oni standardni (nem pojma tacan naziv).Sta treba da radim?Trebaju li neka dodatna podesavanja u modemu,pomagajte izludeh vise ne mogu vise ove kablove da gledam!
 
Odgovor na temu

Marko Kojic

Član broj: 242946
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: povezivanje racunara preko TP-Linka21.09.2010. u 11:36 - pre 165 meseci
a da probas UTP-om iz kablovskog modema u ruter, iz rutera na ostale kompove..
Il' si 0 ili 1
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: povezivanje racunara preko TP-Linka21.09.2010. u 22:22 - pre 165 meseci
I pored dobre volje clanova na forumu, cisto sumnjam da ce neko da ti pomogne ukoliko preciznije ne napises sta si radio (ili nacrtas topologiju mreze). Opet mi se cini da nemas ni nekih osnovnih znanja o umrezavanju pa da to uradis (nisi cak pogledao ni TOP teme ovog podforuma) pa bi taj posao mogao i da potraje, pogotovo jer ne znas ni dokle si sad dogurao (kako si to sve spojio) ni koje pitanje da postavis. Moj ti je savjet da nekog zovnes da ti to podesi i mozda usput nesto objasni (ako su kablovi provuceni, to je 5 minuta posla). Ili ako hoces da naucis onda barem napisi sta si do sad uradio i procitaj barem FAQ.

Eto da ne kazes da ne zelimo da pomognemo, pokusacu ti barem nesto pomoci. Ne znam sta ti znaci ovo "registruje LAN", ali ako pod tim podrazumjevas da vidis racunare u LAN-u, onda provjeri gateway-e i DNS-ove (da li tvoj router racunaru dodjeljuje dobar gateway i DNS-ove, da li router ima podessen gateway i DNS prema vani...)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: povezivanje racunara preko TP-Linka

[ Pregleda: 2498 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.